تاملندماز

ماز یا تام لند؟

بررسی و مقایسه ماز و تام لند

بر کسی پوشیده نیست که رقابت در کنکور بدون استفاده از مجموعه های آموزشی بسیار سخت شده است. در گذشته معمولا افراد به صورت خودخوان در ساعات طولانی مطالعه انجام میدادند و به نتایج بسیار جذابی نیز دست پیدا می کردند. اما امروزه شرایط کاملا متفاوت شده است و حجم و طراحی سوالات به نحوی است که نیاز به یک مجموعه مشاوره حرفه‌ای مانند اورجینال مشاور کاملا احساس می‌شود. امروز در اینجا قصد داریم به بررسی نقاط قوت موسسه آموزشی ماز و تام لند بپردازیم. در پایان شما خواهید توانست با توجه به رشته تحصیلی خود بین ماز یا تام لند بهترین را انتخاب کنید.

این تحلیل با قلم بهروز اسدی و دیدگاه ایشان نوشته شده است.

هر دو موسسه دارای استادهای بسیاری با مدارک دکتری هستند 😎

دبیران تام لند دبیران ماز
دکتر بابایی دکتر فرهمندنیا
دکتر عظیمی دکتر کرمی
مقدم نیا دکتر خیراندیش
ملاکپور دکتر هادیان فرد
آقاجانی عزیزی
یحیوی میرحسینی
ذهبی اسماعیلی
رفعتی رحمانی
فلاح و …
و …

قبل از بررسی بین ماز یا تام لند لازم است به دو نکته بسیار مهم و ضروری اشاره کنیم. اولین و مهم ترین نکته در این است که شما برای موفق شدن نیاز به یک منتور و مشاور پیگیر دارید. در صورتی که از بهترین برنامه ریزی ها استفاده کنید، اما به آن عمل ننماید نتایج جذابی به دست نخواهید آورد. به همین دلیل است که در مجموعه اورجینال مشاور علاوه بر برنامه ریزی تحصیلی، مشاورین ما برای پیگیری برنامه ریزی همراه شما خواهند بود.

ماز به صورت خلاصه

ماز با مدیریت آرمان موسوی:

برای انتخاب بین موسسه ماز و تام لند لازم است که هر یک را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. موسسه ماز یکی از اولین موسسات آموزشی کنکور است که برای دانش آموزان از سیستم های نوین (آزمون آنلاین) استفاده کرده است. به عنوان مثال نحوه برگزاری آزمون الکترونیکی این مجموعه به بهترین حالت ممکن است و می‌تواند نظر افراد بسیار زیادی را به خود جلب کند. از دیگر نقاط قوت موسسه ماز هزینه آموزش بسیار مناسب و منطقی است. به همین دلیل افراد بسیار زیادی از آن استفاده می‌کنند.  کتاب های ماز نیز به صورت آنلاین و آفلاین قابل دسترس خواهد بود و شما می‌توانید با کیفیت بسیار بالا و تمرکز زیاد از آن استفاده نمایید.

در صورتی که از تحلیل ماز یا کلاسینو استفاده کنید، متوجه خواهید شد که این موسسه از اساتید به نام زیادی استفاده می‌کند. هر یک از این اساتید استراتژی های جذابی برای آموزش دانش آموزان دارند. به همین دلیل است که کسانی که با موسسه ماز رشد می‌کنند، معمولا نتایج بسیار عالی به دست می‌آورند. البته این موسسه برای دانش آموزان رشته تجربی از اهمیت بسیار بالاتری برخوردار خواهد بود. چرا که در این موسسه زیست شناسی به روش ویژه آموزش داده می‌شود. در بخش‌های بعدی با بررسی هر یک از استاید نتایج بهتری به دست خواهید آورد.

تام لند به صورت خلاصه

تام لند با مدیریت ریاضی خواه:

تام لند سرزمینی پر از اساتید حرفه ای و نامی می باشد که تمام دبیران این مجموعه از غول های بزرگ کنکور کشور می باشند. بیشتر دروس تخصصی مانند ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی به خوبی در تام لند تدریس می شود و با اینکه آزمون آنلاین سراسری ماز را ندارد ولی یکی از رقیب های سرسخت ماز می باشد.

موسسه تام لند، جزوه های کمک آموزشی بسیار زیادی دارد که می‌تواند برای دانش آموزان جذاب واقع شود. کسانی که زمان کافی برای مطالعه دروس ندارند، می‌توانند روی کمک تام لند حساب ویژه ای باز نمایند. محصولات صوتی و تصویری آن نیز با به بروز ترین تجهیزات فیلمبرداری ضبط شده است. به همین دلیل شما می‌توانید از منزل خود نیز هر یک را بررسی کنید و به نتایج بسیار عالی دست پیدا کنید. البته نقش اساتید موسسه تام لند نیز بسیار مهم و استراتژیک است، به همین دلیل در بخش « تام لند یا کلاسینو » به صورت کامل و جامع مورد بررسی قرار گرفته اند.

زیست ماز یا تام لند؟

دبیران مطرح زیست این دو موسسه به صورت زیر می باشد:

 • حنیف عظیمی
 • فرزام فرهمندنیا
 • پوریا خیراندیش

حنیف عظیمی بی رقیب در زیست

دکتر حنیف عظیمی دبیر زیست تام لند با به کارگیری روش های زیر زیست را شیرین کرده اند:

 • تدریس مفهومی
 • حل تست های زیاد
 • همگام با کتاب آی کیو
 • قدرت بیان بالا
 • پر انرژی و آپدیت
 • جزوه عالی شامل دسته بندی بی نظیر
حتما یک یا دو جلسه کلاس زیست حنیف عظیمی را تجربه کنید.

فرزام فرهمندنیا یکی از بهترین اساتید ماز

زمانی که به دنبال مقایسه ماز یا تام لند می‌باشیم، باید اساتید هر یک را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. دانش آموزان رشته تجربی حداقل یکبار اسم استاد فرهمندنیا را شنیده‌اند. استاد فرزام به شدت روی مباحث زیست شناسی تسلط دارند به همین دلیل به سادگی می‌توان روی دانش او حساب ویژه‌ای باز کرد. دانش آموزانی که در حل کردن تست های زیست سال های قبل مشکل دارند، با مطالعه درسنامه ‌های ایشان به سادگی می‌توانند نیاز خود را رفع کنند. از طرفی یکی از دلایل محبوبیت موسسه ماز فن بیان و قدرت بسیار بالای استاد فرهمند نیا در انتقال مطالب است.

اگر به دنبال رتبه تک رقمی هستید باید مباحث را به صورت ریشه‌ای فرا گیرید. به همین دلیل است که اساتید بسیار زیادی روی کمک استاد فرهمندنیا حساب می‌کنند و از دانش ایشان بهره مند می‌شوند. البته در بخش صفحه « استاد فرزام فرهمندنیا » یک تحلیل کامل و جامع به شما ارائه داده‌ایم. همچنین به این موضوع نیز توجه نمایید که مباحث مطرح شده توسط استاد فرزام فرهمندنیا در حوزه زیست شناسی معمولا سطح پایین به بالا دارد.

پوریا خیراندیش دبیر جوان و فعال در حوزه کنکور

دکتر خیراندیش دبیر زیست ماز و همکار استاد فرهمندنیا می باشد و در سال های گذشته به دلیل فعالیت های مستمر در همایش ها و تدریس های مختلف در بین دانش آموزان ماز محبوبیت خوبی را به دست آورده اند.

ریاضی ماز یا تام لند؟

دبیران مطرح ریاضی این دو موسسه به صورت زیر می باشند:

 • افشین ملاکپور
 • معین کرمی
 • مهدی عزیزی
 • علی مقدم نیا

افشین ملاک پور از اساتید برجسته تام لند

اگر بخواهیم موسسه تام لند را از نظر اساتید برجسته آن مورد نقد و بررسی قرار دهیم، باید به استاد افشین ملاک پور اشاره ویژه داشته باشیم. این استاد گرانقدر برای دانش آموزان مانند یک پیامبر خواهد بود. چرا که سخت ترین مباحث را به ساده‌ترین روش ممکن برای دانش آموزان بیان می‌کند. در بخش « تحلیل کلاس های افشین ملاک پور » به صورت ویژه به بررسی این استاد گرانقدر پرداخته‌ایم. با این حال در این بخش نیز نیم نگاهی به توانایی های او خواهیم داشت. در کارنامه استاد ملاک پور رتبه های دو رقمی و سه رقمی کنکور کم نیست، اما نقطه قوت این استاد برجسته جزوه های قوی و همچنین بدون حاشیه آن می‌باشد. در برخی مواقع شما برای آموزش یک موضوع ساده نیاز است که مدت زمان بسیار زیادی را صرف کنید.

اما دوره کردن و مرور کردن با استاد ملاک پور کار سختی نخواهد بود، چرا که از بیان نکات اضافی پرهیز شده است و مطالب از پایه آموزش داده خواهد شد. در صورتی از دانش آموزان رشته ریاضی می‌باشید، مباحث هندسه توسط استاد ملاک پور آموزش داده نمی‌شود و باید به دنبال یک استاد جایگزین باشید. البته استاد مجید علایی نسب در موسسه تام لند این موضوع را تا حد زیادی پوشش داده است و دانش آموزان از این بابت نگرانی نخواهند داشت. برخی از دانش آموزان در زمان آموزش به دنبال کلاس هایی با ظرفیت بالای آموزشی می‌باشند و این موضوع منجر به افزایش تعداد کلاس ها خواهد شد.  استاد ملاک پور در موسسه تام لند این موضوع را تا حد مناسبی سازمان دهی نموده است.

معین کرمی یکه تاز ریاضی ماز

استاد کرمی در موسسه آلفا اسکول و موسسه ماز، ریاضی کنکور و پایه را تدریس می کنند. همان طور که مستحضر هستید تحلیل دکتر معین کرمی را به صورت جداگانه توسط بهروز اسدی انجام شده است ولی در اینجا هم به صورت خلاصه ویژگی های استاد را می نویسیم.

ویژگی های مثبت تدریس ریاضی کرمی:

 • تدریس مفهومی
 • بیان ساده و با آرامش
 • حل تست های زیاد
 • دارای آزمون و …
 • آپدیت و تطابق خوب با کنکور

مقدم نیا تام لند یا عزیزی ماز؟

علی مقدم نیا در تدریس ریاضی سبک خاص و منظمی دارد و ریاضی را با کیفیت بالایی تدریس می کند. معمولا سطح تدریس مقدم نیا و عزیزی تا حدودی بالاست. برای دانش آموزان متوسط به بالا مناسب می باشند.

برگ برنده ماز در شیمی، دانش استاد حامد اسماعیلی

همانطور که می‌دانید برای بچه های رشته ریاضی و تجربی درس شیمی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی تمامی دانش آموزانی که رتبه های دو رقمی به دست آورده‌اند نیز در درس شیمی از نتایج مناسبی بهره مند شده‌اند. در بررسی موسسه ماز یا تام لند، نقش استاد حامد اسماعیلی بسیار سازنده خواهد بود. دانش استاد اسماعیلی در حوزه شیمی زبانزد است، چرا که ایشان مدرک کارشناس ارشد شیمی خود با نمرات بسیار عالی از دانشگاه شریف کسب کرده است. زمانی که استاد حامد اسماعیلی به عنوان اساتید اصلی موسسه ماز نقش آفرینی نمود، معمولا حواشی بسیار زیادی ایجاد شد. همین موضوع نیز موجب گشت که دانش آموزان بسیار زیادی با ایشان آشنا شوند.

برخی از اساتید معمولا استراتژی‌های آموزشی معمولی دارند و دانش آموزان در زمان گوش دادن درسنامه آن ها احساس کسلی و خستگی می‌کنند. اما نحوه تدریس استاد اسماعیلی کاملا متفاوت است و می‌تواند دانش آموزان را در سطوح آموزشی مختلف به خود جذب کند. برخی از اساتید تازه وارد در حوزه کنکور نیز استاد حامد اسماعیلی را به عنوان الگوی خود قرار داده‌اند. به همین دلیل است که ایشان به عنوان یک استاد حرفه‌ای شناخته می‌شود. بر اساس تحلیل استاد اسدی از نحوه تدریس و همچنین دانش فنی ایشان در حوزه شیمی، باید بگوییم که حامد اسماعیلی در این درس از بهترین اساتید کنکور می‌باشد که می‌تواند حتی دانش آموزان با پایه تحصیلی ضعیف را نیز به بلندترین مراتب علمی برساند.

بابایی همچنان در صدر دبیران بخاطر انتقال تدریس مفهومی مسایل شیمی

دکنر بابایی تام لند از نظر مفهوم در بعضی از مباحث مانند استوکیومتری حتی نسبت به حامد اسماعیلی ماز جلوتر می باشد. سابقه تدریس بابایی به اندازه قدمت بهمن بازرگانی می باشد و کمتر دبیری پیدا می شود که ۲۰ سال در اوج تدریس باشد.

دبیران ماز یا تام لند

فیزیک ماز بهتره یا تام لند؟

استاد مهدی یحیوی و محمودرضا ذهبی نسبت به اساتید ماز از بعضی جهات بهتر هستند و حتی در پایه استاد قادرپناه نیز در تدریس فیزیک به خوبی عمل کرده است. با حضور میرحسینی در ماز تا حدودی فیزیک ماز با تام لند رقابت می کند ولی در کل اساتید فیزیک تام لند بهتری دارند. در هر دو موسسه از اساتید به نامی استفاده شده است و در این بخش نیم نگاهی به هر یک از این اساتید خواهیم داشت.به صورت خلاصه به بررسی می پردازیم:

در موسسه تام لند از استاد مهدی یحیوی استفاده شده است. استاد یحیوی برای موسسه تام لند یک نقطه مثبت و پررنگ شناخته می‌شود. چرا که ایشان فیزیک و تست های آن را به نحوی جامع و کامل آموزش می دهند. هر شخصی با یک الی دو مطالعه نکات آموزش داده شده توسط استاد به یک نتیجه بسیار عالی دست پیدا می‌کند. از نکات مثبت استاد یحیوی می‌توان به همراه کردن کل کلاس با مسیر آموزش اشاره کرد. ایشان مباحث را به صورت جامع از پایه آموزش می دهند به همین دلیل است که هر شخصی در این کلاس رشد می‌کند. از طرفی تعامل ایشان با دانش آموزان بسیار عالی است و به همین دلیل قدرت یادگیری آن ها افزایش پیدا می‌کند.

در موسسه ماز از استاد محمد رضا شجاعی به عنوان مدرس فیزیک استفاده شده است. در صورتی که به دنبال آموزش از پایه و اصولی فیزیک کنکور می‌باشید که در امتحانات نهایی نیز مورد استفاده قرار گیرد، به جرات می‌توان گفت که استاد شجاعی از بهترین گزینه‌های این بخش خواهد بود. در صورتی که صرفا به دنبال تست زنی می‌باشید و در دروس پایه‌ای مشکلی ندارید، شاید استاد شجاعی در این بخش برای شما مناسب نباشد. کیفیت تدریس ایشون در موسسه ماز بسیار عالی است و می‌تواند نظر شما را به خود جلب کند. جزوه خوب و قوی استاد شجاعی نیز برای مرور متوسط دروس فیزیک یک انتخاب عالی خواهد بود. در صورتی که آموزش اولیه آن مورد توجه شما است، می‌توان روی موسسه ماز حساب کرد و برای آموزش پیشرفته تام لند بهترین گزینه خواهد بود.

آموزش آنلاین ماز بهتره و یا تام لند ؟

تا به این بخش متوجه شدید که آموزش آنلاین معمولا استراتژی‌های بسیار متفاوتی دارد و می‌توانید در هر آموزشگاه یک نتیجه کاملا متفاوت به دست آورید. امروزه سطح تجهیزات در آموزشگاه ماز یا تام لند در یک سطح می‌باشد. به همین دلیل شما به سادگی می‌توانید از هر یک با توجه به نیاز خود استفاده نمایید. اما نکته بسیار مهم در این است که آموزش تام لند معمولا تخصص خود را روی آموزش پیشرفته قرار داده است و برای همه دانش آموزان مناسب خواهد بود. اما آموزشگاه ماز یک استراتژی کاملا متفاوت در بر گرفته است و می‌تواند برای آزمون دانش آموزان نیزمناسب باشد و هر شخص با توجه به نیاز خود می‌تواند از آن بهره مند شود.

آزمون ماز رشد زیادی داشته و حتی در حال حاضر رقیب جدی برای قلمچی می باشد.

همواره به این نکته دقت کنید که اساتید هر آموزشگاه نقش بسیار مهمی در آموزش شما دارند. به همین دلیل بخش تحلیل و مقایسه اساتید کنکوری در سایت اورجینال مشاور می‌تواند یک گزینه بسیار فعال و جذاب برای شما قلمداد شود. چرا که می‌توانید با توجه به نیاز خود اساتید هر درس را مورد بررسی قرار دهید و سپس انتخاب نهایی خود را انجام دهید. هزینه‌ی دوره‌های آموزشی در موسسه تام لند معمولا بر اساس سطح مالی و موقعیت جغرافیای آن ها تنظیم خواهد شد. به همین دلیل است که موسسه تام لند محبوبیت بسیار بالایی در بین مناطق کم درآمد خواهد داشت.

سخن پایانی

در این بخش به صورت کامل و جامع به بررسی موسسه ماز یا تام لند پرداختیم. در صورتی که برای انتخاب هر یک از دوره‌های آموزشی ماز یا تام لند سوال و چالشی دارید، می‌توانید در بخش کامنت‌های این بخش مطرح کنید. در این صورت مشاوران ما در مجموعه اورجینال مشاور پاسخ آن را در مدت زمان کوتاهی ثبت خواهند کرد. از طرفی قبل از ثبت نام در هر یک از دوره های آموزشی حتما به نوع مشاوره پشتیبانی و زمان آن نیز اهمیت دهید. چرا که این موضوع در رشد دانش و مهارت شما تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.

برای دریافت لیست قیمت این دو موسسه می توانید از طریق زیر اقدام کنید.

قیمت کلاس های تام لند

لیست قیمت ماز

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۵ دیدگاه ها

 1. درود توی ریاضی و زیست هیچ موسسه ای بهتر از ماز نیست. کرمی که بهترینه به همراه عزیزی و فرهمندنیا و خیراندیش و موقاری‌ توی زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا