مشاوره تحصیلی

حداقل تراز کنکور و نهایی برای قبولی

کم ترین تراز کنکور و امتحانات نهایی برای قبولی رشته تاپ (تجربی، انسانی و ریاضی) | میانگین تراز قبولی کنکور 1403

در حوزه تراز کنکور و نهایی و کسب رتبه مناسب در آزمون کنکور، یک سوال رایجی وجود دارد و آن هم حداقل تراز کنکور و نهایی برای قبولی رشته های پزشکی، دندان، دارو، پیراپزشکی و دیگر رشته ها می باشد. در صورتی که از آزمون های آزمایشی قلم چی استفاده کرده باشید، متوجه خواهید شد که بهترین تراز کنکور آن ها از ۸۵۰۰ به پایین شروع می‌شود، ولی بهترین تراز کنکور تا ۱۴۰۰۰ هم گاها می رود و همچنین بهترین تراز نهایی طبق کنکور اخیر تا ۱۲۰۰۰ جا دارد بالا برود. در این جا قصد داریم به صورت اجمالی اما جامع در مورد پاسخ یک سوال دیگر « چگونه تراز ۹ هزار کنکور شوم » از زوایای مختلف صحبت کنیم. با ما تا پایان همراه باشید تا یک بار برای همیشه با مفهوم تراز و ارزش آن آشنا شوید.

هشدار ۱: توجه داشته باشید برای کسب تراز مورد نظر خودتان باید هم تراز کنکور و هم تراز امتحانات نهایی خوبی داشته باشید. دست کم گرفتن یکی از آن ها به شما آسیب جبران ناپذیری می زند.

هشدار ۲: تمامی موارد ارائه شده بر اساس تراز نهایی و تراز کنکور می باشد. و درصد کنکور و نمره نهایی ملاک خوبی برای سنجش نخواهد بود، بخاطر همین است سازمان سنجش ترازی نتیجه شما را بررسی می کند. در سایت اورجینال مشاور بهترین مشاوره نهایی و کنکور را دریافت می کنید.

 تحلیل توسط بهروز اسدی انجام شده است. 

تراز کنکور چیست؟

محال است که شما یک نوجوان پشت کنکوری باشی و اسم تراز کنکور به گوش شما نخورده باشد. برای درک بهتر تراز کنکور باید با ذکر یک مثال این موضوع را بیان کنیم. فرض کنید که شما در یک آزمون آزمایشی ۶۴ از ۱۰۰ را دریافت کرده‌اید. تا زمانی که شرایط آزمون را ندانیم، نمی‌توانیم بگوییم که این آزمون نتیجه مناسبی برای شما در پی داشته است یا خیر. در صورتی که عموم افراد نمره ای بالا ۵۰ به دست آورده باشند، نمره شما آنچنان مطلوب نیست و به نوعی می‌توان گفت که در حد متوسط است.

اما اگر عموم افراد نمره‌ای کمتر از ۴۰ به دست آورده باشند و شما جزو معدود نفراتی باشید که نمره ۶۰ را به دست آورده است، در این صورت می‌توان گفت که شما درصد بسیار جذابی کسب کرده‌اید. تراز لیست بررسی نمرات دانش آموزان به نسبت نمرات دیگر دانش آموزان است. به همین دلیل در کنکور برای برقرار عدالت از مفهومی تحت عنوان تراز استفاده می‌شود.

میانگین تراز ۲ تا ۳ هزار کنکور و نهایی

در صورتی که یک دانش آموز اطلاعات بسیار کمی داشته باشد و از طرفی برخی تست‌های کنکور را نیز به صورت رندوم و شانسی جواب دهد، کاملا طبیعی است که تراز مناسبی نیز کسب نکند. البته دقت کنید که تراز ۲ تا ۳ هزار در رشته‌های مختلف ارزش متفاوتی دارد. به صورت کلی ۳ هزار رشته ریاضی با تراز ۳ هزار رشته انسانی اندکی متفاوت است و هر یک از آن ها به صورت متفاوت تعریف خواهد شد.

حداقل تراز کنکور و نهایی قبولی پیام نور و غیرانتفاعی

در صورتی که تراز شما در آزمون های قلمچی عدد بسیار پایینی است، این موضوع می‌تواند به دلیل بی دقتی شما باشد. از طرفی اگر مطالعات درسی خود را با برنامه ریزی اندکی افزایش دهید، می‌توانید به یک نتیجه عالی برسید.

میانگین تراز زیر ۳ هزار

معمولا این تراز به ندرت اتفاق می افتتد مگر اینکه نمرات کتبی دانش آموز زیر ۱۰ باشد و همچنین درصدهای کنکورش منفی باشد.

رشته قبولی

پیام نور و غیرانتفاعی برای تمامی رشته های تجربی، انسانی و ریاضی

میانگین تراز ۴ تا ۶ هزار کنکور و نهایی

دانش آموزان که سطح علمی متوسط و تا حدودی رو به پایین دارند و از طرفی در امتحانات نهایی خرداد نیز یک نتیجه تقریبا مطلوب به دست آورده‌اند، معمولا این تراز از کنکور در رشته‌های مختلف ارزش متفاوتی داشته و بستگی به سطح رقابت دانش آموزان دارد.

حداقل تراز کنکور و نهایی قبولی رشته های ضعیف

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سال دهم، یازدهم و دوازدهم برای شما مهم است. اما اگر زمان کافی صرف نکرده باشید با استفاده از یک مشاوره تحصیلی توانا می‌توانید در کنکور، رتبه مناسب کسب کنید. اورجینال مشاور در این مسیر در کنار شما خواهد بود و تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت که راه و روش به دست آوردن تراز کنکور بالا را به شما معرفی کند. دقت کنید که در این مرحله اولین و مهمترین هدفتان به دست آوردن تراز خوب نهایی و بعد تراز کنکور است. در سایت مشاوره کنکور اورجینال مشاور به صورت کامل و جامع در مورد کنکور و کسب نمره ۲۰ امتحانات نهایی صحبت کرده ایم.

میانگین تراز ۴ تا ۶ هزار

بیشتر دانش آموزان یعنی حدود ۳۵۰ هزار نفر در این رنج هستند. دانش آموزانی که نمره تاپ نهایی ندارند و کنکور را زیر ۲۰ درصد می زنند در این ردیف قرار می گیرند. همچنین می توانیم بگوییم دانش آموزانی که معدل خوب بالای ۱۷ و ۱۸ دارند ولی کنکور خیلی بدی دارند و یا معدل زیر ۱۴ دارند و درصدهای ۳۵ کنکور را دارند.

رشته قبولی

 • پیام نور و غیرانتفاعی برای تمامی رشته های تجربی، انسانی و ریاضی
 • آزاد رشته های درجه سوم در دانشگاه های ضعیف

میانگین تراز ۷ تا ۹ هزار کنکور و نهایی

مهم است که چه کسی با ما سوال « حداقل تراز کنکور و نهایی برای قبولی » را مطرح می‌کند. در برخی مواقع دانش آموز پایه تحصیلی مناسبی دارد و از طرفی برای کنکور خود نیز از یک برنامه ریزی شخصی برخوردار است. به همین دلیل زمانی که دانش آموز میانگین تراز ۷ تا ۹ هزار کنکور را به دست می‌آورد با برنامه ریزی و تلاش به تراز بالای ۹ هزار نیز دست پیدا می‌کند. دقت کنید که با تراز ۷ تا ۹ هزار کنکور احتمال قبول شدن در رشته‌های خیلی خوب مانند پزشکی، دارو و دندان اندکی پایین است، اما غیر ممکن نخواهد بود.

حداقل تراز کنکور و نهایی قبولی تعهدی و پیراپزشکی

برای به دست آوردن برنامه ریزی تحصیلی و همچنین مشاوره فنی و تخصصی نیاز به یک مشاور با تجربه یا بهترین مشاور کنکور خواهید داشت. چرا که اگر مشاور شما قوانین کنکور و میزان تاثیر نمرات امتحان نهایی به خوبی آشنایی نداشته باشد، نمی‌تواند به یک نتیجه جذاب دست پیدا کند. چرا که برخی از دانش آموزان گاها با تراز ۸ هزار کنکور آزمایشی و استفاده از یک مشاوره کم تجربه در کنکور اصلی ترازی زیر ۷ هزار به دست می‌آورند. چرا که مدیریت استرس و انرژی را به خوبی آموزش ندیده‌اند.

میانگین تراز ۷ تا ۹ هزار

دانش آموزان پر تلاشی هستند فقط خیلی با قوانین حرفه ای شدن و تاپ شدن آشنایی ندارند. این دانش آموزان معدل ۱۶، ۱۷، ۱۸ با درصدهای ۳۰ تا ۵۰ کنکور هستند. حتی معدل ۱۹ و ۲۰ هایی که درصد کنکورشان ۲۰ تا ۳۵ می باشد (یا مقداری بالا و یا پایین)

رشته قبولی

 • تجربی ها: قبولی تمامی پیراپزشکی ها، تعهدی پزشکی، فرهنگیان، آزاد خوب
 • انسانی ها: قبولی همه رشته های انسانی دانشگاه درجه ۲ و ۳، فرهنگیان
 • ریاضی ها: قبولی تمامی مهندسی ها دانشگاه های درجه ۲ و ۳، فرهنگیان
توصیه اکید برای بچه هایی که میخواند فرهنگیان قبول شوند.

برنامه ریزی برای قبولی فرهنگیان

قبولی در کمتر از ۳ ماه

میانگین تراز ۹ تا ۱۱ هزار کنکور و نهایی

بچه ها اگر بخواهیم با شما صادق باشیم به دست آوردن تراز ۹ تا ۱۱ هزار کنکور کار ساده‌ای نیست و نیاز به برنامه ریزی کنکور (اصولی) دارد. در صورتی که از سال دهم اقدام به برنامه ریزی برای کنکور خود داشته باشید، معمولا تراز ۹ تا ۱۱ هزار کنکور را به سادگی با یک برنامه ریزی جامع و کامل به دست خواهید آورد. اما زمانی که قرار است که از سال ۱۱ و ۱۲ اقدام به برنامه ریزی برای تراز بالای ۹ هزار کنکور انجام دهید، شرایط اندکی سخت خواهد شد. دقت کنید که دانش آموزان کمی برای تراز بالای ۹ هزار انرژی و زمان صرف می‌کنند، اما نتیجه به دست آمده روی آینده این دانش آموزان تاثیر فراوانی خواهد داشت.

حداقل تراز کنکور و نهایی قبولی رشته های تاپ دانشگاه های درجه دو

در برخی رشته های مانند رشته ریاضی تراز ۱۱ هزار متعلق به رتبه های دو رقمی و تک رقمی می‌باشد. به همین دلیل است که نباید این تراز را دست کم بگیرید و برای آن یک برنامه ریزی جامع انجام دهید. حال اگر تراز ۹ تا ۱۱ هزار کنکور را از نگاه بچه های تجربی بررسی کنیم، باید بگوییم که این تراز می‌تواند بهترین رشته های پزشکی را برای شما به ارمغان آورد. قطعا استعداد و همچنین تلاش شما مهم است، اما نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه نمایید، برنامه ریزی تحصیلی مناسب و همچنین استمرار در آموزش خواهد بود.

میانگین تراز ۹ تا ۱۱ هزار

این دسته از دانش آموزان هر رشته ای بخواهند قبول می شوند. این دانش آموزان رتبه های زیر ۲۰۰۰ کنکور می باشند و بعضیاشون رتبه های ۳ رقمی خوب می باشند. این افراد معمولا میانگین درصد کنکورشان بالای ۵۰ می باشد. معدل ۱۹ و ۲۰ هایی که ۳۵ تا ۴۵ درصد کنکور را در کارنامه دارند و یا معدل ۱۷ و ۱۸ هایی که درصدشان در کنکور بالای ۶۵ می باشد.

رشته قبولی

 • تجربی ها: قبولی تمامی پیراپزشکی های دانشگاه های درجه ۱، قبولی پزشکی و دندان و دارو غیر از تهران جز آزاد، فرهنگیان و همه چی
 • انسانی ها: قبولی همه رشته های انسانی دانشگاه درجه ۱ و ۲، فرهنگیان
 • ریاضی ها: قبولی تمامی مهندسی ها دانشگاه های درجه ۱، فرهنگیان


میانگین تراز کنکور و نهایی بالاتر از ۱۲ هزار

در صورتی که خود را یک دانش آموز نخبه و منظم می‌دانید و از سال نهم یا دهم به فکر کنکور خود می‌باشید، تراز بالای ۱۲ هزار برای شما کار سختی نخواهد بود. تراز بالای ۱۲ هزار معمولا با امتحانات نهایی بالای ۱۹ و همچنین نتایج کنکور درخشان به دست خواهد آمد. برای تراز کنکور بالای ۱۲ هزار به شما پیشنهاد می‌کنیم روزانه حداقل ۱۰۰ تست در برنامتون باشد. در این صورت می‌توانید به یک نتیجه بسیار عالی در امتحانات نهایی و کنکور دست پیدا کنید. همواره به یاد داشته باشید که استراتژی اصلی ما در بررسی تراز کنکور بالای ۱۲ هزار مطالعه و برنامه ریزی منظم می‌باشد.

حداقل تراز کنکور و نهایی قبولی پزشکی دندان دارو

دانش آموزی که به دنبال تراز بالا ۱۲ هزار کنکور می‌باشد، باید تفریح منظم، مطالعه عالی و دقیق داشته باشد. البته غیر ممکن نیست که یک دانش آموز در ابتدای مسیر تراز ۳ تا ۴ هزار داشته باشد و هر چه می‌گذرد خود را به تراز بالای ۱۲ هزار نزدیک کند. قطعا در این مسیر نیاز به استفاده موسسات آموزشی و کتاب های کمک آموزشی بسیار زیادی خواهیم داشت. ما در مجموعه اورجینال مشاور یک دوست و راهنمای قابل اطمینان برای دانش آموزان خواهیم بود و تمامی منابع مورد نیاز آن ها را تقدیم خواهیم کرد. در بخش‌های بعدی نیز هر یک را مورد تحلیل و بررسی قرار خواهیم داد.

میانگین تراز بالای ۱۲ هزار

این تیپ دانش آموزان همان افرادی هستند که سبک زندگی فردی خوبی دارند و می دانند باید چطور پیش بروند. رتبه های دو رقمی و تک رقمی های کنکور می باشند.

رشته قبولی

 • تجربی ها: هر رشته و دانشگاهی که بخواهند.
 • انسانی ها: هر رشته و دانشگاهی که بخواهند.
 • ریاضی ها: هر رشته و دانشگاهی که بخواهند.
حداقل تراز کنکور و نهایی برای رتبه برتر شدن میانگین تراز ۱۲ هزار می باشد.

چگونه تراز کنکور خود را افزایش دهیم؟

امروزه کسب رتبه عالی در کنکور برای هر دانش آموزی جذاب است. اما هر کسی حاضر نیست هزینه آن را پرداخت کند. هزینه به دست آوردن تراز کنکور مناسب استفاده از زمان و انرژی به صورت کاربردی خواهد بود. در این بخش قصد داریم نحوه مدیریت مناسب انرژی و زمان را به شما عزیزان آموزش دهیم. نکات مطرح شده در این بخش نه تنها منجر به بهبود تراز کنکور شما می‌شود. بلکه می‌تواند لایف استایل مطالعاتی شما عزیزان را در زمان دانشگاه نیز تغییر دهد. بر اساس تجربه ما حتی برخی از دانش آموزان با رتبه‌های دو رقمی نیز نمی‌توانند فضای دانشگاه را به خوبی درک کنند و یکی دو ترم اول ممکن است که نتایج جذابی به دست نیاورند.

·                همواره به کیفیت مطالعات خود توجه کنید

قبل از بررسی پاسخ سوال « حداقل تراز کنکور و نهایی برای رشته تاپ؟ » به دنبال نحوه صحیح مطالعه کردن باشید. در برخی مواقع دانش آموز باید ۲ الی ۳ ساعت برای یک درس تخصصی زمان صرف کند. اما در این ۲ الی ۳ ساعت او تمرکز بالایی ندارد و به انجام انواع کارهای مختلف میپردازد. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید که به صورت متمرکز با بازدهی بالا مطالعه کنید. در صورتی که نمی‌توانید برای مطالعه خود بیش از ۱ ساعت زمان صرف کنید در مورد این موضوع با یک مشاوره آنلاین آموزشی ویژه کنکور مشورت کنید.

دقت کنید که کیفیت مطالعات شما برای ما بسیار مهم است و می‌تواند نقش بسیار سازنده‌ای در نحوه مطالعات شما به همراه داشته باشد. مادامی که نتوانید مطالعه با کیفیت و تمرکزلازم را داشته باشید، دانستن پاسخ سوال « چگونه تراز ۹ هزار کنکور شوم » برای شما کاربردی ندارد. چرا که نمی‌‍توانید از آن به درستی استفاده نمایید.

·                برای ورزش کردن زمان صرف کنید

فارق از اینکه شما دختر یا پسر هستید، در زندگی استرس های بسیار زیادی را متحمل خواهید شد. از طرفی فقط بخواهید مسیر کتابخانه، مدرسه و خانه را تکرار کنید، این موضوع روی روحیه شما تاثیر منفی خواهد داشت. به همین دلیل نیاز دارید که حداقل ۲ الی ۳ جلسه در هفته برای ورزش کردن زمان صرف کنید. این که شما چه ورزشی انجام می‌دهید بستگی به نظر و علاقه خودتون داره. اما ورزش کردن و همچنین روحیه قوی روی نتیجه کنکور و تراز آن به صورت قابل توجه تاثیر دارد.

البته اگر بتوانید با دوستان اهل مطالعه و درس خود اقدام به ورزش های گروهی کنید که نتیجه به دست آمده بسیار عالی تر و جذاب تر خواهد بود. البته یکی از ورزش ‌هایی که به صورت ویژه روی ذهن و انرژی شما نیز تاثیر گذار است، استخر می‌باشد. سعی کنید استخر را در آخرین بخش روز خود امتحان کنید. چرا که خواب و آرامش بعد از آن بسیار لذت بخش بوده و می‌تواند روی انرژی شما تاثیری مثبت بگذارد.

·                شرایط خودتون رو برای مشاور شرح بدید

فرض کنید که به یک مشاوره با تجربه مراجعه کرده‌اید و با او سوال « حداقل تراز کنکور و نهایی برای پزشکی؟ » مطرح می‌کنید. او نیز برای شما یک برنامه ریزی بسیار عالی انجام می‌دهد و بهترین موسسه کنکور را نیز پیشنهاد میدهد. در صورتی که از این برنامه ریزی استفاده کنید به نتایج بسیار جذابی دست پیدا خواهید کرد. اما زمانی که هر بخش آن را بررسی می‌کنید با برنامه زندگی شما همخوانی ندارد. به همین دلیل است که دانش آموز باید مشاور را دوست امین و وفادار برای خود دانسته و بدون هیچ مشکلی شرایط زندگی خودش رو به صورت کامل برای وی شرح دهد.

در این صورت مشاور نیز یک برنامه ریزی مناسب او انجام خواهد داد و او نیز می‌تواند برنامه ریزی خود را در بهترین شرایط ممکن دنبال کند. به عنوان مثال اگر رفت و آمد خانوادگی شما زیاد است و یا خواهر و برادر خردسال دارید، با جزئیات شرایط خود را توضیح دهید. درک بهتر مشاور از شرایط نتایج بسیار جذابی را به دنبال خواهد داشت.

·                 همواره نتایج خود را مورد بررسی قرار دهید و برای آن زمان صرف کنید

فرض کنید که در کنکور آزمایشی قلمچی شرکت کرده‌اید و تراز ۷۰۰۰ کنکور را به دست آوردید. شما ساعت مطالعات خود را افزایش می‌دهید و همچنین برنامه ریزی خود را اندکی سخت تر می‌کنید، اما نتیجه به دست آمده نه تنها منجر به رشد شما نمی‌شود، بلکه تراز کنکور شما را کاهشی می‌کند. حتی در بهترین حالت نیز تراز ۷ هزار را برای شما حفظ می‌کند. اما یک دانش آموز باهوش معمولا نتایج به دست آمده را به صورت سریالی مورد بررسی قرار می‌دهد و در برخی موارد نیز از کمک اساتید آموزشی کنکور کمک خواهد گرفت.

او به دنبال پاسخ این سوال است که چرا در برخی ماه ها تراز کنکور ۸ هزار به دست می آورد. در این آزمون ها نقاط قوت او چیست و چگونه می‌تواند آن را بهینه سازی کنید. از طرف مقابل نیز چرا در برخی از آزمون‌های آزمایشی طراز زیر ۶ هزار به دست آمده است. دقت کنید که این نوسان به دست آمده عدد کمی نیست و یک دانش آموز باید برای تحلیل  آن انرژی و زمان بسیار زیادی صرف کند.

شاید این پست براتون مناسب باشد: تبدیل تراز به رتبه

سخن پایانی

در این پست آموزشی به صورت اجمالی اما کاربردی به بررسی پاسخ سوال « حداقل تراز کنکور و نهایی برای همه رشته ها » پرداختیم. در صورتی که برای رسیدن به تراز بالای ۹ هزار کنکور سوال و چالشی دارید، می‌توانید از طریق بخش مشاوره آنلاین ما پاسخ آن را پیدا کنید. از طرفی اگر از یک تکنیک خاص در مطالعات خود استفاده می‌کنید، در بخش کامنت‌های این بخش با ما مطرح کنید. در این صورت مشاورین ما نیز در کوتاهترین زمان ممکن آن را بررسی خواهند کرد و شاید آن را در یک حالت بهینه تر به شما پیشنهاد دهند.

همواره به یاد داشته باشید که اولین و مهمترین اولویت ما در مجموعه اورجینال مشاور به دست آوردن یک نتیجه بسیار عالی و کاربردی در امتحانات نهایی و کنکور می‌باشد. دانش آموزان بسیار زیادی می‌توانند به آینده تحصیلی بسیار عالی دست پیدا کنند، به شرطی که از کمک یک مشاوره آگاه و خبره در این مسیر استفاده کنند. ما نیز در این مسیر در کنار شما خواهیم بود و نکات لازم را گوشزد خواهیم کرد. ❤

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۴۴ دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید من معدلم ۱۱ هست و درصد هام رشته انسانی ریاضی ۴۵ درصد اقتصاد ۱۰۰ ادبیات تخصصی ۴۰ عربی ۴۰ تاریخ و جغرافیا ۵۰ هویت اجتماعی ۸۰ فلسفه و منطق ۳۰ و روانشناسی ۱۰۰ میشه روانشناسی دولتی خرم آباد منطقه دو قبول شد؟

 2. سلام من نمرات امتحان نهاییم
  زیست۱۹.۷۵
  ریاضی۲۰
  شیمی۲۰
  فیزیک۱۹.۷۵
  دینی۱۹
  فارسی۱۸
  انگلیسی۱۸
  عربی۱۸
  سلامت ۱۸
  هویتم فردا نمره خوبی میارم
  درصد کنکورمم
  فیزیک۷۰
  ولی بقیه حدود ۳۰درصد بود و ریاضی۱۰درصد
  میتونم داروسازی بیارم ؟و برای پزشکی باید درصد کنکورم چقد باشه؟

 3. سلام
  من معدلم بین بین ۱۵/۵۰ تا ۱۶ هست با درصد های تقریبی ریاضیات ۷۰ فیزیک ۸۵ و شیمی ۶۰ در منطقه ۲ امکان قبولی در رشته ریاضیات و کاربردهای شریف هست؟

   1. سلام با درصد های
    زیست ۶۵
    فیزیک ۷۵
    ریاضی ۶۳
    شیمی ۳۸
    زمین ۱۳
    و معدل احتمالا ۱۹ و نیم (مینیمم ۱۹ و چهاردهم) پزشکی ایران (مهم نی پولی (مازاد و پردیس ) غیرش باشه فقط تعهدی نباشه ) میشه اورد یا کلا رتبه زیر ۶۰۰

 4. با سلام
  من معدل دهم ام حدود ۱۸ میاد اگر معدل یازدهم و دوازدهم رو بالای ۱۹ برسونم، میتونم پزشکی یا دندانپزشکی تبریز قبول بشم؟!

 5. سلام وقت بخیر با درصدهای
  ریاضی: ۱۵.۸۴
  فیزیک: ۱۲.۳۹
  شیمی: ۴.۴۵
  و معدل ۱۶.۵۰ تا ۱۶.۸۰
  می تونم مهندسی مکانیک دانشگاه گیلان قبول شم؟
  یا اگه نمیشه باید درصدهای کنکور رو به چند برسونم؟

 6. سلام با درصدای اردیبهشت ریاضی ۳۲ شیمی ۴۳ فیزیک ۵۷ زیست ۵۴ زمین ۶۸
  معدل بین ۱۸.۵ ۱۹ میشه پزشکی دولتی آورد؟ شهرش اصلا مهم نیست هر شهری

 7. سلام خسته نباشین با معدل ۱۵ تا ۱۶ نهایی رشته تجربی تو کنکور چه درصد هایی بزنیم میتونیم رشته های تاپ قبول شیم اصلا امکانش هست؟؟
  خواهش میکنم جواب بدین خیلی استرس دارم

 8. سلام من به درصدهای زیست ۴۰
  شیمی۱۶
  فیزک ۶۱
  زمین ۵۶
  ریاضی ۲۶
  معدل ۱۸.۴۶

  منطقه ۳ امیدی برای پزشگی ازاد یا پردیس وتعهدی هست ممنون میشم جواب بدین

 9. سلام . یه سوال برای منطقه ۳ اگه ترازم بالای ۸۰۰۰ بشه و توی کنکور زیست ۸۰ ریاضی ۵۰ شیمی ۴۰ و فیزیک ۳۰و زمین ۱۰۰ بزنم میتونم به رشته و داشگاه تاپ فکر کنم .

 10. سلام
  خسته نباشید
  ببخشید زیست : ۶۵ فیزیک :۶۵ شیمی : ۴۷ ریاضی : ۵۵
  معدل بالای ۱۹ و زیر ۱۹.۵
  میشه پذشکی دولتی آورد؟

 11. سلام وقتتون بخیر ممنون میشم ب سوالم جواب بدین
  با درصدای کنکور اردیبهشت زیست ۶۰ و ریاضی ۷۳ و فیزیک ۷۸ و زمین ۶۰ و شیمی ۵۰
  و معدل بالای ۱۹ و کمتر از ۱۹.۵ میشه شهر های خوب پزشکی یا دندون اورد؟

 12. سلام خسته نباشید ببخشید در دفترچه انتخاب رشته پارسال که نگاه میکنم نحوه پذیرش روانشناسی رو نوشته با آزمون یعنی خودشون آزمون جدا میگیرن؟

 13. سلام خسته نباشید با معدل ۱۷ نهایی رشته انسانی و درصد کنکور ریاضی ۴۰ اقتصاد ۱۰۰ ادبیات تخصصی ۳۰ عربی ۳۰ تاریخ و جغرافیا ۵۰ هویت اجتماعی ۵۰ فلسفه و منطق ۲۰ روانشناسی ۱۰۰ میشه روانشناسی دولتی قبول شد؟

  1. سلام خسته نباشید با معدل ۱۶ نهایی و درصد کنکور ریاضی ۴۰ اقتصاد ۱۰۰ ادبیات تخصصی ۳۰ عربی ۳۰ تاریخ و جغرافیا ۵۰ هویت اجتماعی ۵۰ فلسفه و منطق ۲۰ روانشناسی ۱۰۰ میشه روانشناسی دولتی منطقه دو خرم آباد قبول شد؟

    1. درصد های کنکور رو برای تیر بهتر کنم احتمالش بیشتر میشه مثلا درسی مثل فنون ریاضی یا عربی که نهایی‌ کم گرفتم کنکور بیشتر بزنم ازش تاثیر داره؟

 14. سلام من احتمال میدم معدلم در یازدهم ۱۷.۵ بشه
  و در دوازدهم سعی میکنم ۱۸.۵ باشه
  و کنکورو هم اگه ۴۰ تا ۵۰ درصد بزنم میتونم
  از پیراپزشکی سراسری در بیام؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا