تجربیتحلیل کتاب کمک آموزشیکنکورگاجمنابع متوسطه دوم و کنکور

بهترین منابع زیست کنکور با توجه به سطح شما

هر سطحی که هستی (ضعیفی، متوسطی و قوی) بهترین کتاب زیست کنکور 1403 بهت پیشنهاد می دهیم.

درس زیست شناسی مهم ترین درس رشته تجربی است و منابع زیادی در بازار برای این درس وجود دارد، اما وقت شما آنقدر زیاد نیست که بتوانید همه منابع موجود را کار کنید، پس باید با توجه به تجارب دانش آموزان رتبه برتر تجربی، اساتید و مشاوران با توجه به سطح درسی خود چند منبع مناسب را پیدا کنید و روی آن ها به تسلط برسید، در اینجا بهترین منابع زیست کنکور و همچنین برای آمادگی امتحانات تشریحی معرفی کردیم.

ما نتیجه انتخاب های خوب و بدی هستیم که کرده ایم، انتخاب بهترین منابع کنکور را دست کم نگیرید.

اگر شما هم به دنبال انتخاب بهترین منابع زیست شناسی مناسب سطح درسیتون هستید در ادامه با ما همراه باشید.

تحلیل و بررسی بهترین منابع زیست کنکور
بهترین منابع زیست کنکور از دیدگاه بهروز اسدی
شما بهترین منابع زیست کنکور را که توسط بهروز اسدی تحلیل شده است را مطالعه خواهید کرد.

رتبه ۱ تحلیل اساتید و منابع کنکور

 بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۳ چیست؟

تنوع کتاب کنکوری درس زیست شناسی خیلی زیاد هست و بخاطر همین سوال رایجی که خیلی از دانش آموزان می پرسند این هست که بهترین کتاب زیست کنکور چی هست؟

در پاسخ ما یک پست حرفه ای آماده کردیم و بهترین منابع زیست به صورت دقیق بررسی کردیم و قول می دهیم با مطالعه این پست بهترین منبع زیست کنکور برای خودتون پیدا می کنید و برای همیشه بی نیاز از سوال تکراری بالا می شوید.

 تحلیل زیست ماجرا های من و درسام

تحلیل به صورت زیر می باشد.

زیست ماجراهای من و درسام در بهترین منابع زیست

نویسنده:

این عنوان کتاب از انتشارات خیلی سبز از ابتدایی تا دبیرستان را پوشش می دهد که در رشته تجربی در درس زیست شامل یک مجموعه سه جلدی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم است. نویسنده این مجموعه از کتاب های زیست آقای عباس راستی بروجنی هستند.


سطح این کتاب:

 • این مجموعه کتاب ها در سطح کتاب درسی هستند و به بررسی کامل متن کتاب درسی می پردازند و بسیار دقیق نمودارها و شکل های کتاب را به زیر ذره بین برده و هر کدام را بررسی کرده است.
 • کتاب های پایه به پایه ماجرای من و درسام بیشتر برای امتحانات تشریحی مدارس و امتحانات نهایی کاربرد دارد. از آنجا که در کنکور های هزار و چهارصد و دو به بعد شاهد اعمال مستقیم نمرات امتحانات نهایی هستیم پس بخش تشریحی هر درس در امتحانات نهایی هم پا به پای بخش تستی ان درس در کنکور باید تقویت شود و از این به بعد منابعی مانند کتاب های ماجرای من و درسام می توانند با اقبال خوبی مواجه بشوند و دانش آموزان از این گونه منابع بیشتر از قبل استقبال میکنند.
 • پس می توان گفت ماجراهای من و درسام زیست دهم و یازدهم و دوازدهم یکی از بهترین منابع زیست تشریحی می باشد و هدف اورجینال مشاور در این پست انتخاب بهترین ها و بررسی نقاط قوت و ضعف این کتاب ها برای شماست.

تیپ سؤالات:

این منبع بیشتر دارای سوالات تشریحی است و تعداد کمی سوال تستی در این سری کتاب وجود دارد و مناسب آمادگی در امتحانات تشریحی کلاسی و مدارس و نهایی است‌.

پیشنهاد می شود به:

مجموعه کتاب های سال به سال ماجرا های من و درسام به افرادی که دانش آموز هستند و تا به حال زیست پایه مورد نظر را مطالعه نکرده ‌اند پیشنهاد می شود، تا همزمان با تدریس معلم مدرسه از این کتاب ها استفاده کنند و یا فارغ ‌التحصیلان عزیزی که در گروه آزمایشی دیگری غیر از علوم تجربی دیپلم خود را کسب کرده اند و قصد دارند در کنکور تجربی شرکت کنند و هیچ درک درستی از درس زیست ندارند، به عنوان منبع اول پیشنهاد می شود. در کل برای همه دانش آموزانی که قصد دارند در امتحانات نهایی شرکت کنند این کتاب می تواند یکی از منابع خوب و کاربردی باشد.

آیا ماجراهای من و درسام زیست خوب هست؟

به جدول زیر دقت کنید.

خلاصه ویژگی های ماجرای من و درسام  اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • در حد کتاب درسی است و متن کتاب درسی به صورت کامل بررسی می شود.
 • مناسب مدرسه و امتحانات کلاسی نهایی
 • تمامی شکل ها و نمودار های کتاب به خوبی بررسی می شوند.
 • سوالات تستی خیلی کم، وجود سوالات تشریحی زیاد
 • به عنوان منبع اول برای افرادی که هیچ آشنایی با درس زیست ندارند مناسب است.
 • این کتاب برای دانش آموزانی که در حال تحصیل در یکی از مقاطع دهم، یازدهم یا دوازدهم هستند و می خواهند همزمان با معلم خود پیش بروند مناسب است.

زیست خیلی سبز پایه به پایه »بدون شک یکی از بهترین منابع زیست«

به موارد زیر دقت کنید.

زیست خیلی سبز بهترین منابع زیست کنکور

نویسندگان:

این کتاب یک مجموعه پایه به پایه است که شامل کتاب های سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم به صورت جداگانه است که هر  پایه را نویسنده های متفاوتی تألیف کرده است اما مشخصه مشترک هر سه، گروه آموزشی ماز است.

کتاب خیلی سبز پایه دهم: نویسندگان این سری از کتاب های پایه ای خیلی سبز دکتر کمیل نصری، دکتر حسن محمد نشتایی و گروه آزمایشی ماز هستند.

کتاب خیلی سبز پایه یازدهم: نویسندگان کتاب پایه یازدهم خیلی سبز آقایان دکتر کمیل نصری، دکتر حسن محمد نشتایی، دکتر سینا رضا زاده نصری و گروه آموزشی ماز هستند.

کتاب خیلی سبز پایه دوازدهم: کتاب های پایه دوازدهم خیلی سبز را دکتر کمیل نصری به همراهی دکتر حسن محمد نشتایی و گروه آموزشی ماز تألیف  کرده اند.


سطح:

 • یکی از ویژگی های متمایز کننده این سری کتاب ها از سایرین این است که متن کتاب درسی را به طور کامل با درس نامه های خیلی خوب و دقیق و کم نظیر پوشش می دهند، سوالات و درسنامه و پاسخ نامه این کتاب ها کامل و پوشش دهنده سطح متوسط تا پیشرفته هستند.
 • وجه تمایز کتاب های پایه به پایه خیلی سبز نسبت به کتاب پینوکیو در انتشار همتای خود (خیلی سبز) داشتن درسنامه طولانی تر و کامل تر است.
 • زیست خیلی سبز سال به سال به علت درسنامه قوی می توان گفت یکی دیگر از بهترین منابع زیست هم برای کنکور و هم برای امتحانات مدرسه و نهایی هست.

تیپ سؤالات:

 • این کتاب یک کتاب تستی است که قبل از شروع سوالات گفتار یک درسنامه کامل را ارائه می دهد که سوالات را از روی همان درسنامه طراحی می کند و شما با یادگیری درسنامه به می توانید به سوالات پاسخ دهید و بعد از تست زنی پاسخ هر گزینه را در قسمت پاسخ نامه تشریحی پیدا کنید.
 • سوالات کتاب های پایه به پایه خیلی سبز از ساده شروع می شود و به سوالات سخت و سری z  میرسد. در این کتاب سوالات ترکیبی به تعداد کافی طراحی شده است و این موضوع رکن مهمی است چرا که اکثر سوالات کنکور در درس زیست شناسی ترکیبی طراحی می شوند. ترکیبی تدریس کردن یک اصل اساسی برای انتخاب بهترین منابع زیست کنکور می باشد.

پیشنهاد می شود به:

براساس نظرسنجی میان اساتید و مشاوران این مجموعه کتاب ها به دانش آموزانی که خود خوان هستند و رابطه خوبی با درسنامه دارند پیشنهاد می شود و دانش آموزانی که در حد کتاب درسی دانش دارند و می خواهند تازه شروع کنند این کتاب را می توانند به عنوان منبع اول استفاده کنند.

آیا زیست پایه به پایه خیلی سبز قوی ترین کتاب زیست کنکور می باشد؟

به جدول زیر توجه کنید.

خلاصه ویژگی های خیلی سبز پایه به پایه
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • پوشش کامل متن کتاب با درسنامه های خیلی خوب
 • شروع تست از ساده تا سخت
 • سوالات ترکیبی به تعداد کافی کار شده است.
 • نسبت به همتای دیگر خیلی سبز (‍پینوکیو) درسنامه بیشتری دارد.
 • به عنوان منبع اول برای افرادی که در حد کتاب درسی چیزهایی بلد هستند و یا تازه می خواهند شروع کنند.
 • افرادی که با درسنامه رابطه خوبی دارند.
مشاوری می تواند ادعا کند بهترین مشاور کنکور می باشد که به تک تک منابع بازار آگاه باشد.

تحلیل کتاب پایه به پایه زیست نشر الگو

تحلیل به صورت زیر می باشد.

زیست نشر الگو یکی از بهترین منابع زیست کنکور

نویسنده:

کتاب های زیست سال به سال دهم، یازدهم و دوازدهم را دکتر اشکان هاشمی دبیر رایان کلاس تألیف کرده اند.


سطح:

سطح این کتاب مانند کتاب های پایه به پایه پیشنهاد شده قبلی به گونه ای است که بیشتر برای منبع اول درس زیست پیشنهاد می شود، این کتاب تمام مطالب کتاب را پوشش می دهد و نکات مهم کنکوری را در خود جای داده است اما تفاوتی که نسبت به دیگر کتاب های سال به سال دارد این است که سطح سوالات تقریباً بالا هستند و متاسفانه تا حدودی مباحث نظام قدیمی نیز در میان تست ها دیده می شود که به طور کامل از کتاب حذف نشده است.


تیپ سؤالات:

سوالات این کتاب تستی هستند، و نویسنده سعی کرده است از تست های زیاد و متنوعی در کتاب استفاده کند. تقریباً اکثر سؤالات سطح بالا و سخت هستند. اما از مشکلات تست ها در این کتاب این است که گاهی اوقات در بین گزینه ها از مباحث خارج از کتاب یعنی مباحث نظام قدیم استفاده شده است، یکی دیگر از ویژگی های این کتاب این است که سوالات ترکیبی در صورت سوال که مشخص شدند.

وجود برخی سوالات با کیفیت و بی نظیر این کتاب از دید ما باعث شده که بین بهترین منابع زیست بیاریمش!!

پیشنهاد می شود به:

این کتاب به دانش آموزان پایه های دهم یازدهم و دوازدهم که اولین بار است که می خواهند منبع برای زیست داشته باشند پیشنهاد می شود و همچنین برای افرادی که با خود کلاس های آقای اشکان هاشمی پیش می روند پیشنهاد می دهیم.

زیست نشر الگو پایه به پایه اشکان هاشمی خوبه؟

به جدول زیر دقت کنید.

خلاصه ویژگی های نشرالگو پایه به پایه
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • ‍پوشش مطالب کتاب و نکات مهم کنکوری و ترکیبات
 • تعداد زیادی تست طراحی شده است و تقریبا سطح  بالا هستند.
 • تا حدودی مباحث نظام قدیم هم داخل کتاب هست
 • مشخص شدن سوالات ترکیبی در صورت سوال
 • منبع اول افرادی که با استاد اشکان هاشمی ‍پیش میروند.
 • بچه هایی که ضعیف نیستند.

زیست جامع پینوکیو خیلی سبز

از دید بهروز اسدی زیست پینوکیو رتبه ۱ یا ۲ بهترین کتاب زیست کنکور را دارد.

زیست پینوکیو خیلی سبز یکی از بهترین منابع زیست کنکور

نویسندگان:

کتاب جامع پینوکیو با همکاری آقایان پوریا خیر اندیش، فرزام فرهمند نیا و گروه آموزشی ماز نوشته شده است که یکی از کتاب های پر طرفدار و همچنین یکی از بهترین منابع زیست کنکور بین دانش آموزان تجربی است. این کتاب همانند کتاب های سال به سال خیلی سبز حاصل تلاش گروهی نویسندگان مختلف است به این صورت شما را با دیدگاه های متفاوتی آشنا میکند از طرفی امکان این وجود دارد که شما در برخی نکات دچار تعارض شوید.


سطح:

این کتاب دو جلدی است، در جلد اول کتاب سوالات تستی گردآوری شده است و در جلد دوم شاهد یک پاسخ نامه قوی و پر نکته هستیم، وجه تمایز پینوکیو با کتاب های پایه خیلی سبز در این است که این کتاب بیشتر تست محور است تا آموزش محور و هدفش سنجش است به همین خاطر است که در کتاب پ‍ینوکیو درسنامه ای قبل از تست ها نداریم و فقط یک درس نامه خلاصه شده در جلد دوم در میان پاسخ نامه تست ها قرار داده شده است.


تیپ سوالات:

 • این کتاب یک کتاب جامع است که شامل تست های متنوع طراحی شده در سطح متوسط به بالا است که دانش آموز پس از بررسی تست ها می تواند در ‍پاسخ نامه تشریحی و جدول بندی این کتاب نکات تست ها را استخراج کند، در کل این کتاب سوالاتی با کیفیت بسیار بالا را در بر دارد.
 • کتاب جامع پینوکیو حاوی تست هایی با سطح متوسط رو به بالا است و طراحان سعی کرده اند تست های متنوعی را با کیفیت بالا در کتاب قرار دهند و دانش آموزان پس از بررسی پاسخ نامه با کیفیت کتاب میتوانند نکات زیادی را از دل تست ها بیرون بکشند و ابهامات کتاب درسی را بفهمند.

پیشنهاد می شود به:

 • کتاب جامع پ‍ینوکیو خیلی سبز به دانش آموزانی با سطح متوسط به بالا پیشنهاد می شود. در کل کتاب های جامع به دانش آموزان ‍پایه پ‍یشنهاد نمی شود چرا که تست های این کتاب ها حاوی سوالات ترکیبی است که ممکن است هر گزینه تست از نکات سال های مختلفی استفاده کرده باشد، به طبع دانش آموزی که صرفا ‍پایه دهم را خوانده نمیتواند به سوالات ترکیبی پایه یازدهم و دوازدهم پاسخ دهد.
 • پیشنهاد ما این هست حتما از این کتاب استفاده بکنید چون که در نظرسنجی دانش آموزان و همچنین طبق دیدگاه اسدی بالاترین رتبه در بین بهترین منابع زیست کنکور دارد.

بهترین کتاب مفهومی ترکیبی زیست چیست؟

بدون شک زیست پینوکیو یکی از کتاب مفهومیاست.

خلاصه ویژگی های پینوکیو
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • شامل یک جلد تست و یک جلد پاسخ نامه کاملا تشریحی
 • تست  های متنوعی طراحی شده و تقریبا سطح متوسط به بالا هستند.
 • نکات مهم در پاسخ نامه تشریحی جدول بندی شده است.
 • سوالات به شدت با کیفیت
 • منبع اول برای افرادی که ضعیف نیستند.
 • دانش آموزانی که سطح ‍متوسط به بالا دارند.

وجود سوالات با کیفیت این کتاب و تدریس مولف های این کتاب در موسسه ماز، آیا سبب شده است که ما زیست پینوکیو را بعنوان تاپ ترین و یکی از بهترین منابع زیست کنکور و پایه حساب کنیم؟

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور

من بهروز اسدی هستم ۱۰ ساله در زمینه مشاوره تحصیلی و تدریس در موسسات مختلف همکاری داشتم و تمامی دبیران کنکور و تشریحی نهایی + منابع درسی به صورت دقیق بررسی می کنم، برای مشاهده تحلیل منابع و اساتید کافیه وارد لینک های زیر شوید.

تحلیل اساتید کنکور

تحلیل کتاب کنکوری و تشریحی

تحلیل زیست میکرو جامع گاج

تحلیل در پایین انجام شده است.

زیست میکرو جامع گاج یکی از بهترین منابع زیست کنکور

نویسندگان:

این کتاب همانند کتاب های خیلی سبز حاصل همکاری گروهی است. این کتاب را آقایان اسفندیار طاهری، بهروز شهابی، حسن قائمی و محمد عیسایی تالیف کرده اند.

سطح:

سطح این کتاب در کل متوسط به بالا است. این کتاب شامل دو جلد است جلد اول در بر گیرنده تست ها است و جلد دوم شامل پاسخ نامه تشریحی و درسنامه است. متاسفانه این کتاب به دلیل ریز بین بودن بیش از حد و بررسی اکثر نکات تبدیل به یک کتاب حجیم و سنگین شده است.

تی‍پ تست ها:

این کتاب همانطور که از نامش بر می آید یکی از کتاب های جامع بازار است و به همین خاطر دارای سؤالات ترکیبی هر سه پ‍ایه دهم، یازدهم و دوازدهم است که نکات مهم کنکوری و سوالات نسبتا سطح بالایی در آن قرار داده شده است که دانش آموزان با بررسی نکات تست ها در پ‍اسخ نامه می توانند به ابهامات موجود در کتاب برسند. ترکیبات خوبی داخل کتاب رعایت شده و همین دلیل منجر به آوردن اسم این کتاب در بین بهترین منابع زیست کنکور شد.

پیشنهاد می شود به:

این کتاب به عنوان منبع اول به دانش آموزانی که سطح متوسط به بالایی دارند پیشنهاد می شود.

آیا زیست میکرو خوبه؟

به جدول زیر دقت کنید.

خلاصه ویژگی های میکرو
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • شامل یک جلد تست و یک جلد ‍پاسخنامه  به همراه درسنامه کاملا تشریحی
 • حجم زیادی دارد و کتاب سنگینی شده است.
 • نکات مهم کنکوری و سوالات نسبتا سطح متوسط به بالا بررسی می شود.
 • منبع اول برای افرادی که ضعیف نیستند.
 • دانش آموزانی که سطح ‍متوسط به بالا دارند.

زیست جامع آی کیو گاج یکی دیگر از بهترین منابع زیست

تحلیل به صورت زیر می باشد.

زیست گاج آی کیو یکی از بهترین منایع زیست کنکور

نویسندگان:

این کتاب حاصل زحمت گروه آموزشی زیستاز است.


سطح:

کتاب آی کیو گاج یکی از کتاب های اصیل کنکوری است چرا که در نظام قدیم هم این کتاب جزو منابع ‍پرطرفدار بود اما این کتاب در گذشته توسط آقای سید آرمان موسوی و آقای پوریا اسفندیاری و آقای حمید رضا زارع نوشته شده بود که هر کدام در کار خود خبره بودند و جزو مؤلفان ‍طرفدار زمان خود بودند اما با تغییر نظام آموزشی این کتاب با همین نام به کار خود ادامه داد اما با نویسندگان متفاوت و این بار با گروه آموزشی زیستاز. آی کیو در نظام جدید شامل یک جلد کتاب تست و یک جلد پاسخ نامه کاملا تشریحی است.


تیپ سوالات:

این کتاب شامل تست های تألیفی با سطح بالا است همچنین در بر دارنده سوالات آزمون های آزمایشی و سوالات کنکور نیز هست. در جلد دوم این کتاب که دربرگیرنده پاسخ نامه تشریحی است نکات مهمی گرد آوری شده است که دانش آموزان با بررسی آنها می توانند نکات خوبی را استخراج کنند و تمامی سوالات این کتاب کد گذاری شده است.

پیشنهاد می شود به:

کتاب آی کیو جامع گاج را به عنوان منبع دوم برای افرادی که سطح بالا دارند و همچنین دانش آموزانی که پ‍ایه درسی قوی دارند پ‍یشنهاد می شود. این کتاب جزو کتاب های مناسب جمع بندی موجود در بازار است.

من بهروز اسدی اگر دوباره کنکور بدم از این کتاب نمیگذرم و حتما میخونمش چون اعتقاد دارم یکی دیگر از بهترین منابع زیست کنکور هست و ذره ای بابتش شک ندارم!!!

کتاب زیست رتبه های تک رقمی، آیا آی کیو هست؟

به جدول زیر دقت کنید.

خلاصه ویژگی های زیست IQ  اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • شامل یک جلد تست و یک جلد پاسخ نامه کاملا تشریحی
 • تست های سطح بالایی تالیف شده است، همچنین سوالات کنکور
  و آزمون های آزمایشی را شامل می شود.
 • نکات مهمی در  پاسخ نامه کاملا تشریحی آورده شده است.
 • تمامی سوالات کد گذاری شده است.
 • منبع دوم برای افرادی که سطح بالایی دارند.
 • دانش آموزان قوی
 • مناسب جمع بندی
موضوع به درد بخور: زیست دهم چطور مفهومی بخونیم؟

تحلیل موج آزمون زیست نشرالگو

در پایین تر تحلیل شده است.

زیست موج آزمون یکی از بهترین منابع زیست کنکور

نویسندگان:

کتاب جامع موج آزمون با تلاش های دکتر اشکان هاشمی و جمعی از همکاران ایشان نوشته شده است.


سطح کتاب:

این کتاب یکی از منابع آزمون محور به شدت عالی است که تمامی نکات سوالات کنکور ده سال گذشته کنکور را در قالب آزمون های فصل به فصل و جامع ارائه می دهد.


تیپ سوالات:

این کتاب سوالات تستی را در قالب آزمون در کتاب جای داده است و سوالات ترکیبی و بی نظیری در کتاب یافت می شود که بر اساس اطلاعات جدید کتاب درسی آپدیت و به روز شده اند و شما با تمرین کردن آزمون ها با یک تیر دو نشان میزنید چرا که علاوه بر یافتن نکات جدید تست ها می توانید با زمان گیری در هر آزمون کتاب، آرام‌ آرام بتوانید زمان خود را به زمان استاندارد تعیین شده در زیست کنکور نزدیک کنید.


‍ پیشنهاد می شود به:

کتاب موج آزمون مناسب منبع اول نیست و به افرادی که یک یا دو منبع را قبلاً کار کرده اند توصیه می شود. کتاب موج آزمون زیست نشر الگو به دلیل آزمون محور بودن برای دوران جمع بندی بسیار مناسب است و شما با استفاده درست از آزمون های کتاب می توانید درصد خود را در زیست شناسی ارتقا دهید.

تنها با کار کردن آزمون های این کتاب متوجه می شوید چرا موج آزمون جزو بهترین منابع زیست کنکور می باشد!!

موج آزمون زیست خوبه؟

جدول زیر را مطالعه کنید.

خلاصه ویژگی های موج آزمون
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • تمامی نکات سوالات ده سال گذشته کنکور در قالب آزمون فصل به فصل و جامع ارائه شده است.
 • سوالات بی نظیر و ترکیبی
 • ‍پاسخ نامه به روز و تشریحی
 • منبع دوم برای افرادی که منبع اول را تمام کرده اند.
 • مناسب جمع بندی
 • به شدت درصد آور

تحلیل کتاب آزمون پلاس زیست

تحلیل به صورت دقیق در پایین نوشته شده است.

زیست آزمون پلاس یکی از بهترین منابع زیست کنکور

نویسندگان:

کتاب آزمون پلاس گاج با همکاری آقای بهروز شهابی، آقای اسفندیار طاهری و آقای محمد عیسایی نوشته شده است.


سطح کتاب:

کتاب آزمون پلاس گاج سوالات سطح بالا و منتخب ازمون های گاج و زیستاز را جمع آوری کرده است.


تیپ سوالات:

 • در این کتاب سعی شده است سؤالات برگزیده شده از آزمون‌ ها به تیپ سؤالات  کنکوری نزدیک باشد و کتاب دارای حجم مناسب است.
 •  آزمون ها به چهار دسته زیر تقسیم شده اند.
 1. آزمون های فصلی
 2. آزمون های جمع بندی
 3. آزمون های موضوعی
 4. آزمون های جامع

پیشنهاد می شود به:

این کتاب به شدت درصد آور است و به عنوان منبع دوم به دانش آموزان قوی پیشنهاد می شود. اگر با کتاب موج آزمون اکی نبودید می تونید این کتاب بجاش بگیرید و مطمئن باشید جزوه بهترین منابع زیست کنکور می باشد.

آزمون پلاس زیست خوبه؟

به جدول زیر دقت کنید.

خلاصه ویژگی های آزمون پلاس
 اورجینال مشاور به کی پیشنهاد می دهد؟
 • استفاده از آزمون های گاج و زیستاز در کتاب
 • سوالات با سطح خوب و کنکوری
 • حجم مناسب کتاب
 • منبع دوم برای افرادی که منبع اول را تمام کرده اند.
 • مناسب جمع بندی
 • به شدت درصد آور

نکته پایانی بهترین منابع زیست کنکور ۱۴۰۳ و تشریحی

درس زیست شناسی به دلیل اهمیت و ضریب بالایی که در رشته علوم تجربی دارد بالا ترین میزان منابع را به خود اختصاص داده است. انتشارات مختلفی در درس زیست شناسی کتاب منتشر کرده اند اما تعداد کمی از آنها توانسته اند کیفیت مطلوب را بدست بیاورند و رضایت اساتید و دانش آموزان را کسب کنند. از جمله انتشاراتی های موفق در درس زیست شناسی میتوان به گاج، خیلی سبز و نشر الگو اشاره کرد.

در هر درسی از جمله زیست شناسی بهترین منابع کمک درسی سطح بندی می شود.

سطح پایین

سطح بندی در زیست به این صورت است که ساده ترین کتاب ها کتاب های تشریحی هستند و بیشتر برای آمادگی امتحانات مدارس و نهایی کاربرد دارد از جمله این منابع میتوان به کتاب ماجرا های من و درسام از انتشارات خیلی سبز نام برد.

سطح متوسط

منابع زیست مربوط به کتاب های سال به سال می شود و برای دانش آموزانی که می خواهند هم زمان با تدریس معلم با تست زنی آشنا شوند و با مطالعه درس نامه ها ابهامات خود را برطرف کنند این منابع به عنوان منبع تستی اول به دانش آموزان معرفی می شوند کتاب های زیست خیلی سبز سال به سال و زیست نشر الگو سال به سال از بهترین منابع زیست می باشند.

سطح متوسط به بالا

کتاب های جامع همچون ‍پینوکیو،، خیلی سبز میکرو جامع گاج و آی کیو گاج معرفی می شوند کتاب های جامع به عنوان دومین منبع به افرادی که سطح بالایی دارند توصیه می شوند.

غول مرحله آخر

منابع زیست کتاب های آزمون محور همچون موج آزمون نشر الگو و آزمون پلاس گاج هستند این کتاب ها علاوه بر افزایش مهارت تست زنی میتوانند مهارت آزمون دادن را در دانش آموزان تقویت کند و درصد دانش آموزان در درس زیست را ارتقا بخشد.

سعی ما بر آن بود که با قرار دادن اطلاعات بدست آمده در رشته تجربی شما را در انتخاب مناسب ترین منبع درس زیست کمک کنیم. شما با توجه با شناخت از سطح خودتان در درس زیست می توانید منبع مورد نظر را تهیه کنید و از آن استفاده کنید.

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۱۸ دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر استاد
  ببخشید من میخوام برای کنکور ۱۴۰۴ آماده شم.
  زیست خیلی سبز جامع دارم
  اما بنظرم اگه تک پایه تهییه کنم بهتره نمیدونم دو دل موندم
  برای فیزیک هم همینطور فیزیک جامع خیلی سبز دارم
  و برای شیمی هم همینطور
  موندم عوضشون کنم یا با همین ها پیش برم
  اگه لطف کنین راهنمایی کنین ممنون میشم استاد 💛

 2. سلام. من تغییر رشته ای هستم و میخواهم از صفر شروع کنم برای درس زیست شناسی به من مهرماه رو پیشنهاد کردن شما چی پیشنهاد میکنید ؟؟ اگر پیشنهاد شما هم مهر و ماه هست میتونم برای شیمی و فیزیک و زمین شناسی از مهرماه استفاده کنم ؟؟

 3. سلام من پارسال ای کیو زدم و الان اول پینو کیو بزنم و برا جمع بندی برم سراغ ازمون پلاس ای کیو خوبه؟

   1. سلام خواهش میکنم جوابمو بدید
    من ۹۴ دیپلم گرفتم و معدل پیش دانشگاهی ۱۸.۰۵ و سوم دبیرستان ۱۸.۷۶ بوده البته زیست رو ۱۹.۵۰ گرفتم
    باید میانگین درصد هام چه قدر باشه تا دندون پزشکی قبول شم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا