تجربیحرف آخرکلاسینومنابع متوسطه دوم و کنکور

همدانی یا عمارلو ؟

نقد و بررسی همدانی و عمارلو دو دبیر پر آوازه ی زیست کلاسینو را مشاهده می کنید.

زیست شناسی با ضریب دوازده مهم ترین درس در رشته علوم تجربی است که درصد بالا در آن میتواند شما را از رقبای تان متمایز کند و به همین دلیل زیست همدانی یا عمارلو نیز سوال رایجی می شود و دغدغه خیلی از دانش آموزان هست که در سایت اورجینال مشاور یعنی این پست پاسخش میدیم.

داشتن یک استاد مناسب سطح درسی تان میتواند همانند یک کاتالیزگر شما را در رسیدن به درصد و تراز مطلوب یاری دهد.

استاد علی محمد عمارلو و استاد محمد همدانی از جمله اساتید مطرح و معروف در درس زیست شناسی کلاسینو هستند و ما در ادامه سعی داریم که کلاس درس و شیوه تدریس این دو استاد بر جسته را به زیر ذره بین ببریم تا به شما در انتخاب مناسب ترین استاد کمک کنیم.

 زیست همدانی خوبه؟

در قدم اول استاد همدانی را بررسی می کنیم.

بررسی زیست همدانی در همدانی یا عمارلو

نقاط قوت نقاط ضعف
 1. آموزش از صفر تا صد
 2. لحن جذاب و گیرا
 3. همه مطالب جزوه تدریس میشود
 4. کلاس درس بدون حاشیه
 5. مناسب برای تمامی دانش آموزان
 1. حل تست کم تر نسبت به استاد عمارلو در کلاس
 2. جذابیت کمتر برای دانش آموزان قوی

برای تحلیل دقیق تر استاد کلیک کنید:     زیست همدانی  ➡ 

زیست عمارلو خوبه؟

نوبت به عمارلو می رسد..

نقذ و بررسی عمارلو ئر پست همدانی یا عمارلو

نقاط قوت نقاط ضعف
 1. حل تست های فراوان در کلاس
 2. کتاب هزار تست استاد عمارلو ارزش علمی بالایی دارد و توانسته است رضایت اکثر دانش آموزان را جلب کند.
 3. جزوه استاد عمارلو بسیار کامل است و شامل نکات مهم و سؤالات با کیفیت است.
 4. کلاس درس بدون حاشیه
 1. لحن متوسط به پایین چرا که بعضی از قید ها و مطالب مهم به دلیل نوع بیان به درستی از مطالب دیگر تشخیص داده نمی شود.
 2. معمولاً دانش آموزان ضعیف با کلاس استاد عمارلو ارتباط نمی گیرند.
 3. مناسب برای دانش آموزان با سطح متوسط به بالا

برای تحلیل دقیق تر استاد کلیک کنید:     زیست عمارلو  ➡ 

بررسی رزومه استاد عمار‌لو

رزومه عمارلو از همدانی یا عمارلو

تحصیلات: استاد عمارلو با رتبه چهارده کنکور سراسری در گروه آزمایشی علوم تجربی، در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و پس از گذراندن دوران تحصیل پزشکی در مقطع دکترای عمومی از دانشگاه تهران فارغ تحصیل شدند.

به عنوان یک رتبه برتر موفق در رشته تجربی در طول دوران تدریس نیز توانستد به دانش آموزان زیادی کمک کنند تا آنها نیز بتوانند همچون خودشان در رقابت کنکور سراسری موفق عمل کنند و رتبه های عالی کسب کنند.

سوابق تدریس: دکتر عمار‌‌لو یکی از اساتید با سابقه در درس زیست شناسی هستند و تا به حال با موسسات مختلفی همکاری داشته ‌اند. از جمله موسساتی که استاد عمارلو در آنها تدریس داشته ‌اند میتوان به موسسه کلاسینو و کنکور هدف تهران، موسسه قلم سفید اصفهان، موسسه مطهری کرمان، فرزانگان و علامه حلی اشاره کرد.

سوابق تألیف کتاب: استاد عمارلو در نظام جدید با انتشارات نشر دریافت همکاری می کنند و تا به حال مجموعه کتاب های خط فکری دهم یازدهم و دوازدهم را به چاپ رسانده اند از دیگر کتاب های استاد عمارلو میتوان به کتاب هزار تست زیست شناسی اشاره کرد.

کتاب هزار تست نشر دریافت عمارلو

برای اولین بار در دوران جمع بندی کنکور به نویسندگی دکتر علی محمد عمارلو و میعاد مختاری دوران جمع بندی کنکور ۱۳۹۹ به بازار عرضه شد که به دلیل کیفیت بالا با استقبال خوبی مواجه شد و دانش آموزان زیادی این کتاب را تهیه کردند و استفاده نمودند. کتاب جامع هزار تست شامل بیست آزمون است که سعی شده است بیشترین تطبیق را با کنکور سراسری داشته باشد و تعداد سوالات و حتی شماره سوالات آزمون ها دقیقاً منطبق کنکور است و این موضوع بسیار حائز اهمیت است چرا که دانش آموزان قبل از آزمون اصلی کنکور بیست آزمون جمع بندی زیست را دقیقاً با شرایط کنکوری تجربه میکنند و علاوه بر افزایش بار علمی میتواند به تمرین مهارت آزمونی دانش آموزان کمک کند.

بررسی رزومه استاد همدانی

رزومه همدانی در پست همدانی یا عمارلو

تحصیلات: استاد همدانی دارای مدرک کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی _ مولکولی از دانشگاه آزاد اسلامی هستند و دکترای مدیریت کسب و کار (DBA) را از دانشگاه اصفهان اخذ کرده اند.

سوابق تدریس: استاد همدانی سال های زیادی در زمینه تدریس زیست شناسی به دانش آموزان کنکوری کمک کرده اند و به تبع دارای سابقه تدریس و تجربه بالایی هستند و تا به حال در مدارس و موسسات مختلفی تدریس کرده اند برای مثال میتوان به آموزشگاه کوشش، اوج همدان، علومی، اندیشه و فرزانگان تهران و در حال حاضر حرف آخر اشاره کرد. استاد همدانی سابقه تدریس در  شبکه ی آموزش و شبکه های ۱و۳ سیما را نیز در کارنامه خود دارند.

سوابق تألیف کتاب: استاد همدانی سال های زیادی در درس زیست شناسی تجربه تدریس دارند و به تبع از نکات پنهان شده در دل جمله های کتاب با خبر هستند و به همین خاطر سعی کرده اند کتاب هایی را در درس زیست شناسی تألیف کردند تا بتوانند به دانش آموزان کمک کنند. استاد همدانی تا به حال کتاب های زیست تخته سیاه، تست های طبقه بندی شده زیست دهم از انتشارات نانو، تست جامع چهل استاد انتشارات نانو، تست زیست شناسی دهم و یازدهم سیمی انتشارات گاج، مجموعه شش جلدی دوپینگ زیست شناسی نظام قدیم، مجموعه سه جلدی جامع آموزش زیست شناسی نظام جدید و ده آزمون را تألیف کرده اند‌.

عمارلو از دید ما

به موارد زیر توجه کنید.

تدریس با تست: یکی از ویژگی های بارز کلاس های استاد عمارلو تدریس زیست شناسی به واسطه حل تست های زیاد و پر نکته است این روش بسیار جذاب است چرا که نکات پنهان شده در دل متن و شکل های کتاب را از دل تست ها بیرون میکشند و این گونه تدریس برای دانش آموزان متوسط به بالایی که یک درک اولیه از کتاب دارند و می خواهند در کنکور به درصد بالایی برسند بسیار جذاب تر و چالشی تر از تدریس اساتیدی است که فقط به صورت داستانی متن کتاب را برای دانش آموزان توضیح می‌ دهند اما از طرفی این روش ممکن است برای  دانش آموزان با پایه متوسط رو به پایین مناسب نباشد و نتوانند با تدریس استاد خو بگیرند.

جزوه کامل: از دیگر ویژگی های کلاس استاد عمارلو میتوان به داشتن جزوات دقیق و بسیار جزئی نگر اشاره کرد که بسیاری از نکات مناسب کنکور را شامل می شود و دانش آموزان را از خواندن هر گونه جزوه دیگر بی نیاز می کند.

*البته لازم است این نکته را یادآوری کنیم که منبع اصلی شما برای کنکور باید کتاب درسی تان باشد و هر گونه جزوه و کتاب تستی باید در راستای کشف نکات پنهان شده در دل جملات و شکل های کتاب باید استفاده شود. در درس زیست شناسی تنها استفاده از جزوه و درسنامه می تواند به درصد شما لطمه بزند پس با کتاب درسی خودتان دوست باشید.

کلاس درس بدون حاشیه: از ویژگی های مثبت کلاس های استاد عمارلو این است که کلاس را به بیراهه و حاشیه نمی کشانند و ذهن دانش آموزان از درس منحرف نمی شود.

لحن تدریس یکنواخت: اما متأسفانه نقطه ضعف کلاس استاد عمارلو داشتن لحن یکنواخت و بدون تأکید است به طوری که نکات مهم و قید ها که نیاز به تأکید بیشتر دارند تا از دیگر مطالب غیر مهم تمایز یابند، به راحتی در میان دیگر مطالب پنهان می شوند و به درستی قابل تشخیص نیستند‌.

کلاس مناسب دانش آموزان متوسط به بالا:

کلاس های استاد عمارلو به دلیل سطح بالایی که دارند بیشتر مناسب دانش آموزان با پایه های متوسط و قوی است و به همین خاطر بهتر است افرادی در آن شرکت کنند که یک درک اولیه و پایه ای در حد متوسط از کتاب زیست شناسی دارند اما به دنبال افزایش درصد خود در این درس هستند. همچنین کلاس های استاد عمارلو برای دانش آموزان متوسط به پایین  مناسب نیست چرا که با کلاس و تدریس استاد انس نمی گیرند و شاید موجب سرخوردگی آنها شود.

همدانی از دید ما

به موارد زیر توجه کنید.

تدریس از صفر تا صد: از ویژگی های کلاس های استاد همدانی تدریس از بیسیک و پایه است به صورتی که دانش آموزانی که برای اولین بار است می خواهند زیست شناسی را آموزش ببینند و یا پایه متوسط به پایین دارند میتوانند در کلاس های استاد شرکت کنند تا قدم به قدم‌ درس زیست شناسی پیشرفت کنند و به درصد های مطلوب برسند.

از طرفی آن دسته از دانش آموزانی که پایه های نسبتاً قوی در درس زیست شناسی دارند کلاس استاد همدانی نمی تواند جذابیت خاصی برای آن ها داشته باشد و ممکن است بار علمی زیادی برایشان نداشته باشد.

لحن جذاب و گیرا: یکی از مهم ترین ویژگی های یک تدریس خوب داشتن لحن جذاب و قابل فهم است که بتواند دانش آموزان را به کلاس جذب کند، استاد همدانی از این ویژگی برخوردار هستند به صورتی که مطالب را با بیان شفاف و سلیس و مثال های مناسب و به جا مطالب سخت کتاب زیست شناسی را بسیار ساده به دانش آموزان می آموزند.

بررسی کامل جزوه: استاد همدانی از آن دسته اساتیدی هستند که با یک جزوه کامل به دانش آموزان خود تدریس می کنند و در کلاس سعی می کنند تمام نکات جزوه را به صورت کامل بررسی کنند.

کلاس بدون حاشیه: استاد همدانی در کلاس برای وقت دانش آموزان خود اهمیت قائل هستند و سعی می کنند تا حد امکان فقط به درس بپردازند و از بحث های حاشیه ایی که ذهن دانش آموزان را از درس منحرف می کند بپرهیزند. البته یک استاد کار بلد برای افزایش بازدهی دانش آموزان در طول کلاس فقط به تدریس نمی‌پردازد بلکه در این میان تا جایی که به درس لطمه ای وارد نشود کمی طنز نیز چاشنی درس میکند تا ذهن دانش آموزان خسته نشود و کلاس زنده و پویا برگزار شود اما اگر از حد بگذرد به حاشیه تبدیل می شود، استاد همدانی مانند دیگر اساتید حرفه ای سعی بر آن دارند کلاس ها به حاشیه کشانده نشود.

مناسب برای همه دانش آموزان:

استاد همدانی تدریس را از صفر شروع می کنند و آهسته آهسته با ذکر تمامی نکات به سطح پیشرفته میرسند از این رو کلاس های استاد همدانی هم مناسب دانش آموزان ضعیف و هم مناسب دانش آموزان متوسط است. اما معمولاً کلاس هایی که مطالب را از سطح مبتدی شروع می کنند برای دانش آموزان قوی جذابیت کافی را ندارند و میتوان گفت کلاس های استاد عمارلو به نسبت کلاس های استاد همدانی برای دانش آموزان با پایه های درسی قوی مناسب تر هستند و جذابیت بیشتری برای این دسته از دانش آموزان دارد.

نتیجه گیری: در مقایسه بالا سعی ما بر این بود تا کاملاً شفاف و بدون موضع گیری همدانی یا عمارلو در درس زیست شناسی را بررسی کنیم تا شما عزیزان بتوانید مناسب با سطح درسی و سلیقه خودتان بهترین استاد را انتخاب کنید و از کلاس های ایشان استفاده کنید.

از دید شما همدانی یا عمارلو ؟ برامون کامنت کنید.

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۲۷ دیدگاه ها

 1. منی ک منفی میزدم زیستو با عمارلو کلاس برداشتم
  تو ازمون تستی نفر اول کلاسمون شدم با وجود رقبای سخت در کلاس
  خدایی عمارلو قوی کار میکنه
  همدانی برای ضعیفا خوبه

 2. عشق است سلطان همدانی؛ خدا بهش خیر بده و خودشو خانوادشو حفظ کنه، انشاءا..ه بتونم با یه درصد بالای ۸۰ و ۲۰ نهایی جواب زحماتشو بدم.

 3. قطعا دکتر عمارلو بهترین دبیر ایرانن یه جلسه ازکلاسشو ببیند بعد نظربدید درضمن بسیار متشکرم ازسایت اورجینال مشاوره

 4. همدانی بهترین دبیر زیست هستند کل کتاب را انچنان رات موشکافی میکنه که اگر کسی یکم همت به خرج بده زیست دا پایینتر از ۸۰ نمیزنه عالی عالی عالی

 5. استاد همدانی فوق العادن لحن جذاب وگیرایی دارن من برای زیست دبیر زیاد عوض کردم و با هیچکدوم مثل استاد همدانی نتیجه نگرفتم

 6. همدانی گادهههه.. من تدریس هر دو رو دیدم و دوسالم شاگرد همدانی بودم خدایی ی جوری استاد همدانی درس میدن که قشنگ زیستو میفهمی تو دوسال درصد من تو زیست از ۱۷ب۷۰رسید تو قلمچی.. ولی عمارلو ی جلسشو دیدم بشدت کلاس خسته کننده ای داشت وخوشم نیومد کلا نه از تدریسش نه از نحو بیانش… پیشنهادم صددرصد استاد همدانیه

 7. همدانی یک دکور زیبا با باطن داغون هست که هیچ کاری براتون نمیکنه . جلسه اول زر میزنه ولی عمل نمیکنه و سمبل میکنه درسو . عمارلو هم دبیر خوبی نیست ولی از این ملاکیان زیست بهتره و بدرود

  1. خدایی الان با فاصله بهترین دبیر زیست هست من دوساله پشت کنکورم با هرکی بگی کلاس داشتم کاش بحرف مشاورم گوش نمیدادم از همون اول همدانیو میگرفتم امسال کنکور عالی بود ریاضیم گند زد توش وگرنه زیستو ۸۱ زدم حساب کردم. اینهمه احترام میزاره به همه تا روز کنکورم باهامون بود چطور دلت میاد اینجوری بگی. ملاکیانم که فیزیک مگه درس نمیده ادم میمونه چقدر عقده اخه

 8. همدانی یک دکور زیبا با باطن داغئن هست که هیچ کاری براتون نمیکنه . جلسه اول زر میزنه ولی عمل نمیکنه و سمبل میکنه درسو . عمارلو هم دبیر خوبی نیست ولی از این ملاکیان زیست بهتره

  1. عزیزم چقدر پل گرفتی بیای این حرف ها رو بزنی من هم سال دهم هم سال یازدهم توی کلاسینو دانش آموز استاد همدانی بودم درصد زیر ۸۰ نداشتم چرا اینقدر دروغ میگید شما ها بابا از خدا بترسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا