مشاوره تحصیلی

صفرتاصد کنکور اردیبهشت ماه و تیرماه

بررسی کنکور اردیبهشت ماه و تیر ماه + کنکور دو مرحله ای + کنکور فرهنگیان در اردیبهشت

سلام بر دنبال کنندگان عزیز سایت اورجینال مشاور، ما اومدیم در مورد کنکور اردیبهشت ماه و همچنین تیرماه براتون صحبت بکنیم. بهتر است که یک نیم نگاهی به تاریخچه کنکور داشته باشیم. در قبل از کنکور ۱۴۰۲ شما یکبار کنکور میداید، زمانی که نتایج کنکور شما می آمد، شما بر اساس رتبه و ترازی که کسب کرده بودید انتخاب رشته خود را انجام می دادید. اما شما از دی ماه ۱۴۰۱ به بعد دو کنکور خواهید داشت. کنکور دی ماه ۱۴۰۱ و کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ زمانی که این دو کنکور را دادید، قطعا نتایج آن مختلف خواهد بود. و از سال ۱۴۰۳ قرار شد کنکور در اردیبهشت ۱۴۰۳ و تیر ۱۴۰۳ برگزار شود.

سوال مهم: کنکور الکترونیکی از ۱۴۰۳ به بعد اتفاق میفتتد؟

فعلا در حد حرف می باشد اگر رسمی شود اعلام می کنیم.

یکی از تغییرات دیگری که در نظام آموزشی ما به وجود آمده است حذف دروس عمومی و همچنین افزایش تاثیر امتحانات پایانی خواهد بود. این موضوع برای شما یکم پیچیده گی و گیج شدگی به همراه آورده هست ولی اصلای جای نگرانی نیست و تا پایان با ما همراه باشید. تمام هدف ما در اورجینال مشاور این است که شما بهترین بازدهی را کسب کنید و بهترین نتیجه از کنکور دو مرحله ای بگیرید.

کنکور فرهنگیان در اردیبهشت و همزمان با کنکور سراسری برگزار می شود.

کنکور اردیبهشت ماه برای چه کسانی است؟

زمانی که نیم نگاهی به تماس های پشتیبانی اورجینال مشاور می کنیم. متوجه می شویم که افراد زیادی این چالش را دارند که کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برای چه کسانی است؟ اگر کنکور اردیبهشت را شرکت کنیم می توانیم کنکور تیر ماه را نیز شرکت کنیم. باید به شما بگوییم که بله شما می توانید. کنکور اردیبهشت ماه برای تمام گروه های آزمایشی چون علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی و فیزیک، هنر و زبان است. در نتیجه کنکور مرحله اول ۱۴۰۳ برای زیر گروه خاصی نمی باشد.

ممکن است که انتخاب رشته امسال به نسبت انتخاب رشته سال بعدی اندکی سخت تر باشد. به همین دلیل است که شما اگر به دنبال انتخاب یک دانشگاه خوب می باشید، می توانید روی مشاوره ما حساب کنید. شما باید به این نکته توجه داشته باشید یک رشته در دانشگاه متفاوت شرایط و نتایج بسیار متفاوتی برای خواهد داشت. به همین دلیل است که تمام تمرکز ما روی انتخاب رشته کنکور دی و تیر می باشد.

آیا کنکور دی لغو شد؟ کنکور اردیبهشت مرحله اول جایگزین شد!

یکی از ترفندهایی که همیشه آژانس های خبری دارند، استفاده از تیتر اخبار زرد است. این موضوع معمولا برای دنبال کنندگان آن ها نیز آسیب زا است. آن ها معمولا اخبار را به صورت نصف و نیمه به شما منتقل می کنند. در آخرین بخش خبر خود نیز خبر درست را ممکن است که به شما بدهند. کنکور دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد و بر اساس اخبار رسمی سازمان سنجش بجای کنکور دی ماه ۱۴۰۲ کنکور مرحله اول ۱۴۰۳ در اردیبهشت برگزار می شود. و کنکور تیر ماه ۱۴۰۳ نیز برگذار می شود. نتایج این دو آزمون به یک اندازه مهم است و با یک دیگر تفاوتی ندارد.

بلکه اخبار درست موضوعی دیگر بود. اخبار درستی که از سمت سازمان سنجش مخابره شد، این است که دروس عمومی از امتحانات نهایی حذف شده است و کنکور در اردیبهشت ماه مرحله اول آن برگزار می شود.

تاثیر امتحانات نهایی شما به صورت قابل توجه ای جایگزین این موضوع شده است. در نهایت به این موضوع توجه داشته باشید که سخنگوی سازمان سنجش اعلام داشته است که هیچ برنامه ای برای حذف کنکور نداریم. ممکن است که به تدریج تاثیر امتحانات نهایی را افزایش دهیم، اما حذف به صورت کامل به هیچ وجه اتفاق نخواهد افتاد.

یکسان سازی تراز کنکور اردیبهشت ماه و تیرماه!

سازمان سنجش در تلاش هست بتواند یکسان تراز دقیقی انجام دهد و به احتمال قوی درصدی بررسی بکند.

فعلا دقیق اعلام نشده به چه صورتی یکسان سازی می کنند، اگر مشخص شود حتما اطلاع رسانی می شود.

کنکور اردیبهشت ماه و تیرماه

دروس کنکور فرهنگیان اردیبهشت ۱۴۰۳ چیست؟

کنکور فرهنگیان همزمان با کنکور سراسری اردیبهشت و بلافاصله بعد از آن دفترچه اختصاصی پخش می شود. منابع کنکور اردیبهشت به صورت زیر می باشد:

 1. هوش و استعداد معلمی با ضریب ۳
 2. تعلیم و تربیت اسلامی با ضریب ۲

نتایج کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ چه زمانی است؟

به صورت کلی شما برای اعلام نتایج کنکور یک ماه بعد می توانید، از نتایج مطلع شوید. اما به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که گروه های مختلف ممکن است اندکی تفاوت در زمان دریافت نتایج را تجربه کنند. اما بهترین کار این است که شما تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را از سایت سازمان سنجش چک کنید. بر اساس بررسی های صورت گرفته توسط تیم اورجینال مشاور، نتایج اولیه که شامل نمرات خام می باشد. تا نیمه اول به دست شما خواهد رسید. نتایج نهایی شما بعد از کنکور تیر ماه ۱۴۰۳ اعلام خواهد شد.

سرانجام به این نکته توجه داشته باشید که نتایج نهایی کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ و همچنین تیر ماه ۱۴۰۳ در مرداد ماه منتشر خواهد شد. موضوع کنکور شما یک چیز است و موضوع انتخاب رشته شما یک موضوع کاملا متفاوت و تخصصی خواهد بود. چرا که نیاز به ثبت و بررسی آزمون های روانشناسی از شما دارد. از طرفی به این نکته توجه داشته باشید که همیشه ریزه کارهای های انتخاب رشته کنکور اردیبهشت و تیر بسیار زیاد و قابل بررسی است.

حذف زیر گروه ها در کنکور ۱۴۰۲ به بعد یعنی چه؟

در گذشته به این صورت بود که شما برای انتخاب یک رشته خاص باید به زیر گروه اون رشته و ضرایب آن توجه می کردید. معمولا زیر گروه یک رشته های عالی بود که باید دروس تخصصی را با درصد بسیار بالایی ثبت می کردید. اما زیر گروه شماره دو دوس متوسط بود و… . اگر قصد قبول شدن در رشته های پزشکی دانشگاه خوب را داشتید، باید به ضرایب زیر گروه رشته پزشکی دقت خاصی می کردید. زمانی که شما یکی از دروس اصلی زیر گروه پزشکی را خراب می کردید، شانس پزشک شدن و انتخاب یک دانشگاه خوب را از دست می دادید. اما خوشبختانه در انتخاب رشته کنکور دی و تیر ماه ۱۴۰۲ به بعد کلیه زیر گروه ها حذف شده است.

این موضوع به این معنی است که ضرایب دروس مختلف برای شما در کنکور یکسان است. از طرفی امتحانات نهایی شما نیز به صورت مستقل روی نتیجه کنکور و انتخاب رشته شما تاثیر خواهند داشت. البته انتخاب رشته ممکن است که برای شما اندکی سخت تر شود. چرا که همه دوست دارند بهترین رشته ها را انتخاب کنند.

در این بخش بررسی ظرفیت هر دانشگاه و از طرفی شرایط جذب دانشجو هر دانشگاه اهمیت ویژه‌ ای پیدا می کند. مهمترین نکته این است که شما چگونه می توانید یک با نتایجی که در این دو کنکور به دست آورده اید؛ بهترین دانشگاه را انتخاب کنید. ما در مجموعه اورجینال مشاور با توجه به سابقه ای که در این حوزه داریم قطعا به شما بهترین نکات را منتقل خواهیم کرد. شما نیز می توانید برای انتخاب رشته خود از مشاوره تخصصی ما استفاده کنید.

اینو داشته باش: انتخاب رشته کنکور ۱۴۰۳

آیا کنکور ۱۴۰۴ الکترونیکی و آنلاین می شود؟

خبرهایی که این روزها از سنجش منتشر می شود، این هست که کنکور الکترونیکی در حال اجرایی هست و احتمالا از ۱۴۰۴ یعنی مرحله اول اردیبهشت اجرا شود.

فعلا همه این صحبت ها در حد حرف هست و باید زیر ساخت آن در کشور ایجاد شود، چون اگر زیر ساخت درستی نداشته باشد تقلب زیاد خواهد شد و دوباره حق خیلی از افراد ضایع می شود.

کنکور اردیبهشت ماه الکترونیکی

کنکور اردیبهشت و تیر، کدوم رو شرکت کنیم؟

با توجه به تمام توضیحاتی که ما در بخش های قبلی خدمت شما عرض کردیم. قطعا ممکن است که برخی از دوستان سوال کنند که کنکور اردیبهشت و یا کنکور تیر کدام را شرکت کنیم. باید به شما بگوییم که بهترین کار این است که هر دو کنکور را شرکت کنید. چرا که این مزیت رقابتی شما است که در سال های قبل برای دانشجویان قبلی وجود نداشته است. از طرفی بر اساس بررسی های صورت گرفته از سمت تیم تحقیقاتی اورجینال مشاور، نتایجی برای شما لحاظ می شود که بهترین عملکرد شما را ثبت کرده باشد.

از طرفی شما با شرکت در کنکور اردیبهشت و تیر می توانید، اضطراب خود را نیز کنترل کنید. چرا که همیشه یک فرصت مجدد برای درخشیدن خود خواهید داشت. گرچه شما باید تمام تلاش خود ر به کار گیرید تا بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارید. در این راستا به شما پیشنهاد می کنم که از مقاله « کنکور دی ماه و تیر ماه + توضیحات کامل » اورجینال مشاور به صورت اختصاصی استفاده کنید.

طرح مشاوره اورجینال مشاور

طرح مشاوره اورجینال مشاور

من بهروز اسدی هستم، ۱۰ سال سابقه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور در موسسات آموزشی و شبکه آموزش را دارم. برای این که بهترین مسیر برای موفقیت در کنکور و رتبه شدن را انتخاب بکنید کافیه در قدم اول تحلیل های سایت اورجینال مشاور بخونید و در قدم دوم برای وارد شدن در طرح مشاوره (طلایی، الماس) بهروز اسدی با شماره زیر تماس بگیرید.

بودجه بندی کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ با بودجه بندی کنکور تیر ماه ۱۴۰۳ یکی است؟

بر اساس ابلاغیه سازمان سنجش بودجه بندی تمام گروه های آزمایشی برای کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ با بودجه بندی تمام گروه های آزمایشی برای کنکور تیر ماه ۱۴۰۳ یکسان است و هیچ تفاوتی ندارد. در صورتی که هر گونه تغییر در این موضوع رخ دهد، اعلام خواهد شد. البته بر اساس بررسی های صورت گرفته احتمال تغییر بودجه نزدیک به صفر خواهد بود.

بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور نی نی سایت؟

سایت نی نی سایت یک فرم بسیار مناسب برای گپ و گفت دوستانه بین مادران عزیز است. اما نباید در مورد مسائل تحصیلی فرزند عزیزتان در این سایت تحقیق کنید. چرا که افرادی که در این سایت برای اظهار نظر می کنند، تخصصی در این حوزه نخواهند داشت. از طرفی شرایط افراد نیز کاملا متفاوت است. در نتیجه اگر به فکر آینده تحصیلی فرزند عزیزتان هستید، سعی کنید به هیچ وجه، به هیچ وجه از چنین سایت هایی درخواست مشاوره نکنید 🙄. چرا که شما با این کار آینده فرزند خود را تحت تاثیر قرار داده اید.

سخن پایانی

دوستان عزیز ما در این مقاله به صورت کامل و جامع در مورد کنکور اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با شما صحبت کردیم. لازم به ذکر است که انتخاب رشته امسال به جهت حذف دروس عمومی و همچنین حذف زیر گروه های کنکور سراسری بسیار سخت تر شده است.  بهتر است که شما برای انتخاب رشته خود حتما از کارشناسی مشاوره خود را دریافت کنید که به اخبار دقیق سازمان سنجش و همچنین وضعیت دانشگاه ها آگاهی داشته باشد. از طرفی انتخاب رشته به منزله تعیین سرنوشت شما می باشد.

بنابراین باید از آزمون های تست شخصیتی و همچنین برخی از آزمون های بررسی تست مهارت و مشاغل برای شما استفاده شود. در نهایت این که شما چه رشته ای را در کدام دانشگاه مطالعه کنید. فقط و فقط  از یک مشاوره کار کشته و با سابقه بر می آید. ما در مجموعه اورجینال مشاور تمام اهداف خود را بر روی این موضوع قرار داده ایم که شما را به علایق خود و یک آینده درخشان برسانیم.

قطعا شما با اولین جلسه مشاوره تبدیل به عضوی از خانواده بزرگ اورجینال مشاور خواهید شد. و ما را به دیگران معرفی خواهید نمود، چرا که این کیفیت و دقت خدمات ما با هیچ کجا قابل مقایسه نیست.

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۷۸ دیدگاه ها

 1. سلام
  من کنکور سراسری اردیبهشت رو ثبت نام نکردم و فقط متقاضی کنکور فرهنگیان بودم
  ولی هر سه دفترچه رو برای من اوردن
  ایا برای من کارنامه صادر خواهد شد
  یا خیر ایا تاثیری داره کنکوری سراسری که دادم با اینکه ثبت نام نکرده بودم

 2. سلام
  ببخشید آیا کسی که در اردیبهشت تو کنکور فرهنگیان و تجربی ثبت نام کرده و در تیر ماه در کنکور تجربی ثبت نام کرده..
  آیا نتیجه کنکور تیر ماه میتونه تو نتیجه کنکور فرهنگیان تاثیر بزاره؟..

  1. سلام من رشته تجربی هستم و برای اردیبهشت هم کنکور تجربی و هم فرهنگیان ثبت نام کردم میخواستم بدونم درصد های کنکور تجربی اردیبهشتم روی دعوت به مصاحبه فرهنگیان تاثیر داره یا نه؟

 3. باسلام و خسته نباشید ببخشید شما واسه رشته های انسانی هم مشاوره دارید و امتحان نهایی و کنکور
  یکی هم اگه کسی که اردیبهشت ماه قبول شد در کنکور لازمه تیر ماه که ثبت نام کرده است را هم بده

  1. سلام ببخشید یه سئوال من برای کنکور فرهنگیان ثبت نام کردم وامروز هم تخصصی دادم هم فرهنگیان ولی تخصصی زیادازش راضی نبودم یعنی تیرماه میتونم دوباره بدم وهرکدوم بهتربود روبرام کنکور فرهنگیان لحاظ میکننکه سهمش۱۵درصد یانه فقط همون آزمون تخصصی اردیبهشت؟؟

 4. سلام وقت بخیر ببخشید توی کنکور اردیبهشت ماه از دروس اختصاصی تجربی هم سوال میاد ؟! یا فقط منابع اختصاصی فرهنگیان

 5. سلام ببخشید من امسال رای اولی بودم ولی رای ندادم و توی انتخابات شرکت نکردم توی گزینش دانشگاه فرهنگیان قبولم میکنن یا نه ؟ خییلی نگرانم 😔💔

 6. سلام یه سوال داشتم من فکر کردم که کنکور دانشگا فرهنگیان برای اردیبهشت وتیر ماه هر دو هست به خاطر همین آذر ماه ثبن نام نکردم ایا راهی هست که من برای فرهنگیان اردیبهشت ثبت نام کنم لطفا

 7. سلام یه سوالی داشتم من فکر میکردم کنکور فرهنگیان برای اردیبهشت وتیره ماه هردو هست به خاطر همین آذر ثبت نام نکردم حالا فهمیدم که کنکور فرهنگیان برای اردیبهشت ایا راهی هست که من ثبت نام کنم برای دانشگاه فرهنگیان برای اردیبهشت

 8. سلام خسته نباشید ببخشید اگر کنکور اردیبهشت رو قبول نشیم و در کنور تیر نتیجه بگیریم می تونیم واسه دانشگاه فرهنگیان قبول بشیم برای کنکور منحصر زبان .

 9. سلام خسته نباشید؛برای کنکور فقط فرهنگیان چه منابعی باید بخونیم؟رشتمم علوم تجربیه ولی فقط در فرهنگیانش شرکت کردم..و کنکور فرهنگیان فقط در اردیبهشت برگزار میشود؟

   1. سلام
    بببخشید اگر ک کنکور اردیبهشت فرهگیان قبول شدم و در کنکور تیر رتبه و تراز بهتری اوردم و خاستم برای رشته خودم تجربی انتخاب رشته کنم . اونوقت باید از فرهگیان انصراف بدم؟ یا ن
    اونوقت جریمه هم داره؟

 10. سلام آیا من میتونم کنکور اردیبهشت رو انسانی شرکت کنم و کنکور تیر رو تجربی بعدش هرکدوم بهتر اومدم انتخاب رشته کنم؟؟

 11. سلام میتونیم اردیبهشت کنکور تجربی بدیم تیر کنکور ریاضی؟؟
  بعد میشه ترمیم بزنیم و برای رشته دیگ سوابق درست کنیم؟؟

 12. سلام ببخشید من رفتم برای ثبت نام کنکور بعد چون سال ۱۲ امم هنوز دیپلم نگرفتم اما معدل دیپلم رو میخواست من بجاش معدل پارسالم رو زدم گفتن میشه تغییر داد موقعی که کارت ورود به جلسه میگیریم، ولی آخه خرداد دیپلم رو میدن، دقیقا باید چیکار کرو الان؟؟

 13. سلام
  ببخشید اگه معدل کمتر از ۱۴ باشه
  و تو کنکور اردیبهشت شرکت کردی و قبول شدی
  دانشگاه پذیرفته میشی
  اگه بخوای خرداد ترمیم کنی

 14. سلام وقت بخیر.
  من میخواستم بدونم که گفته بودن قراره کنکور فرهنگیان جداگانه برگزار بشه آیا این قطعی شد ؟
  و در کنکور اردیبهشت و تیر امسال دیگه فرهنگیان نیست؟

 15. سلام
  نتایج کنکور تا دو سال اعتبار دارد ، امسال به خاطر تاثیر کامل معدل نتونستم قبول بشم اخه با ددپلم انسانی کنکور تجربی دادم ،سوال من اینه الان که قرار شد تاثیر معدل دیپلم کم بشه احتمال داره با همون نتیجه کنکور پارسال که سال قبلترش با این درصدایی که من زدم قبول شدن قبول بشم؟

 16. سلام،اگر به فرض کنکور آنلاین بشه ، دانش‌‌آموزانی که شرایط مالی خوبی دارند ، میتونند دبیر بگیرند تا به جاشون امتحان بدن ، اینکه عادلانه نیست.

    1. باسلام و خسته نباشید ببخشید شما واسه رشته های انسانی هم مشاوره دارید و امتحان نهایی و کنکور
     یکی هم اگه کسی که اردیبهشت ماه قبول شد در کنکور لازمه تیر ماه که ثبت نام کرده است را هم بده

  1. اگر کسی کنکور ۱۴۰۳ قبول نشه و ۱۴۰۴ دوباره بخواد کنکور بده معدل یازدهمش هم خیلی خوب باشه. دوباره باید یازدهم رو بخونه تا سابقه تحصیلی مورد نیاز ۴۰۴ رو کسب کنه؟؟؟؟ . اینو یه مشاور بهمون گفته، یعنی اجباریه!؟؟؟

 17. سلام وقت بخیر
  اگر کنکور اردیبهشت ۱۴۰۳ شرکت کنیم حتما واجبه ک کنکور تیر ماهم شرکت کنیم؟
  ینی اگر اردیبهشت رتبه خوبی کسب کردیم می توانیم با نتیجه این آزمون در دانشگاه ثبت نام کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا