مشاوره تحصیلی

شروع از صفر برای کنکور

صفرتاصد موفقیت برای کنکور 1404؛ نوشته شده با قلم بهروز اسدی

با یک سوال شروع می کنیم؟ برای اینکه بتوانیم در کنکور موفق شویم باید چگونه موجبات و پیشرفت درسی را شروع کنیم؟ شروع از صفر برای کنکور ضروریه و باید یک برنامه‌ زمانی با هدفمندی مشخص داشته باشیم. برای کنکور ۱۴۰۴ از کجا شروع کنیم و این موضوع آنچنان داغ است که هنوزم خیلی از دانش آموزان نمی دانند از کجا و چطور شروع کنند و حتی برخی از این دانش آموزان بی راهه می روند و بعد چند ماه تازه متوجه می شوند که داستان کنکور و امتحانات نهایی چیست!

«برنامه ریزی درست و اقدام به موقع هنر ممکن ساخت آینده است»

داشتن هدف اولویت اصلی برای شروع از صفر کنکور می باشد!

اول کار برای شروع از صفر کنکور، باید هدف خود را مشخص کنیم، اینکه هدف ما از درس خواندن چه رشته و چه جایگاه و دانشگاهی هست؟ پس تا هدف خود را مشخص نکرده ایم شروع نکنیم، چون در مسیر کنکور باید یک انگیزه ای باشد که ادامه بدهیم، خسته نشیم، دست از تلاش کردن بر نداریم و آینده درخشانی را برای خود رقم بزنیم و با برنامه ریزی کنکور به هدفمان خواهیم رسید.

چگونه اراده خود را تقویت کنیم؟

در سال کنکور تا می توانید از حاشیه و از افرادی که به شما استرس وارد می کنند دور باشید‌. تغذیه ای مناسب داشته باشید، و تا جایی که امکان دارد از جمله ی من می توانم، یا من در کنکور حتما موفق خواهم شد و نظیر این چنین جملاتی را مرتب با خود تکرار کنید. طبق تحقیقاتی که انجام شده، افرادی که جملات مثبت را به صورت روزانه و مرتب با خود تکرار می کنند، کم کم تبدیل به یک باور ذهنی آنها شده و بعد ها به یک حقیقت تبدیل می شوند.

هدف و اراده شروع از صفر برای کنکور

ترک عادت های مخرب 

برای شروع از صفر کنکور باید عادت های مخرب که ما را از هدف خود دور می کنند را کنار بگذاریم، برای مثال: شما می توانید در سال کنکور گوشی موبایل نداشته باشید که پیشنهاد ما از گوشی والدین خود استفاده کنید. یا می توانید برنامه مجازی، که باعث اتلاف وقت شما می شود را حذف کنید و تا حد الامکان سعی کنید سمت گوشی نروید. اگر با گوشی درس می خوانید فقط در زمان مطالعه از آن استفاده کنید و در دیگر زمان ها کمتر با موبایل کار کنید.

رفیق بازی و رقابت ناسالم

 اینکه شما در سال کنکور بخواهید با رفیق یا همکلاسی خود رقابت کنید هیچ ایرادی ندارد! اما می‌تواند برای عده ای از شماها مخرب باشد، زیرا شما وقتی در حال رقابت با دوست یا همکلاسی خود هستید این امکان وجود دارد به خاطر ترازی که از آزمون می گیرید مدام خود را با دوست یا همکلاسی خود مقایسه کنید و وقتی تراز شما در یک یا چند آزمون پایین بیاید فکر کنید شما به درد این مسیر نمی خورید یا از هوش و استعداد پایینی برخوردار هستید.

اهمیت دادن به حرف های منفی اطرافیان

این اطرافیان می توانند: خانواده، دوست، همکلاسی، یا یک رهگذر باشند، شما باید در سال کنکور دو تا پنبه بکنید تو گوشتان و اصلا به حرفهای منفی این افراد توجه نکنید، تا شما هم مانند رتبه های برتر کنکور در این مسیر موفق و پیروز باشید.

از کجا شروع کنم؟

به صورت خیلی کلی به شما توضیح میدهم و مطمئن هستم با توضیحش مشکل شما حل می شود.

 • اگر خیلی صفر هستید و در یاد گرفتن مباحث پایه ای زیست سلولی و جانوری مشکل دارید و همچنین مباحث بیس ریاضی، فیزیک و شیمی را خوب یاد نمی گیرید می توانید از اساتید کنکوری که در پایین معرفی کرده ام استفاده کنید.
 • اگر یاد می گیرید می توانید از طریق کتاب کمک آموزشی با شروع روزانه حداقل ۵ ساعت استارت بزنید.

اگر این دو حالت را اصلا متوجه نمی شوید تا پایان پست را مطالعه کنید و مشکلی داشتید تماس بگیرید.

انتخاب استاد برای شروع از صفر

قبل از اینکه بخواهیم برای شروع از صفر کنکور کسی را معرفی کنیم، در جریان باشید معرفی اساتید با توجه به رتبه ها و رضایت های دانش آموزان کنکوری، چه سال های پیش و چه در حال حاضر و همچنین تحلیل استاد اسدی صورت گرفته است.

دبیر شروع از صفر برای کنکور

شروع از صفر زیست برای کنکور ۱۴۰۴

زیست اهمیت زیادی دارد و درس پر ضریب رشته تجربی ها هم می باشد.

حنیف عظیمی: تدریس استاد بسیار مفهومی و مبحث ابهام و ایهام دار کتاب درسی و همچنین سوالات کنکور را به خوبی بررسی می کنند، توجه به این نکته جهت اینکه دانش آموزان جا برای نوشتن نکات سر کلاس داشته باشند استاد متن کتاب درسی را به صورت جزوه، به همراه سوالات کنکوری و تالیفی خود چاپ کردند.


فرزام فرهمندنیا: تدریس مفهومی و ترکیبی و به روزی دارند، استاد جزوه ندارند بلکه خط به خط متن کتاب درسی را کاملا مفهومی تدریس می کنند و بعد از تدریس هر مبحث، سر کلاس تست حل می کنند، که این تست ها را با کیفیت بالا در همان لحظه تالیف می کنند تا آن بخش تدریس داده شده برای دانش آموزان جا بیفتتد.


محمد همدانی: تدریس از صفر صفر لحن و بیان عالی دارند، و تدریس به صورت شکل دار و انیمیشنی…! قبلش میتوانید نمونه تدریس این سه استاد را ببینید و بعد یکی را طبق شرایط خود انتخاب کنید.

شروع از صفر شیمی برای کنکور ۱۴۰۴

دومین درس پر ضریب رشته تجربی و رشته ریاضی، درس شیمی است.

بهمن بازرگان: تدریس از صفر و به صورت مفهومی و اصولی و حل سوالات تالیفی با کیفیت بالا، از معایب آن طولانی بودن حجم کلاس جامع


پارسا فراهانی: تدریس از صفر و مفهومی، استاد انرژی و انگیزه ی بالایی دارند، جزوه بی نظیری دارند و به خوبی کار از دانش آموز می کشد و باعث رشد و پیشرفتشان خواهد شد.


رضا بابایی: تدریس مفهومی همراه با لحن و بیان عالی، تسلط استاد روی مسائل شیمی بسیار بالاست، اما خیلی از دانش آموزان به دلیل سطح صفری که دارند ممکن هست نتوانند ارتباط بگیرند!! زیرا استاد گاها از پایه دوازدهم شروع به تدریس مسائل می کنند.


محمد مرادی: تدریس صفر تا صد، حس خوبی در کلاس استاد هست، روی جزوه اش و سوالاتش تسلط بالایی دارند، اما روی بعضی از مسائل زیاد مانور می دهند.

شروع از صفر فیزیک برای کنکور ۱۴۰۴

فیزیک درسی است اگر نکاتی را برای آن رعایت کنید قطعا درصد مطلوبی را کسب می کنید.

مهدی یحیوی: گل سر سبد درس فیزیک هستند، تدریس کاملا مفهومی جزوه بی نقص و کامل از روش های اصولی استفاده می کنند، و بسیار منظم و دست خط عالی دارند، اما بعضی دانش آموزان با لحن استاد ارتباطی نمی گیرند.


امیر میرحسینی: بشدت سطح سواد بالایی دارند، حل سوالات با سطح بالا، جزوه تقریبا خوبی دارند، ولی ممکن است بعضی از دانش آموزان ضعیف نتوانند با استاد پیش بروند، برای همین توصیه می شود قبل از کلاس تا حدودی کار کرده باشند.


امیر قضاتی: تدریس از صفر به بالا، جزوه کاملی دارند، ولی به دلیل تدریس گنگ، باعث شده بعضی از دانش آموزان نتوانند با ایشان پیش بروند.


محمد نوکنده: تدریس از سطح ضعیف به بالا، جزوه کامل و بی نقصی دارند، به دلیل بیان استاد یا روش های تستی زیادی که سر کلاس ارائه می دهند بعضی از دانش آموزان ارتباط نمی گیرند.

شروع از صفر ریاضی برای کنکور ۱۴۰۴

معین کرمی: تدریس مفهومی و کاربردی دارند، جزوه کامل و تنوع سوالات زیاد و در مفهومی تدریس کردن به شدت عالی هستند ولی به خاطر سرعت نسبتا پایین استاد شاید برای بعضی از دانش آموزان خسته کننده باشد، در کل توصیه ما استاد کرمی می باشد و دلایل زیادی داریم که در تحلیل این استاد نوشته ایم.


آریان حیدری: تدریس مفهومی و تستی عالی دارند، حساس به تکالیف و جزوه به روز، برای همین گاها جزوه ها دیر دست بچه ها ارسال می شوند، زیرا استاد معتقد هستند باید بعد از تحلیل سطح کنکور همان سال، جزوه برای سال بعد نوشته و چاپ شود، ولی بدلیل اینکه کلاس حاشیه دارد و بعضی از مباحث را تستی تدریس می کنند تعداد کمی از دانش آموزان مخالفت می کنند.


افشین ملاک پور: از صفر تا صد مطالب  تدریس داده می شود، تدریس اصولی مثلثات بدون تکنیکت یکی از مهارت های این استاد، تدریس اصولی و مفهومی بدون حاشیه دارند و به دلیل یکنواخت بودن بیان استاد ممکن هست بعضی از دانش آموزان با این استاد ارتباط نگیرند.


خیلی خوب توجه کنید که شروع از صفر برای کنکور را دست کم نگیرید و اگر تصمیم جدی دارید که شروع کنید با اساتیدی که معرفی کرده ایم پیش بروید و اگر دنبال کلاس و استاد نیستید با ما تا پایان پست همراه باشید تا منابع کتابی شروع از صفر را براتون توضیح دهیم.

شروع از صفر دروس عمومی

دروسی که در امتحانات نهایی از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.

زبان

 • سطح ضعیف: استاد قریشی، ارتباط نگرفتید استاد کیاسالار.
 • سطح نسبتا متوسط: استاد زینعلی مقداری تدریس نکته ای دارند.
 • سطح بهتری دارید: استاد جابری را پیشنهاد می کنیم.

عربی

 • استاد میثم فلاح: شما در هر سطحی که هستید می توانید ارتباط بگیرید.
 • استاد مهدی شاهرودی: که در حال حاضر دانش آموزان رضایت های زیادی از این استاد دارند.
 • استاد واعظی: باز شما در هر سطحی باشید می توانید ارتباط بگیرید ولی بعضی از دانش آموزان به دلیل لحن بیان سریع با این استاد ارتباط نمی گیرند. 

ادبیات

 • استاد یکتا: تدریس از صفر و مفهومی دارند.
 • استاد توکلی: تدریس از بیسیک و درسنامه کاملی دارند.
 • استاد جعفری: تدریس بیشتر به صورت نکته ای می باشد.
 • استاد عبدالمحمدی: تدریس مبحثی و نکته ای خوبی دارند. 

دینی

 • در حال حاضر استاد روزبه فکری و علیرضا یوسفیان پور بهترین اساتید دینی هستند، که جزوات به روز و کاملی دارند. 

همانطور که مستحضر هستید و می دانید تحلیل تمامی اساتید کنکور برای شروع از صفر و حتی سطح های بالا توسط بهروز اسدی انجام شده است می توانید از طریق زیر در پایان این پست مطالعه کنید.

بهترین منابع برای شروع از صفر

منابع دروس عمومی و تخصصی به صورت زیر است.

منابع شروع از صفر برای کنکور

درس شروع از صفر با کدام پیش بروم؟
زبان انگلیسی بهتراست لغت های پایه هفتم تا دوازدهم را حفظ کنید که اینکار به صورت روتین روزانه می توانید انجام دهید و بعد با فرمول بیست یا کتاب بیستینو راه اندیشه پیش بروید.
عربی سیر تا پیاز یا فرمول بیست 
دینی ماجرای منو و درسام خیلی سبز
ادبیات راه نهایی نشر دریافت – فرمول بیست – ماجرای من و درسام
فیزیک سطح صفر: آموزش شگفت انگیز
سطح ضعیف: میکرو طبقه بندی گاج + جامع خیلی سبز پایه به پایه
سطح متوسط: نشر الگو
سطح عالی: آی‌کیو گاج + نردبام
دوران جمع بندی: سه سطحی قلم چی + موج آزمون نشر الگو 
شیمی سطح صفر: مبتکران تک جلدی یا دو جلدی، بیشتر برای کسانی که تایم زیادی برای کنکور دارند این کتاب توصیه می شود.
سطح ضعیف: خیلی سبز پایه به پایه یا جامع
سطح متوسط: میکرو تک پایه و جامع + نشر الگو تک پایه و جامع
سطح عالی: آیکیو جامع +نردبام پایه به پایه
دوران جمع بندی: موج آزمون نشر الگو
برای مسائل نشر الگو + مسائل خیلی سبز به صورت روتین برای افرادی که می‌خواهند روی مسائل تسلط بیشتری پیدا کنند. 
ریاضی سطح صفر: آموزش شگفت انگیز
سطح ضعیف: جامع خیلی سبز
سطح متوسط: جامع مهرو ماه + نشر الگو
سطح عالی: آیکیو جامع + میکرو نقره ای گاج
دوران جمع بندی موج آزمون + آزمون پلاس مهر و ماه 
زیست شناسی سطح صفر: ماجرای من و درسام
سطح ضعیف: خیلی سبز پایه به پایه
سطح متوسط: میکرو گاج جامع + خیلی سبز جامع پینوکیو
سطح عالی: آیکیو جامع
جمع بندی : موج آزمون + آزمون پلاس گاج

اگر توضیح حامع تری درباره بهترین منابع کنکور می خواهید می توانید از لینک مربوطه وارد شوید و مطالعه کنید.

مشاور کنکور برای شروع طوفانی کنکور

اگر شروع از صفر کنکور هستید، خیلی بهتر هست که یک راهنما در مسیر داشته باشید تا اینکه بخواهید زمان خود را با خطا آزمون هدر دهید. سال کنکور حتی پنج دقیقه آن هم با اهمیت هست که چگونه از آن استفاده کنید تا هدر نرفته باشد. طریقه انتخاب بهترین مشاور کنکور راه های مختلفی دارد و حتی بیشتر مشاوران کنکور نیز توسط ما بررسی شده است. از موسساتی که سالانه رتبه های زیادی را دارند می توانید مشاور انتخاب کنید اما باید به این نکته توجه خوبی کنید که آیا برای شما می توانند وقت بزارند، اگر میخواهم به شماها کمکی کرده باشم موسسه درسباما که زیر نظر دکتر اسدی هستند را انتخاب کنید زیرا این مجموعه سالانه رتبه های زیادی داشتند. در نتیجه در انتخاب مشاور خود دقت کنید و از مشاورینی به خصوص مشاورین اینستا که می گویند فقط جزوه ما خوانده شود بیست میشوید، یا ظرفیت فقط دو نفر مانده و چندین مورد این شکلی فرار کنید و بدانید اینها مشاور نمایی بیش نیستند.

طرح مشاوره اورجینال مشاور

طرح مشاوره اورجینال مشاور

من بهروز اسدی هستم، ۱۳ سال سابقه مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی کنکور در موسسات آموزشی و شبکه آموزش را دارم. برای این که بهترین مسیر برای موفقیت در کنکور و رتبه شدن را انتخاب بکنید کافیه در قدم اول تحلیل های سایت اورجینال مشاور بخونید و در قدم دوم برای وارد شدن در طرح مشاوره بهروز اسدی با شماره زیر تماس بگیرید.

مشاور شروع از صفر برای کنکور

استمرار و پیوستگی رمز موفقیت کنکور ۱۴۰۴

اگر شروع از صفر کنکور هستید و می خواهید به صورت اصولی پیشرفت کنید، ابتدا از درسی که بهش علاقه مند هستید شروع کنید، و اصلا به زمان اهمیت ندهید، در واقع اپتدا یاد بگیرید که چگونه ساعت ها روی میز و صندلی خود بشینید و درس بخوانید، به صورت نوسانی درس نخوانید یک روز ده ساعت و روز بعد سه ساعت، این روش مطالعه کردن به درد کنکور نخواهد خورد و شما اگر به عنوان مثال روزانه پنج ساعت درس بخوانید و این پنج ساعت به صورت روزانه تا روز کنکور حفظ شود اهمیت آن بیشتر از این هست که امروز ده ساعت مطالعه و روز بعد دو ساعت! این روند فقط باعث اتلاف زمان شما در سال کنکور می‌شود، پس توصیه می شود به صورت مستمر روزانه همیشه مطالعه داشته باشید و می توانید از ساعت مطالعه کم شروع کنید.

شروع از صفر برای کنکور با استمرار

اهمیت آزمون دادن در رشد ۰ تا ۱۰۰ دانش آموزان

هرچقدر از اهمیت آزمون دادن در کنکور صحبت کنیم، باز کم گفتیم! پس حتما حداقل یک آزمون شرکت کنید و با برنامه آن پیش بروید. شما وقتی در آزمون های آزمایشی شرکت می کنید، می توانید خیلی از نکاتی که باید سر جلسه کنکور بلد باشید را از قبل تمرین کنید و روز کنکور با مشکل مدیریت آزمون بر نمی‌خورید. و مورد بعدی؛ هر آنچه که می‌خوانید را می توانید با آزمون دادن خود محک بزنید، اینکه طرز مطالعه یا روشی که برای خواندن آن درس در پیش داشتید مورد پیشرفت واقع گرفته یا نه؟ یا در سطح کشور خود را با بقیه دانش آموزان کنکور بسنجید که با چه تیپی رقابت می کنید، در نتیجه به قول معروف آزمون دادن و تحلیل آزمون از رگ گردن به شما نزدیکتر است.

و اما پیشنهاد ما، چه آزمون هایی را شرکت کنید؟

قبل از اینکه پاسخ این سوال مهم را داده باشیم یک نکته ای اول کار به شما پیشنهاد می دهیم، اگر تابستان شروع به مطالعه کرده آید و نمی خواهید تابستان آزمون شرکت کنید و شروع از مهر مد نظر شما می باشد، حتما آزمون هایی که در تابستان گرفته می شود را در خانه تحلیل کنید.

آزمون قلم چی که جمعه ها هر دو هفته یکبار به صورت حضوری گرفته می شود را برای تمام دروس شرکت کنید.
آزمون ماز پنج شنبه ها به صورت آنلاین هر دو هفته یکبار گرفته می شود را برای تمام دروس شرکت کنید.
اگر وقت و زمان بیشتری داشتید و دوست دارید بیشتر تست کار کنید، می‌تواند از موسسات دیگر برای درس خاصی استفاده کنید به عنوان مثال گزینه دو برای درس ریاضی پیشنهاد می شود.

آزمون آزمایشی شروع از صفر برای کنکور

 تحلیل و بررسی: بهترین آزمون آزمایشی

سخن آخر

امیدوارم تا اینجای مقاله شروع از صفر کنکور استفاده کامل را برده باشید و از همین امروز قدمی برای کنکور بردارید، ما تا خودمان در آب نندازیم هیچ وقت شناگر حرفه ای نخواهیم شد، منتظر این نباشید که همه شرایط مهیا شود یا حتما باید همه منابع تکمیل شود و نظیر چنین تفکراتی تا بعد شروع کنید، بلکه از همین امروز و از همین ساعت هر چیزی که دم دست دارید را بردارید و شروع به خواندن کنید. و کم کم در حین مسیر هر جا سردرگم بودید، می توانید با مشاور خود، یا تماس با مشاورین کنکوری مشکل خود را حل کنید، موفق و پیروز باشید.  

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

یک دیدگاه

 1. من سطحم متوسطه برای درس فیزیک قبلا هم کلاس رفتم . با هردوی استاد قضاتی و استاد یحیوب هم ارتباط میگیرم اما نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم . از نظر کیفیت کلی کدومشون بهتره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا