ونوس

تدریس موسسه ونوس و معرفی اساتید ونوس

ونوس را بشناس و با سبک تدریس و اساتید و رتبه برتر آشنا شو

تدریس موسسه ونوس بصورت آموزش دیجیتال هست. ونوس موسسه آموزشی کنکوری است که در سال ۱۳۹۰ به هدف آموزش و یادگیری بهتر دروس کنکوری اساتید کنکوری خصوصا مولفان کتب درسی را در یک مجموعه گردهمایی کرده است. داوطلبان کنکوری برای یک بار هم که شده با نام و تبلیغات این موسسه برخورد کرده اند، در این پست در مورد هر آنچه نیاز است در مورد این موسسه بدانید صحبت کردیم با ما همراه باشید.

معرفی موسسه ونوس

آموزش این موسسه برای رشته تجربی و ریاضی و انسان به صورت تشریحی و تستی است، بنیان گذار موسسه جناب مهندس کاردار است، از اساتید دیگر موسسه:

 • استاد مهدی آرام فر، مدرس درس زیست شناسی
 • استاد شهاب اناری، مدرس درس زبان انگلیسی
 • استاد محمود رادمان مهر، مدرس درس شیمی
 • استاد مهدی یحیوی، مدرس درس فیزیک
 • استاد محمد مهربان، مدرس درس دیفرانسیل
 • استاد سعید بنی هاشمی، مدرس درس گسسته و جبر و احتمال
 • استاد مصطفی آزاده، مدرس درس عربی
 • استاد مجتبی دادبام، مدرس درس ریاضی گسسته و هندسه
 • استاد احمد سبحانی، مدرس درس ادبیات
 • استاد امیر حسین نصیری، مدرس دی وی دی آمار
 • آقای جعفر کاردار مدیر عامل موسسه ونوس، اطلاعات دقیقی در مورد رزومه و مدرک ایشان در دسترس نیست.
تدریس موسسه ونوس توسط اساتید معروف
اساتید ونوس

تدریس موسسه ونوس

اساتید موسسه ونوس:

اساتیدی که این موسسه به کار برده اکثرا اساتید خوب و مولف کتاب آموزشی هستند از جمله استاد شهاب اناری، استاد آرامفر این اساتید خود برگزار کننده همایش های کنکوری در شهرهای مختلف نیز هستند.

بروزرسانی:

هرساله محتوای آموزشی دی وی دی نسبت به تغیرات کتاب درسی بروزرسانی می شود.

نحوه تدریس موسسه ونوس:

نحوه تدریس مباحث به این صورت است که استاد مربوطه به کمک تخته وایت برد و دیتا مباحث را آموزش می دهد مانند همان روشی که دروس در مدارس توسط معلمان تدریس می شود، همانند آموزشی است که استاد مربوطه در کلاس خود تدریس و یا در کتاب خود چاپ کرده است، در واقع تنها برتری این مجموعه نسبت به کلاس های همان اساتید، دی وی دی بودن آموزش و امکان بازبینی چند باره دی وی دی برای داوطلب است.

نحوه تدریس اساتید:

به طور مثال درس اول فیزیک سال دهم مبحث اندازه گیری است و ابتدای فصل شامل مباحث حفظی است، نحوه تدریس این موسسه به این صورت است که همان متن کتاب درسی را روی اسلایدی قرار داده و از روی آن می خوانند و ساده سازی می کنند، مطمعنا دانش آموز همان زمان را برای خواندن کتاب درسی بگذارد سریعتر آن را یاد می گیرد و لازم نیست یک بار دی وی دی و بار دیگر کتاب درسی را مطالعه کند، آموزش باید آنقدر قدرتمند باشد که باعث کاهش بازه ی یادگیری داوطلب شود.

سبک آموزشی:

به این موسسه سبک خاصی را نمی توان نسبت داد، به طور مثال موسسه کنکور آسان است دارای سبک تکنیک است، سبک آموزشی موسسه حرف آخر الگوسازی است اما موسسه ونوس در واقع سبک خاصی برای آموزش خود ارائه نداده است.


بیشتر بخوانید: راز موفقیت موسسه حرف آخر


مقایسه سه منبع آموزشی کنکوری

لازم است سه منبع آموزشی را به تفکیک مقایسه و اولویت بندی کنیم، منابع آموزشی کنکور شامل دی وی دی، کتاب تست، کلاس اساتید می باشد.

کلاس تست:

نقطه قوت کلاس تست ها نسبت به کتاب درسی توضیح اساتید و در نتیجه یادگیری بهتر مطلب است، نقطه ضعف کلاس رفت و آمد ها و هدر دادن بخشی از زمان داوطلب، همچنین حضور تعداد زیادی از داوطلبان در کلاس درس است که می تواند باعث کاهش کارایی کلاس شود.

کتاب:

در صورتی که منابع آموزشی خوبی برای فرد نباشد می تواند اولویت داوطلب کتاب تست باشد.

دی وی دی:

امکان تکرار و دیدن چند باره مطالب توسط داطلب فراهم می شود ولی باید امکان پرسش و پاسخ در دی وی دی توسط معلم و معلم یار باشد در غیر این صورت به سوالاتی که در ذهن یک داوطلب ایجاد شده پاسخ داده نمی شود.

جمع بندی:

درست است که امروزه دی وی دی آموزشی نقش پررنگی درمیان داوطلبان به خود اختصاص داده اما نباید از این قضیه غافل شد که کلاس کنکوری امکان پرسش و پاسخ را برای داوطلب فراهم می کند، همچنین با وجود قانون و زمان بندی که دارد داوطلب موظف به تمام کردن مطالب در زمان مشخصی و شروع مبحث جدید می شود، پس اگر داوطلبی می خواهد از دی وی دی آموزشی استفاده کند باید منبعی را انتخاب کند که نحوه آموزش آن تفاوت زیادی با سایر منابع وجود داشته باشد، و دی وی دی حاوی یک سبک خاص باشد که این سبک را در کتاب تست و کلاس درسی نتوان پیدا کرد به طور کلی میزان سوددهی دی وی دی باید بیشتر از کلاس درسی باشد، وگرنه در بین انتخاب دی وی دی که شبیه کلاس درسی است مطمئنا کلاس و یا کتاب تستی بهتر است، این مقایسه در واقع موسساتی را نمایان می کند که متاسفانه بنیان تجاری دارند تا آموزشی و صرفا منبعی را ارائه داده اند.

یادتان نرود و فکر نکنید با خرید DVD دیگر برای همیشه کار شما راحت شده است و نتیجه خوبی می گیرید این تلاش و پشتکار شما هست که هر منبعی داشته باشید موفق خواهید شد.

دی وی دی موسسه کنکوری ونوس

نقطه قوت:

۱- استفاده از اساتید که خود مولف کتاب درسی هستند.
۲- وجود کتاب کار در کنار دی وی دی که دانش آموز را از نوشتن مطالب دی وی دی بی نیاز می کند.
۳- بررسی کتاب درسی.
۴- دارا بودن دی وی دی آموزشی برای رشته انسانی.

نقطه ضعف:

۱- این موسسه سبک خاصی از آموزش را ارائه نداده و صرفا آموزشی مانند سایر منابع (کتاب و کلاس آموزشی) است (دقت کنید اینجا منظور این نیست باید دی وی دی چیزی خارج از کتاب درسی را آموزش دهد منظور سبک خاص سبکی است که باعث افزایش سرعت تست زنی یا یادگیری مفهومی تر مطالب شود).

۲- در این موسسه بیش تر از جنبه علمی بحث تجاری حاکم است.

۳- در تدریس موسسه ونوس متاسفانه اساتید چون خود مولف کتاب و برگزار کننده همایش های کنکوری هستند همه مطالب را در دی وی دی آموزش نمی دهند تا کلاس و کتاب هایشان نیز متقاضی خود را داشته باشد.

۴- طولانی بودن ساعت آموزش

۵- هزینه های بالای دی وی دی که با تخفیف هایی که می گذارند سعی دارند قیمت را معقول نشان دهند.

 

تدریس موسسه ونوس با دی وی دی
دی وی دی ونوس

 


بیشتر بخوانید: معرفی موسسه کنکور آسان است


رتبه برتر های ونوس

متاسفانه در سال ۹۸ شاهد اتفاقی توسط یکی از افرادی که موسسه ونوس به عنوان رتبه برتر خود در دانشگاه شهید بهشتی تهران معرفی کرده بود بودیم که باعث شده من در این پست تا اطمینان کامل نامی از رتبه برتری نبرم، فقط بدانید این موسسه هم یک سری رتبه برتر های خودش را دارد.

سوالات رایج دانش آموزان کنکوری و متوسطه دوم:

دی وی دی خوب است یا نه؟

کنکور امسال و سال های قبل نشان داد که بدون یادگیری مفهومی و عمیق دروس نمی توانید به سوالات پاسخ دهید، پس کلاس ها و دی وی دی ها باید باعث یادگیری عمیق تر کتاب درسی شوند و از همان سبک کتاب استفاده نکنند.

ویژگی آموزش خوب:

۱- کامل باشد در کنار آن دیگر به منبع دیگری نیاز نداشته باشید.

۲- باعث یادگیری مفهومی کتاب درسی شود.

۳- فرمول و تکنیک محور نباشد.

در پایان آیا منبع آموزشی در کنکور مهم است؟

سه چیز در کنکور مهم است اولی تلاش و پشتکار داوطلب، بدون تلاش هیچ چیز نمی تواند به شما کمک کند دومی منبع آموزشی خوب و سومی مشاور و برنامه ریزی مناسب شما.

منبع: سایت مشاور (مشاور تحصیلی و آموزشی تمامی مقاطع و کنکور)

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا