کنکورمشاوره تحصیلی

ترمیم معدل برای کنکور

شرایط و نحوه ثبت نام ترمیم معدل+هزینه و تاریخ امتحان های ترمیم معدل

سایت اورجینال مشاور به عنوان یک سایت خبری کنکوری و مشاوره ای در این مقاله اطلاعات دقیق و آبدیتی را در مورد طرح ترمیم معدل برای کنکور سراسری ۱۴۰۳ و بعد از آن برای شما عزیزان توضیح خواهد داد تا آخر مقاله با ما همراه باشید تا نحوه ثبت نام و تمامی سوالات را در مورد ترمیم معدل سال دوازدهم رشته تجربی،ریاضی و انسانی را برای شما بیان کنیم حتما در پایان نظرات خود را کامنت کنید.

ترمیم معدل برای کنکور سراسری ۱۴۰۳

کنکور یکی از مهمترین آزمون های کشورمان ایران است که خیلی از دانش آموزان و خانواده ها آن را راهی برای ساختن آینده شان میدانند و همین مسئله باعث ایجاد رقابت تنگاتنگ و استرس زا میان داوطلبان شده است، به منظور کاهش فشار روانی از روی داوطلبان که مجبور بودند سرنوشت خود را در چهار ساعت رغم بزنند سال ۱۳۸۶ طرحی به مجلس ارائه شد مبنی برداشته شدن کنکور این طرح در همان سال تصویب شد اما تا کنون اجرا نشده است.

رفته رفته سازمان سنجش طرحی به عنوان تأثیر سوابق تحصیلی جایگزین کنکور ارائه کرد که تقریباً ۸۵ درصد از رشته های دانشگاهی عملاً بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو را پذیرش  می کردند.اما برای ۱۵ درصد باقی مانده این طرح جوابگو نبود و دیگر معدل به تنهایی نمیتوانست ملاکی برای  افتراق بین داوطلبان در این رشته های پر طرفدار باشد ، از طرفی این طرح نمیتوانست به اندازه کنکور عادلانه باشد زیرا به دلیل تعدد امتحانات نهایی و امنیت کم در برگزاری و  تصحیح آنها و به میان آمدن بحث سلیقه در هنگام تصحیح کردن این طرح نسبت به کنکور آنچنان عدالت را برقرار نمیکرد.

ازین رو سوابق تحصیلی در کنکور های اخیر تأثیر خود را به صورت مثبت اعمال می کرد و در دهه اخیر درصد تأثیر آن متفاوت بوده است ،اما  تنها در سال ۱۳۹۴ تأثیر سوابق تحصیلی به صورت مستقیم در کارنامه داوطلبان اعمال شد اکنون نیز طبق اعلام سازمان سنجش در خرداد ماه ۱۴۰۱ تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۱۴۰۲ به صورت ۴۰ درصد مستقیم است و ۶۰ درصد باقی نمره از تراز کنکوری اعمال میشود. در کنکور ۱۴۰۳ سهم معدل ۵۰ درصد می باشد.

ترمیم معدل کنکور ۱۴۰۳ فقط در خرداد امکان پذیر می باشد.

طرح ترمیم معدل بحث داغ این روزها است که خیلی ها اطلاعاتی در این مورد ندارند.

کنکور دو مرحله ای و تاثیر سوابق تحصیلی

این مقاله می تواند مفید باشد

ترمیم معدل چیست ؟

ترمیم معدل به زبان ساده راهی برای جبران نمرات زیر بیست امتحانات نهایی است.

همانطور که اشاره کردیم اولین بار در سال ۱۳۹۴ بود که تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور قطعی اعلام شد هدف از این موضوع کاهش تأثیر مستقیم کنکور بر روی پذیرش رشته های دانشگاهی بود و همچنین افزایش اهمیت امتحانات نهایی بود که مورد بی توجهی قرار میگرفت اما این طرح موجب نگرانی تعداد زیادی از داوطلبان فارغ التحصیلی  شد که قصد شرکت در کنکور سراسری را داشتند اما نمرات نهایی آنها چنگی به دل نمیزد.

پس در همان سال قانونی اجرا شد به نام ترمیم معدل که فرصت جبرانی را به آنهایی که نمرات خوبی نداشتند میداد تا بتوانند سوابق تحصیلی خود را بهبود بخشند.

تاریخ ثبت نام ترمیم معدل خرداد ماه ۱۴۰۳

ثبت نام ترمیم معدل خرداد ۱۴۰۳ از فروردین ۱۴۰۳ شروع می شود. قطعا تاریخ همه استان ها مثل هم نیستند ولی در هر صورت می توانید به آموزش و پرورش منطقه تون مراجعه بکنید. (کنسل شد و احتمالا از اسفندماه یا فروردین شروع شود).

دانش آموزان فارغ التحصیل ۹۶ و قبل از آن باید از طریق سایت درخواست تاییده تحصیلی نمایند، بعد از ثبت درخواست به قسمت امتحانات اداره آمورش و پرورش مراجعه نمایند و برگه تاییده تحصیلی را گرفته زمان ثبت نام به همراه مدارکی که در پایین تر گفتیم تحویل دهند.

هدف از ترمیم معدل چیست؟

این قانون در واقع فرصت جبرانی است برای آن دسته از داوطلبانی که نمرات خوبی را در امتحانات نهایی خود کسب نکرده اند و حالا درصدد بهبود نمرات خود هستند ، و ازین را میتوانند سوابق تحصیلی خود را ارتقا دهند.

 • ‌نکته قابل ذکر اینکه حتی داوطلبانی که نمرات بدی هم کسب نکرده اند اما نمره آنها زیر بیست است میتوانند در این طرح شرکت کنند.
 • ‌طبق اخبار آموزش و پرورش تا این لحظه هر داوطلب فقط یکبار حق شرکت در امتحانات ترمیم معدل را دارد.
 • ‌چنانچه نمره هریک از دروس شما کمتر از نمره ی قبلی شما بود نمره بهتر لحاظ میشود.
 • فقط افراد فارغ‌التحصیل حق شرکت در این آزمون را دارند .

چگونه تراز ۷۰۰۰ بیاوریم ؟

این مقاله می تواند برای شما مفید باشد

کدام دسته از داوطلبان کنکور دوباره می توانند نسبت به ترمیم معدل خود اقدام کنند؟

 • آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود را از سال ۱۳۸۴ به بعد در یکی از زیر شاخه های رشته های نظری مانند علوم تجربی، علوم انسانی یا ریاضی دریافت کردند.
 • آن دسته از داوطلبانی که از سال ۱۳۹۱ به بعد مدرک پیش دانشگاهی خود را دریافت کردند.
 • دسته دیگر شامل داوطلبان نظام جدیدی که از سال تحصیلی ۱۳۹۸ به بعد دیپلم گرفتند میشود.

این افراد در صورت تمایل میتوانند نسبت به ترمیم معدل خود اقدام کنند اما با آمادگی بیشتر تا اینکه بتوانند نمره خود را به بیست نزدیک تر کنند.

کدام دسته از داوطلبان فارغ‌التحصیل مشمول ترمیم معدل نمیشوند؟

 • داوطلبانی که دیپلم نظری خود را در یکی از رشته های علوم انسانی،علوم تجربی و یا ریاضی از سال ۱۳۸۴ به قبل گرفته اند.
 • یا آن دسته از داوطلبانی که دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش هستند.
 • افراد فارغ‌التحصیل از دانشسرا های  تربیت معلم که دارای مدرک غیر نظری هستند.
 • افرادی که دیپلم خود را از یکی از مدارس غیر از ایرانی در خارج کشور دریافت کرده اند.

این دسته از افراد نیازی به دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم ندارند و ۱۰۰ درصد نمره از درصد های کنکور شان محاسبه میشوند یا میتوانند نسبت به دریافت دیپلم در یکی از رشته های نظری اقدام کنند.

اینستاگرام مشاور

هزینه  ثبت نام  ترمیم معدل چقدر است ؟

هزینه ثبت نام ترمیم معدل

طرح ترمیم معدل با اینکه فرصت جبرانی است اما رایگان نیست.

بنابراین برای اقدام به ثبت نام در طرح ترمیم معدل شما باید مبلغ ثابت ۵۰,۰۰۰تومان را بپردازید.

قدم بعدی به ازای هر درس که مشتاق به ترمیم نمرات آن هستید مبلغ ۲۰ هزار تومان را به آموزش و پرورش بپردازید ، البته مبلغ هر درس می تواند شهر به شهر متغیر باشد این مبلغ صرف هزینه تکثیر اوراق امتحانی و تصحیح آن ها خواهد شد.

نحوه و مراحل ثبت نام طرح ترمیم معدل چیست؟

در سال های قبل از ۱۴۰۲ به  دلیل تأثیر مثبت معدل در کنکور تعداد کمی از داوطلبان حاضر میشدند معدل خود را ترمیم کنند

چون عملاً تأثیر آنچنانی روی کنکور نداشت وتنها ۳۰ درصد مثبت بود و آنهایی که قصد ترمیم معدل داشتند به سامانه مراجعه میکردند اما از سال ۱۴۰۲ به بعد:

 • داوطلبان باید به صورت حضوری به یکی از مدارس بزرگسال منطقه‌ای که در آن دیپلم گرفته اند مراجعه کنند و بعد از تعیین دروسی که مایل به ترمیم نمرات آن هستند و ارائه مدارک مورد نیاز ثبت نام به عمل آورند.

محل ثبت نام افراد متقاضی ترمیم معدل کجاست؟

متقاضیان ترمیم معدل با توجه به منطقه ای که در آن فارغ‌التحصیل شده اند باید به یکی از مدارس بزرگسال آن منطقه مراجعه کنند و نسبت به ثبت نام با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز اقدام کنند .

چنانچه منطقه سکونت کنونی با منطقه دریافت مدرک دیپلم متفاوت است باید به سازمان آموزش و پرورش منطقه سکونت کنونی خود مراجعه کنید.

زمانبندی برگزاری امتحانات ترمیم معدل چگونه است؟

چنانچه داوطلب کنکور مجددی ۱۴۰۲ هستید و دارای مدرک دیپلم درهریک از شاخه های نظری علوم تجربی علوم انسانی و یا ریاضی از سال ۱۳۸۴ به بعد هستید اما از معدل و ریز نمرات دیپلم خود رضایت کافی را ندارید می توانی در هریک از بازه های زمانی  شهریور ۱۴۰۱ دی ماه ۱۴۰۱ و یا خرداد ماه سال ۱۴۰۲ نسبت ترمیم معدل خودم اقدام کنید.

چه زمانی نسبت  نسبت به ترمیم معدل اقدام به عمل آوریم ؟

داوطلبان کنکوری که قصد شرکت در کنکور سال ۱۴۰۲ را دارید باید از بین سه بازه شهریور ۱۴۰۱ دی ماه ۱۴۰۱ یا خرداد ماه سال ۱۴۰۲  یکی را انتخاب کرده و حدوداً ۳۰تا ۴۵ رو قبل از شروع بازه انتخابی با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز و انتخاب دروس نسبت  به ثبت نام اقدام به عمل آورید.

مدارک مورد نیاز برای ترمیم معدل چیست؟

زمانی که برای جبران نمرات خود در‌وس خود را انتخاب کردید و مصمم بر ترمیم معدل خود شدید ابتدا باید با مراجعه حضوری به یکی از مدارس بزرگسال نزدیک منطقه خود و پرداخت هزینه ها و در دست داشتن مدارک اعلام آمادگی خود را نسبت به ترمیم  معدل ثبت کنید، که این مدارک شامل موارد زیر است.

کارت ملی

 شناسنامه

مدرک دیپلم

 ریز نمرات دیپلم

 قبض پرداخت هزینه ثبت نام

کدام دروس شامل طرح ترمیم معدل میشوند؟

خوشبختانه این قانون بدون هیچ محدودیتی شامل تمامی دروسی می شود که در امتحانات نهایی هر رشته از آن آزمون می گیرند.

این گونه دست داوطلبان باز است که هرکدام از دروسی را که نمرات زیر بیست کسب کرده اند و نمرات خوبی کسب نکرده اند انتخاب کنند و یکبار دیگر خود را در آن محک بزنند.

نکته ای که دانش آموزان باید بدانند این است که یک فرصت طلایی تکرار نشدنی است پس با آمادگی کامل در آن حاضر شوید.

آیا آن دسته از داوطلبانی که یکی از چند درس خود را پاس نکرده اند امکان ترمیم معدل دارند؟

 متأسفانه پاسخ منفی است ،شرط امتحانات ترمیم معدل داشتن مدرک  و فارغ‌التحصیل بودن و پاس شدن در همه دروس امتحانات نهایی است پس چنانچه  یک یا چند درس از دروس امتحانات نهایی خود را افتاده اید باید نسبت به پاس کردن آنها اقدام کنید.

در صورتی که نمره قبولی را در آن درس یا درس ها گرفتید سپس این امکان برای شما فراهم می شود که معدل خود را ترمیم کنید و در آن زمان اگر نمره بهتری نسبت به نمره قبلی خود دریافت کردید نمره بهتر برای شما لحاظ می‌ شود.

کنکور دی ماه و تیر ماه چگونه است؟

این مقاله می تواند مفید باشد

سوالات ترمیم معدل از روی چه منابعی است؟

ترمیم معدل

همه داوطلبان اعم از داوطلبان نظام جدید ،همان نظام ۶-۳-۳ و یا نظام قدیمی بعد از سال تحصیلی ۱۳۸۴ به بعد هستند که در یکی از رشته های نظری علوم تجربی، ریاضی یا علوم انسانی فارغ التحصیل شده اند و قصد کنکور مجدد در سال ۱۴۰۲ را دارند و تا به حال در طرح ترمیم معدل شرکت نکرده‌اند.

شرایط ترمیم معدل همانند دانش آموزان دوازدهمی سال ۱۴۰۲ کتابها و منابع درسی سال تحصیلی دوازدهم ۱۴۰۱ ۱۴۰۲٫ را مطالعه کنند و در سر جلسه حاضر شوند.

آیا ترمیم معدل برای مهاجرت تاثیر گذار است؟

 باید این مطلب مهم را یادآوری کنیم که افرادی که قصد پذیرش در یکی از دانشگاه های خارج از ایران خارجی زبان اروپایی یا آمریکایی را دارند و میخواهند ریز نمرات معدل خود را برای آن دانشگاه ارسال کنند باید دقت داشته باشند طرح ترمیم معدل برای آنها بی تأثیر است.

زیرا طرح ترمیم معدل فقط و فقط برای تاثیر سوابق تحصیلی کنکور استفاده می شود و در هیچ گونه کارنامه‌ ای ثبت نمی شود و ریز نمرات تأثیر گذار در مهاجرت همان نمراتی ایست که برای اولین بار در کارنامه دیپلم خود کسب کرده اید.

پس زمان خود را روی این طرح تلف نکنند.

بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت

این مقاله می تواند برای شما مفید باشد

معدل چه سالهایی برای کنکور های چند سال پیش رو جزو سوابق تحصیلی حساب می شوند ؟

طبق آخرین تغییرات و اعلامات سازمان سنجش تا این لحظه تصمیم بر آن شده است که تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور های سال ٫۱۴۰۲ ۱۴۰۳ بر اساس نمرات پایه تحصیلی دوازدهم باشد.

اما تاثیر سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۴ شامل نمرات پایه یازدهم و دوازدهم خواهد شد.

در سال ۱۴۰۵ شامل پایه های دهم و یازدهم و دوازدهم می شود.

این قانون به این معناست که در سالهای ۱۴۰۲.۱۴۰۳ فقط از پایه دوازدهم امتحانات نهایی گرفته می شود و به همین ترتیب سال به سال به امتحانات نهایی افزوده میشود.

درصد تاثیر گذار و سوابق تحصیلی معدل در کنکور های اخیر چقدر است؟

 • درصد تاثیر گذاری سوابق تحصیلی در کنکور سال های ۱۴۰۲٫۱۴۰۳ به صورت ۴۰ درصد قطعی اس
 • درصد تأثیر گذاری سوابق تحصیلی در کنکور سال ۱۴۰۴ به صورت ۵۰ درصد قطعی اعمال میشود.
 • درصد تأثیر گذاری سوابق تحصیلی در سال ۱۴۰۵ به  ۶۰ درصد قطعی خواهد رسید .

  مکمل این نمرات و درصد ها از تراز کنکوری شما به دست آورده میشود.

تفاوت تأثیر قطعی و تأثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور چیست؟

تاثیر ترمیم معدل

از سال ۱۳۸۶ که طرح حذف کنکور به مجلس ارائه شد و این طرح تصویب شد تا اکنون نتوانستند ان را اجرایی کنند ،اما یکی از گزینه های پیشنهادی تأثیر سوابق تحصیلی بود که در ۸۵ درصد از رشته های دانشگاهی داوطلبان می‌توانند بدون  و صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی در آن پذیرش بگیرند.

اما در ۱۵ درصد باقی مانده رشته های پر طرفدار علاوه بر سوابق تحصیلی تراز کنکوری نیز مهم است.

بنابراین  در دهه اخیر سوابق تحصیلی به صورت مثبت اعمال میشد که سهم و درصد ان در کنکور در سال های متفاوت متغیر بود این به این معناست که چنانچه داوطلب تراز بهتری در درسی در کنکور بدست می آورد آن از نمره نهایی آن بهتر بود نمره کنکور لحاظ میشد و بالعکس.

پس معدل و ترمیم معدل دغدغه آنچنانی برای داوطلبان نبود اما از خرداد سال ۱۴۰۱ به صورت قطعی سازمان سنجش اعلام کرد که تأثیر معدل دیپلم در کنکور به صورت قطعی است.

تاثیر قطعی به این معناست که نمره شما چه خوب و چه بد به صورت قطعی در کنکور شما تأثیر گذار  می شود ،همین طرح باعث شد که ترمیم معدل برای داوطلبان فارغ‌التحصیل که نمره دیپلم خوبی نداشتند و خواستار شرکت در کنکور بودند تبدیل به دغدغه شود.

سوابق  داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون کنکور در سال ۱۴۰۳ را دارند چگونه اعمال می‌شود ؟

لازم به ذکر است اگر قصد شرکت در یکی از رشته های بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کنکور ۱۴۰۲ را دارید بدانید که نمرات دیپلم و شما برای دانشگاه مهم نیستند ولی شما باید حداقل نمره لازم را برای قبولی در دروس دیپلم خود کسب کنید.

همچنین یعنی در آن درس پاس شده باشید و آن درس را مردود نشده باشید همین برای شرکت در رشته های صرفا بر اساس سوابق تحصیلی کافی است.

پس اگر نمرات شما به قدر کافی خوب نیستند نگرانی راجع به آن نداشته باشید و نیازی نیست در ترمیم معدل شرکت کنید.

اینستاگرام مشاور

نتیجه گیری ترمیم معدل کنکور

ترمیم معدل کنکور

همانطور که چندین بار در این مقاله ذکر کردیم با  توجه به تغییرات جدید کنکور در سال ۱۴۰۲ و کنکور های بعدی تاثیر معدل به صورت مستقیم اعمال خواهد شد.

بنابراین همه دانش آموزان و داوطلبان کنکور مجدد ای باید نسبت به معدل خود حساس باشد اما فرصتی که آموزش و پرورش در اختیار داوطلبان قرار داده است یک تک فرصت طلایی برای داوطلبان کنکور مجدد ای است که نمرات دیپلم خوبی دریافت نکردند و قصد کنکور مجدد را در سال‌های ۱۴۰۲ به بعد را دارد.

این فرصت یک فرصت طلایی است برای شما که می تواند تاثیر زیادی در کنکور شما بگذارد و سرنوشت رشته دانشگاهی شما را به مقدار زیادی رقم بزند و از آنجا که این نمرات بسیار با اهمیت هستند باید تمام تلاش و توانایی‌های خود را برای کسب نمره نزدیک به ۲۰ یا حتی ۲۰ بگذارید.

زیرا چنانچه طرفدار چند رشته پرطرفدار هر یک از زیر شاخه های ریاضی علوم انسانی و علوم تجربی باشید می دانید که رقابت در این رشته ها بسیار تنگاتنگ است و برای کسب بهترین نمره و تراز در کنکور خود باید دیپلم باید نمرات دیپلم خوبی را داشته باشید پس چنانچه شما جزو داوطلبان مشمول طرح ترمیم معدل می شوید می توانید در هر یک از بازه های شهریور ، دی یا خرداد  نسبت به ترمیم معدل اقدام کنید.

برای هر کدام از این بازه ها بالا که اعلام کردیم باید چهل و پنج الی سی روز  قبل باید اقدام کنید و  این فرصت برای شما فقط یکبار است و بهتر است در آن ریسک نکنید زیرا با یک سهل انگاری تک فرصت خود را از دست می‌دهید.

اما با این حال اگر نمره بدتری نسبت به نمره قبلی خود کسب کردید نمره بهتر برای شما لحاظ می شود.

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۳۴ دیدگاه ها

 1. سلام من دوازدهم فتوگرافیک هستم و میخواهم کنکور هنر شرکت کنم ایا اگه سوابق تحصیلی ثبت نام کنم نمرات دروسی که امتحان نهایی داده ام در معدل دیپلم من ثبت میشه یا فقط برا کنکور هست؟؟

 2. سلام میخواستم بدونم منی که خرداد ۱۴۰۲ترمیم نمره کردم میتونم از همین نمرات دوباره در کنکور ۱۴۰۳ استفاده کنم؟

 3. سلام وقت بخیر ترمیم معدل در قبولی رشته های با سوابق دانشگاه آزاد هم تاثیر گذار هست یا فقط در قبولی رشته های با آزمون ؟

 4. سلام روز بخیر. ببخشید برای تاییدیه مدرک تحصیلی توی بخش استعلام گیرنده و عنوان استعلام گیرنده باید چی بنویسیم؟

 5. سلام خسته نباشید
  من رشته تجربی هستم و معدلم پایین بود و رفتم ترمیم کردم ولی با توجه به دلایلی نتونستم بخونم و معدل ترمیم مثل قبل ۱۲ شد
  میخواستم بدونم اگر همه دروس رو در کنکور ۷۰ یا ۸۰ بزنم با این معدلم شانس پزشکی دارم؟؟؟

 6. سلام خسته نباشید من دیپلم انسانی نظام جدیددارم اماکنکورهنرمیخوام شرکت کنم بایدعمومی هاموترمیم بزنم یا تخصصی هم تاثیرداره؟

 7. سلام من دیپلم انسانی دارم میخوام دیپلم مجدد تجربی. بگیرم اما گفتن فقط باید اختصایارو امتحان بدم و عمومیهام تطبیق میشه اما من میخوام دروس عمومی هم ترمیم کنم اگر دیپلم مجدد بگیرم میتونم بعدش دروس عمومیمو ترمیم کنم؟

 8. سلام خسته نباشید
  من دیپلم انسانی گرفتم و در کنکور هنر شرکت کردم میخاستم ببینم اگه بخام نمراتم ترمیم کنم تاثیر گذار هست یا ن؟و اینکه اگر تاثیر گذاره باید فقط عمومی ها ترمیم بشه؟

 9. سلام روز بخیر . من دیپلم نظام قدیم ریاضی دارم و میخوام کنکور ۱۴۰۲ تجربی شرکت کنم . درصد سوابق تحصیلی اختصاصی ها برام چطور حساب میشه ؟و اینکه برای زیست اون ۴۰درصد سوابق تحصیلی برای من حساب نمیشه ؟یا از صفر تا صد زیست مختص ازمون هستش ؟ ممنون میشم شفاف توضیح بدید.

 10. سلام خسته نباشید اگه دی ماه ۱۴۰۱ کنکور شرکت کنم و خرداد ۱۴۰۲ معدلو ترمیم کنم این معدل در نتیجه کنکورم لحاظ میشه یا نه؟

   1. سلام و وقت بخیر در برخی کانال ها اعلام نموده اند که ترمیم معدل دی ماه در کنکور دیماه وترمیم معدل خرداد ۱۴۰۲ در کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ لحاظ خواهد شد چقدر واقعیت دارد؟

 11. پس عدااااالت تون !!!!! برای ما نسل سوخته دهه ۶۰ای که تمام بدبختی های انقلاب تون فقط زندگی ما رو سیاه کرد ولی هیچ جایی در این طرح عدالتی تون!!!! نداریم چی میشه؟؟؟ چون ما فارغ التحصیل پیش دانشگاهی سالی واحدی در سال ٨۲ هستیم یعنی دیپلم خودمون سال ٨۱ گرفتیم.
  اگه وجدان دارید که مطمئنم ندارید، این کامنتم به نمایش بذارید. ببین اون دونه درشت های سهمیه ای تون که با خوردن یه ساندیس سر جلسه کنکور پزشکی تهران قبول شدن!!!! و الانم دارن با این تصمیمات سیاه شون زندگی ما رو مثل آخرت خودشون میکنن، جرات نداشتن کامنت های منو نشون بدن چون جوابی نداشتن چون آبرویی نداشتن، دیگه شما نوچه هاشون که هیچ…
  دیدار ما سر پل صراط بخاطر اینهمه ظلم و سیاهی که در حق ما متولدین ۶۵ به قبل کردید حالا بقیه موارد بماند تااااااا…. صبح ظفر نزدیک است

 12. سلام لطفا این پیام را به گوش مسیولین برسانید که نمرات ترمیم معدل را جایگزین نمرات کارنامه ودیپلم دانش آموزان کنندواین نمرات در کارنامه آنان ثبت شود ومعدل جدید بدست بیاید تا معدل دیپلم آنان بهتر شود چون شرط ورود برای بعضی دانشگاهها معدل بالا می باشد تشکر

  1. من فارغ التحصیل تجربی ام اما میخوام تو کنکور دی انسانی بدم برای ترمیم معدل باید کتاب های انسانی رو ترمیم کنم یا تجربی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا