کلاسینوموسسات آموزشی

کلاسینو یا پرش ؟

مقایسه کامل کلاسینو با پرش

استفاده از محتوای آموزشی صوتی و بصری راهی فوق العاده مفید برای ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان است، این موضوع نقش پررنگ تری برای دانش آموزان کنکوری، ششمی ها و نهمی ها دارد، زیرا که در سال های سرنوشت سازی از دوران تحصیلی خود هستند و دسترسی آنها به منابع مناسب و تاثیرگذار می تواند تحقق اهدافشان را ساده تر نماید.

موسسات پرش و کلاسینو دو نمونه از مراکزی هستند که محتواهای تصویری آموزشی را به دانش آموزان ارائه می کنند، اما بین این دو موسسه تفاوت های بسیاری وجود دارد که باعث می شود انتخاب کمی سخت شود؛ در این پست به بررسی و مقایسه این دو پرداخته شده است تا اطلاعات کافی برای انتخاب در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

معرفی موسسه آموزشی پرش

پرش


به احتمال زیاد تبلیغات تلویزیونی بسته های معلم خصوصی پرش را دیده و یا تعریف آن را شنیده اید؛ بسته های معلم خصوصی موسسه پرش حاوی دی وی دی های آموزشی و کتاب کارهای مطابق با آموزش ها هستند که در اختیار دانش آموزان قرار داده می شوند.

سابقه فعالیت پرش زیاد نیست و این موسسه به تازگی فعالیت خود در این حوزه را آغاز نموده است و تمرکز بیشتری هم بر روی دوره های ابتدایی و متوسطه اول دارد، هرچند که محصولاتی را نیز برای دوره دوم متوسطه ارائه می کند.

ویژگی های مثبت بسته معلم خصوصی پرش

 • دارای کتاب کار آموزشی و تمرینی است که در آن تکالیفی برای دانش آموزان مشخص شده اند؛ این کتاب کاملا با آموزش های ویدئویی بسته هماهنگ است و می تواند منبع اصلی یادگیری قرار گیرد.
 • دی وی دی های آموزشی به سادگی بر روی دستگاه های پخش کننده قابل استفاده هستند و از این نظر سختی را برای افراد به وجود نمی آورند.
 • زمان و مقدار استفاده از دی وی دی ها تحت اختیار دانش آموزان است.
 • می توان آموزش ها را به دفعات تکرار و از اول مشاهده کرد.
 • برخلاف بسیاری از موسسات و گروه های آموزشی، محتواهای آموزشی خود را برای رشته علوم انسانی نیز ارائه می کند.

آیا بسته معلم خصوصی پرش معایبی دارد؟

همه منابع آموزشی دارای معایبی هستند، هرچند می بایست سنجش آنها بر اساس نیاز دانش آموزان نیز صورت پذیرد، معایب پرش عبارت هستند از:

 • عدم استفاده از روش های جدید و به کارگیری لحن و شیوه های تدریس در مدارس
 • با توجه به عدم پرداختن کافی به تست زنی و کنکور، گزینه مناسبی برای دانش آموزان کنکوری به شمار نمی رود و نمی تواند نیازهای آنها را برطرف سازد.
 • طولانی است و زمان زیادی را از دانش آموزان می گیرد.
 • جریان کلاس فعال و هیجان انگیز نیست، این ممکن است برای دانش آموزان خسته کننده باشد.
 • اساتید پرش در مقایسه با اساتید سایر موسسات مشابه رزومه کاری ضعیفتری دارند و شناخته شده نیستند.

ضعف مهم و بزرگ پرش

اغلب موسسات کنکور در کنار محتواهای خود خدمات مشاوره ای را نیز به دانش آموزان ارائه می کنند و پشتیبان تحصیلی را برای هدایت وی در نظر می گیرند، اما در موسسه پرش چنین چیزی به چشم نمی خورد و بسته های آموزشی شامل خدمات مشاوره ای و پشتیبانی تحصیلی نیستند.

برای بهره مندی از این خدمات دانش آموز می بایست مجدد هزینه های زیادی را به منظور تهیه بسته های مشاوره ای پرداخت کند و این ضعف بزرگ و مهم پرش در مقایسه با موسسات دیگر است.

معرفی کلاسینو

اساتید کلاسینو


ساختار آموزشی کلاسینو کاملا متفاوت از پرش و موسسات مشابه است، چون که هیچ بسته ای را ارائه نمی نماید، در عوض با برگزاری کلاس های آنلاین به تدریس و آماده سازی دانش آموزان می پردازد؛ گفتنی است که فعالیت اصلی آموزشی کلاسینو در حوزه کنکور سراسری است و شرکت در کلاس های آن برای دانش آموزان دوره دوم متوسطه مناسب و بی نهایت موثر است.

کلاسینو با استفاده از بهترین و برترین اساتید کنکوری هر درس، پلتفرم های آنلاین و غیرحضوری را در نظر گرفته است تا دانش آموزان با هزینه های کمتر و با بازدهی بیشتر در کلاس های آماده سازی کنکور شرکت کنند و در همه جای ایران از تدریس اساتید شناخته شده بهره مند شوند.

ویژگی های مثبت کلاسینو

 • شرکت در جلسه اول رایگان است تا دانش آموز با جریان تدریس و ویژگی های مثبت و منفی آن آشنا شود و در صورت تمایل در دوره ثبت نام نماید.
 • بکارگیری اساتید و مشاورین خبره کنکور سراسری
 • بدون نیاز به رفت و آمد و صرف زمان اضافی به واسطه برگزاری کلاس های آنلاین
 • هزینه های کمتر در مقایسه با کلاس های کنکور حضوری و بسته های کمک آموزشی
 • جدول زمانبندی و برنامه ریزی کنکور دقیق برگزاری کلاس ها
 • پرداختن تخصصی به مباحث و مهارت های مورد نیاز کنکور سراسری
 • امکان ارتباط و صحبت با اساتید در حین برگزاری کلاس و تعامل با آنها
 • استفاده از شیوه های جدید آموزشی و تجهیزات بروز
 • برگزاری آزمون های آنلاین کنکوری و ارائه کارنامه های دقیق و تخصصی در سریعترین زمان ممکن
 • ضبط کلاس ها و ارائه لینک دسترسی آفلاین آن به دانش آموزان؛ به واقع دانش آموز هم به کلاس آنلاین و هم تماشای آفلاین و قابل تکرار آن دسترسی دارد.

کلاسینو چه معایبی دارد؟

 • دانش آموزان برای شرکت در کلاس ها نیاز به اینترنت پرسرعت دارند که هزینه هایی را نیز برایشان در پی خواهد داشت.
 • دانش آموزان ساکن مناطق محروم و کم برخوردار در زمینه اتصال به اینترنت دارای مشکل و محدودیت هایی هستند و توان شرکت در کلاس ها را ندارند
 • زمان استفاده از کلاس ها منعطف و قابل تغییر نیست.

حضور اساتید محبوب در کلاسینو

اساتید کنکوری در شهرهای مختلف ایران نسبت به برگزاری همایش های آموزشی و کلاس های حضوری اقدام می کنند و به واسطه آموزش ها و سوابق خود از شهرت بالایی برخوردار هستند، به همین دلیل دانش آموزان زیادی علاقه مند به شرکت در کلاس های آنها و استفاده از آموزش هایشان دارند ولی مسائلی از جمله کمبود بودجه و فاصله جغرافیایی مانع آنها می شوند.

حضور این اساتید در کلاسینو مشکل را حل کرده است و باعث گردیده تا همه افراد از هرجای ایران بتوانند تجربه حضور در کلاس های این اساتید را به دست آورند. 

تعدادی از اساتید برتر کلاسینو

استاد محمد واعظی درس زبان عربی
استاد رضا کیاسالار درس زبان انگلیسی
استاد امید مصلایی درس شیمی
محمد همدانی
درس زیست شناسی
استاد آریان حیدری درس ریاضیات، هندسه و حسابان
دکتر عمارلو درس زیست شناسی
محمد نوکنده
درس فیزیک

اهمیت اساتید در انتخاب منبع آموزشی

استاد اصلی ترین عامل و اجرا کننده شیوه های تدریس است، به عبارت دیگر می توان استاد را پلی برای رسیدن به یادگیری و معلومات جدید دانست؛ در صورت ضعف و ایراد این پل، دانش آموز توان یادگیری و پیشرفت را نخواهد داشت و با سقوط و شکست مواجه خواهد شد.

تجربه اساتید

هرچه اساتید رزومه کاری و تحصیلی قوی تری داشته و از سابقه تدریس بیشتری برخوردار باشند، به شکل بهتری می توانند آموزه های خود را به داوطلبان و دانش آموزان ارائه نمایند؛ اساتید با تجربه و شناخته شده سالها با آزمودن روش های مختلف، فعالیت تخصصی در حوزه کنکور، پرورش رتبه های برتر و تعامل با هزاران دانش آموز به بالاترین حد توانمندی رسیده اند و می توانند تکیه گاه محکمی برای دانش آموزان تازه کار باشند.

روزمه اساتید، نقطه قوتی برای کلاسینو

همانطور که در جدول بالا گفته شد موسسه کلاسینو از اساتید برتر کنکور استفاده می کند که بسیار باتجربه و کارآزموده هستند؛ این اساتید خود دارای دی وی دی های آموزشی از موسسات مختلف، کتب متعدد تالیف شده کنکوری از انتشارات گوناگون و کلاس های کنکوری بی شماری هستند و در بهترین رشته ها و بهترین دانشگاه های کشور تحصیل کرده اند.

ضعف پرش در انتخاب استاد

اساتید و مدرسین فعال در موسسه پرش گمنام و بعضا جوان هستند، البته در برخی از دروس این موسسه اساتید باتجربه و بسیار سطح بالایی مشغول به تدریس هستند، اما به طور کلی ضعف های زیادی به این مورد وارد است.

تنوع اساتید در هر درس

کلاسینو

در کلاسینو هر درس توسط چند استاد تدریس می شود که هر کدام روش ها و همینطور طرفداران خود را دارند؛ وجود تعداد زیاد اساتید برای هر درس مزایای زیر را به ارمغان می آورد:

 • از تجمع تعداد زیادی از دانش آموزان در یک کلاس جلوگیری می کند.
 • حق انتخاب بیشتری برای دانش آموزان به وجود می آید
 • هر فرد بر اساس وضعیت و همینطور راحتی خود با اساتید، قادر می شود تا یکی از آنها را برای ثبت نام انتخاب کند
 • دانش آموزانی که از دی وی دی های آموزشی سایر موسسات استفاده می کنند می توانند همزمان و برای رفع هرگونه مشکل و ضعف خود، در کلاس های آنلاین همان استاد در کلاسینو شرکت داشته باشند
اساتید کلاسینو
سیدرضا حسینی یکتا ادبیات فارسی

 

فراز توکلی
محمد واعظی زبان عربی

 

رضا رمضانی
علی فروغی نیا دین و زندگی

 

روزبه فکری
رضا کیاسالار  

زبان انگلیسی

علیرضا جابری
میلاد قریشی
آریان حیدری ریاضیات، هندسه، حسابان
بابک سادات
 

زیست شناسی

محمد عمارلو
محمدعلی همدانی
محمد نوکنده فیزیک
علیرضا عربشاهی
رضا مصلایی شیمی
امید مصلایی
حسین خاکساری اقتصاد
پیمان بیگدلی جامعه شناسی
محسن بهادر فلسفه و منطق

علاوه بر این اساتید دیگری نیز در این موسسه فعالیت دارند که برای اطلاع از شرایط کلاس ها، رزومه، هزینه و ساعات برگزاری می توانید به سایت کلاسینو مراجعه نمایید.

پرش

در موسسه پرش تنوع بین اساتید وجود ندارد و هر درس استاد مشخصی دارد، در نتیجه دانش آموزان حق انتخاب ندارند و می بایست بسته های آموزشی همان دبیر را تهیه نمایند.

اساتید پرش
مهندس جلیلی ریاضیات
مهندس محمدپور فیزیک
مهندس فراهانی شیمی
دکتر رضائیان زیست شناسی
استاد طلابی زبان انگلیسی
استاد فرامرزی فر زبان عربی
استاد پازوکی ادبیات فارسی
استاد بهاری ریاضیات رشته علوم انسانی
استاد صائلی دین و زندگی
استاد طاهری عربی تخصصی رشته انسانی

مقایسه کلی پرش و کلاسینو

ویژگی / فاکتور مورد بررسی موسسه برتر پیشنهادی علت
تقویت پایه تحصیلی پرش مطالب را از پایه ای ترین سطح آموزش می دهد و برای دانش آموزان ضعیف مفید است.
آماده سازی امتحانات مدارس پرش و کلاسینو کتاب درسی را منبع اصلی قرار می دهد و شیوه های تدریس دروس تشریحی و مناسب امتحانات هستند.
آماده سازی شرکت در کنکور کلاسینو بطور تخصصی در زمینه کنکور فعالیت دارد و از اساتید این حوزه استفاده می کند؛ تمرکز اصلی کلاس ها بر روی آماده سازی کنکور و افزایش مهارت تست زنی و مدیریت روحی است.
پشتیبانی و مشاوره کلاسینو در این فاکتور ضعف هایی به هر دو موسسه وارد است اما در مقایسه کلاسینو خدمات بهتری دارد.
تعامل و پرسش و پاسخ با استاد کلاسینو در کلاس های آنلاین کلاسینو امکان ارتباط صوتی و تصویری بین دانش آموز وجود دارد اما در پرش تعاملی بین استاد و دانش آموز نیست و آموزش ها ضبط شده هستند.
تکرار و مرور کلاسینو مشخص است.
برنامه ریزی و نظم کلاسینو کلاس ها در تاریخ، زمان و بر اساس بازه زمانی مشخصی برگزار می شوند.
شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و… پرش و کلاسینو تمرکز بر روی مباحث تشریحی و مطالب کتاب درسی
مدت زمان مورد نیاز کلاسینو ساعات و جلسات آموزشی کمتری دارد.
هزینه های پرداختی کلاسینو امکان پرداخت اقساطی. جلسه اول رایگان. مجزا بودن دوره های آموزشی

اینستاگرام مشاور

نقد و بررسی اساتید کنکور و موسسات آموزشی به همراه کتاب های آموزشی به صورت اختصاصی و رایگان فقط در پیج اینستاگرام ! لطفا فالو کنید

اینستاگرام مشاور

سطح تحصیلی آموزش های دو موسسه

پیش تر گفته شد که در موسسه پرش آموزش ها از پایه ای ترین سطح آغاز می شوند، اما این بدین معنا نیست که آموزش های کلاسینو آغازی از سطح بالا دارند و برای دانش آموزان ضیعف و متوسط مشکل ساز هستند. گفتنی است که محتواهای آموزشی این دو موسسه در هدف گذاری با یکدیگر متفاوت هستند و همین موضوع باید مورد توجه دانش آموزان قرار گیرد.

کلاسینو

 • آموزش به شیوه کنکوری
 • توجه به تست زنی، افزایش مهارت آزمون دادن، معرفی تیپ تست های کنکوری و روش های پاسخگویی سریع
 • جمع بندی
 • در انتهای هر درس، هر فصل و اتمام آموزش مباحث مرتبط جمع بندی های کنکوری جامعی انجام می شوند
 • برگزاری آزمون های آنلاین
 • آزمون های شبیه ساز کنکور سراسری و بر اساس بودجه بندی های موجود در کنکور برگزار می شوند تا دانش آموز گزارش کار مطلوبی از وضعیت خود به دست آورد و از نقاط ضعف و قوت خود آگاه گردد

در نتیجه: کلاسینو محتواهای خود را صرفا برای آمادگی شرکت در کنکور ارائه می کند و دانش آموزانی که قصد موفقیت در این آزمون را دارند، در هر سطح درسی و بازه زمانی می توانند از آنها استفاده مفیدی نمایند.

پرش

 • جبران ضعف تحصیلی مدارس
 • آموزش های پرش نقش مکمل آموزش های مدارس را دارند و شرایط تحصیلی افراد را بهبود می بخشند.
 • آماده سازی شرکت در امتحانات، آزمون ورودی مدارس و المپیادهای علمی
 • بخش اعظمی از آموزش های ارائه شده تشریحی هستند و بر اساس محتوای کتاب درسی و به شیوه خط به خط تدریس می شوند، در نتیجۀ این آموزش ها دانش آموزان به آمادگی لازم برای شرکت در امتحانات مدارس و آزمون های گفته شده دست پیدا می کنند.
 • افزایش معدل دیپلم
 • امتحانات نهایی پایه دوازدهم فاکتور مهمی برای تعیین معدل دیپلم دانش آموزان است، پس افراد تلاش می کنند تا نمرات بهتری را در این پایه تحصیلی به دست آورند و معدل دیپلم خود را ارتقا دهند.

در نتیجه: دی وی دی های آموزشی پرش را نمی توان منبع مناسبی برای کنکور سراسری دانست، زیرا در مقایسه با محصولات و موسسات مشابه عملکرد ضعیفتری دارد، اما سودمندی آن برای اهداف گفته شده قطعی است و گزینه ایده آلی برای آنها به شمار می رود.

برای تحلیل دقیق کلاسینو و نقد و بررسی اساتید و کلاس های این مجموعه توسط بهروز اسدی می توانید وارد دسته بندی سایت شوید.

دسته بندی کلاس ها در کلاسینو

پرش بسته های خود را به شکل واحد برای تمامی دانش آموزان متقاضی ارائه می کند و به نوعی نسخه واحدی را برای تمامی افراد در نظر می گیرد.

کلاسینو چطور؟

در کلاسینو کلاس ها دسته بندی می شوند، یعنی دانش آموزانی که سطح درسی پایینی دارند در یک کلاس قرار داده می شوند تا دبیر مربوطه بتواند به مقدار بیشتری با آنها کار کند و موجب ارتقای آنها شود. دسته بندی ها پس از مشاوره با کارشناسان و انتخاب استاد انجام می شوند.

چرا همه دانش آموزان در یک دسته بندی قرار داده نمی شوند؟

فرض کنید شما دانش آموزی با پایه تحصیلی قوی هستید و در کلاس ها شرکت می کنید، اما دبیر محتواها و آموزش هایی را ارائه می کند که پایینتر از سطح مورد نیاز شما است، در نتیجه بی انگیزه و یا حتی شاکی می شوید، این کار دبیر طبیعی است، زیرا در آن کلاس دانش آموزانی ضعیفی نیز وجود دارند که ممکن است برای یادگیری، به آموزش از پایه نیاز داشته باشند.

کلاسینو با دسته بندی کردن دانش آموزان در کلاس ها از این مشکل جلوگیری می کند و هر فرد را با دانش آموزان مشابه خودش همکلاسی می نماید تا رقابت و رفاقت بیشتری نیز با یکدیگر داشته باشند.

پاسخ به سوالات دانش آموزان

قبل از خرید و ثبت نام مشاوره رایگان دارن؟

مشاوره رایگان قبل از خرید تنها در موسسه کلاسینو ارائه می شود و برای خرید بسته های معلم خصوصی پرش این امکان وجود ندارد؛ همانطور که پیش تر نیز عنوان شد موسسه پرش برای ارائه هرگونه خدمت مشاوره ای هزینه های جانبی خدمات را دریافت می نماید.

برای بهره مندی از مشاوره پیش از خرید آن هم به طور رایگان، در سایت کلاسینو ثبت نام کرده و شماره خود را درج کنید تا با شما تماس گرفته شود.

کنکوری هستم و از پایه ضعیفم. کدوم موسسه مناسب منه لطفا راهنمایی کنید؟

کلاس های آنلاین کلاسینو برای آماده سازی شرکت در کنکور سراسری بهتر هستند؛ محصولات پرش به دلایل گفته شده در مقاله برای دانش آموزان کنکوری توصیه نمی شوند.

کلاس های کلاسینو مثل پرش کتاب کار دارن یا نه؟

در کلاسینو کتاب کار ارائه نمی شود اما جزوات و مطالبی که توسط استاد در کلاس تدریس می شوند در قالب پی دی اف در اختیار دانش آموزان علاقه مند قرار می گیرند، در ضمن کلاس ها ضبط شده و لینک دسترسی به آنها نیز برای دانش آموزان ارسال می شوند.

بعضی از اساتید تو چند موسسه حضور دارند، کدوم بهتره؟ ما کدوم رو انتخاب کنیم مفیدتره؟

انتخاب بین موسساتی که خدمات، سطح کیفی و اساتید مشابه ای دارند به نوعی سلیقه ای است و بیش از هر چیز دیگری به نیاز و شرایط شما بستگی دارد؛ توصیه می شود برای انتخاب بهتر و اطمینان از آن، با مشاورین تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

تو انتخاب منبع تصویری دبیر مهمتره یا موسسه؟

هر دو این فاکتورها مهم و با اهمیت می باشند اما می توان ۶۰ درصد اهمیت را برای اساتید و ۴۰ درصد را برای موسسه در نظر گرفت؛ در انتخاب منبع، بررسی سطح کیفی استاد درس مربوطه اولویت دارد.

نتیجه گیری

کلاسینو انتخاب بهتری برای شما است اگر:

 • می خواهید به مطالب بیشتر و تخصصی تری از مدرسه و کنکور دسترسی داشته باشید
 • با هر پایه تحصیلی (حتی ضعیفترین سطح) علاقه مند به کسب نتایج مطلوب در کنکور سراسری هستید
 • به جمع بندی، آموزش مهارت های روحی و روانی و همینطور هنر آزمون دادن نیاز دارید
 • علاقه مند استفاده از تدریس برترین و باسابقه ترین اساتید کنکور کشور هستید
 • قصد بهره مندی از امکان آزمون های آنلاین شبیه ساز کنکور را دارید
 • خدمات مشاوره ای و پشتیبانی برای شما مهم است
 • اهمیت زیادی برای برنامه ریزی و نظم آموزشی قائل هستید و باید برای شرکت در کلاس ها الزام داشته باشید
 • می خواهید در طول استفاده از آموزش های تصویری با اساتید در ارتباط باشید و سوالات خود را با آنها مطرح کنید

پرش انتخاب بهتری برای شما است اگر:

 • می خواهید به مطالب و آموزش های تشریحی تری دسترسی داشته باشید
 • می خواهید برای شرکت در امتحانات مدارس آماده شوید
 • تست زنی و یادگیری روش های آن اهمیت چندانی برایتان ندارد
 • نیازی به خدمات مشاوره ای ندارید
 • خواهان ساعات مطالعاتی منعطف هستید
 • به کتاب کار و جزوات کتبی نیاز دارید
 • به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارید
 • منبع اصلی درسی شما کتاب درسی است و می خواهید خط به خط آن به دقت و با جزئیات به شما آموزش داده شود
 • تعامل با اساتید برایتان اهمیتی ندارد
 • احساس راحتی بیشتری با دی وی دی های آموزشی ضبط شده می کنید

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا