حرف آخرکلاسینوکنکور آسانمنابع متوسطه دوم و کنکور

مقایسه بهترین اساتید ریاضی کنکور سراسری

استاد عبدالرضا منتظری + استاد آریان حیدری + استاد امیر مسعودی

ریاضی از مهم ترین و تاثیرگذارترین دروس کنکور سراسری است، به همین خاطر لازم است تا دانش آموزان زمان و انرژی بیشتری را صرف یادگیری و افزایش مهارت خود در این درس نمایند؛ مشکل اینجاست که در سالهای اخیر سوالات درس ریاضی در کنکور سراسری سخت و سخت تر شده اند و دیگر نمی توان از روش های قدیم و منابع گذشته برای مطالعه این درس استفاده نمود، پس لازم هست بهترین اساتید ریاضی کنکور را بشناسید و بهترین را انتخاب کنید.
مشکلات متعدد از قبیل دشواری سوالات کنکور، تعدد منابع، هزینه های سرسام آور و عدم دسترسی به اساتید مجرب موجب شده است تا بسیاری از دانش آموزان کنکوری از مطالعه و حل تست سوالات این درس در کنکور سر باز بزنند و وقت آن را برای دیگر دروس صرف کنند.

بهترین اساتید ریاضی کنکور

اساتید زیادی در موسسه ها و گروه های مختلف آموزشی در حال فعالیت و تدریس هستند، اما بدون شک در بین آنها اساتید عبدالرضا منتظری، آریان حیدری و امیر مسعودی از محبوبیت و کیفیت بهتری برخوردار هستند و در این مقاله نیز این اساتید به طور کامل و با جزئیات معرفی و مقایسه می گردند.

اهمیت مدرس در ریاضی کنکور

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره شد طراحان کنکور هر سال سوالات مفهومی تر و نسبتا سخت تری را طراحی کرده و در بین سوالات کنکور سراسری جای می دهند، در نتیجه میانگین پاسخگویی داوطلبان به درس ریاضی کاهش پیدا کرده است؛ تحت این شرایط دانش آموزانی که بتوانند درصدهای خوبی را در این درس به دست آوردند قادر می شوند تا بسیاری از رقبای خود را پشت سر بگذارند و یا ضعف خود در دیگر دروس را جبران و شانس قبولی خود در رشته های هدفشان را افزایش دهند.
متاسفانه در کنکور سراسری ۱۴۰۰ شاهد سوالات غیراستاندارد و بسیار سطح بالایی بودیم که بعضا برای کنکور دکتری مناسب بودند؛ مابقی سوالات طرح شده نیز با دقت و وسواس فراوان از بین مطالب کتاب درسی انتخاب شده بودند و اکثرا مفهومی و ترکیبی بودند.

در این بین:

بهره مندی از تدریس استادی که مطالب با سوالات کنکور سراسری و همگام با آنها دروس را آموزش دهد بسیار کمک کننده خواهد بود؛ ممکن است دانش آموزی هزینه و زمان زیادی را برای درس ریاضی گذاشته باشد اما به واسطه انتخاب استاد اشتباه و مطالعه از طریق مسیری نادرست و ناسازگار با افکار طراحان کنکور، نتواند هیچ نتیجه مطلوب و درخشانی را در این درس به دست آورد.


بیشتر بخوانید: معرفی ۵ استاد ریاضی رشته انسانی


نکات مهم بهترین اساتید ریاضی کنکور

 1. بروز باشد و با استفاده از روش های نوین دروس را به دانش آموزان آموزش دهد.
آریان حیدری تدریس استاد حیدری بروز است و ایشان تا مهرماه نیز جزوات خود را به دانش آموزان ارائه نمی کنند و همواره به دنبال ارائه و گردآوری بروزترین مطالبی هستند که متناسب با کنکور پیش رو باشد.
عبدالرضا منتظری دی وی دی های آموزشی استاد منتظری هر ساله بروز شده و جزئیات و مطالب زیادی به آن افزوده می شوند تا کارایی بیشتری داشته باشد.
امیر مسعودی پکیج های آموزشی استاد مسعودی آنچنان بروز نیستند و حتی در بخش هایی از بسته ها، ویدئوهایی به چشم می خورند که سالهای قبل ضبط شده اند؛ مطالب نظام جدید و قدیم با یکدیگر متفاوت هستند، با این وجود در دی وی دی های آموزشی استاد مسعودی همچنان هم بخش هایی به شیوه نظام قدیم تدریس می شوند.
 1. سوالات مطرح شده توسط وی تطابق بالایی با کنکور داشته باشند.

منظور از تطابق این نیست که عینا سوالات کنکور توسط دبیر ارائه و حل شوند، بلکه به این معناست که تیپ تست های حل شده با تست های کنکوری استاندارد شباهت داشته باشند تا دانش آموز بتواند بین آنها ارتباط برقرار کرده و سوال ها را به خوبی درک کند.

آریان حیدری از آنجایی که تست های حل شده توسط این استاد عموما از آزمون های آزمایشی انتخاب می شوند، مطابقت نسبتا متوسطی نیز با سوالات کنکور سراسری دارند.
عبدالرضا منتظری طبق نظرات دانش آموزان و بازخوردهای آنها، سوالات حل شده توسط استاد منتظری بیشترین درصد تطابق با سوالات کنکور را دارند.
امیر مسعودی استاد مسعودی نیز اقدام به حل تست های استاندارد می کند، اما به واسطه استفاده از تکنیک ها و روش های خاص، در کنکور موجب سهولت در تست زنی نمی شوند و بیشتر به آشفتگی ذهن دانش آموزان منجر می گردد.
 1. ریاضی را به شکل کاربردی تدریس کند و برای تست زنی و افزایش سرعت عمل، راهکارهای دائمی، مفید و قابل استفاده را ارائه دهد.

این نکته را در نظر داشته باشید که روشی مناسب حل تست است که با آن بتوان به تمام تست های آن درس پاسخ داد، نه اینکه فقط مختص تعداد خاصی سوال و مبحث باشد.

آریان حیدری بیان شیوا و تدریس باکیفیتی دارد و به خوبی محتوای درسی را به دانش آموزان انتقال می دهد؛ برای برخی از سوالات تکنیک ها و شگردهایی را ارائه می کند که همیشه پاسخگو نیستند.
عبدالرضا منتظری از ارائه تکنیک دوری می کند و تست ها را با استفاده از الگو و روش هایی حل می کند که همیشه کاربردی هستند.
امیر مسعودی از تکنیک برای حل تست استفاده می کند که برای هر سوالی مفید و کاربردی نیستند.
 1. برنامه ریزی و مشاوره مناسبی داشته باشد.
آریان حیدری فاقد برنامه ریزی های اصولی و خدمات مشاوره ای کارآمد است ولی آزمون های خود استاد خیلی خوبه
عبدالرضا منتظری برنامه ریزی ها، مشاوره و پشتیبانی های مناسبی را ارائه می دهد.
امیر مسعودی دارای برنامه ریزی و مشاوره است، اما کارایی زیادی ندارند و به تمام نیازها و انتظارات دانش آموزان پاسخ نمی دهند.
 1. زمان زیادی را از دانش آموز نگیرد و حجم مناسبی داشته باشد.
آریان حیدری ساعات مطالعاتی و آموزش های وی مناسب است اما عیب هایی بر جریان کلاس وارد هستند که در مطلب ذیل بررسی شده اند.
عبدالرضا منتظری بر اساس نتایج به دست آمده از نظرات دانش آموزان و گزارش های موجود، تدریس های استاد منتظری مناسب ترین حجم و ساعات آموزشی را دارا می باشند و کل محتوای مورد نیاز را نیز پوشش می دهند.
امیر مسعودی زمان زیادی برای دیدن آموزش های وی نیاز است و بالا بودن ساعات آموزشی، موجب هدر رفت انرژی و زمان می گردد.

بررسی زمان و حجم آموزش های آریان حیدری:

کلاس های مختصر و مفیدی دارد، اما مسئله این است که وقفه های زیادی در حین کلاس ایجاد می شوند که ضروری نیستند و صرف تبلیغات استاد و یا خواندن کامنت ها می شوند.

از طرف دیگر استاد حیدری تکالیفی را برای دانش آموزان در نظر می گیرد که پرداختن به آنها نیز مستلزم زمان زیادی است؛ این باعث می شود تا دانش آموزان زمان بیش از حدی را برای ریاضی کنکور صرف کنند و برای مطالعه دیگر دروس محدودیت زمانی داشته باشند، این در حالی است که دانش آموزان کنکوری رشته تجربی باید بیشتر زمانشان را صرف شیمی و زیست شناسی کنند.

 1. هزینه کلاس های وی مقرون به صرفه باشد.
آریان حیدری مقرون به صرفه و مناسب است و صرفه اقتصادی دارد.
عبدالرضا منتظری مقرون به صرفه و مناسب است و صرفه اقتصادی دارد.
امیر مسعودی بخاطر تعدد بسته های آموزشی، نیاز به پرداخت هزینه های بیشتری نیز وجود دارد.

 استاد آریان حیدری

آریان حیدری نامی آشنا در بین دانش آموزان کنکوری است، زیرا این استاد هم در طی سمینارها و همایش های مختلف و هم در موسسات مختلفی به شکل حضوری اقدام به تدریس می نماید؛ آریان حیدری بسته های آموزشی نیز دارد، اما این بسته ها محدود هستند و توسط موسسات مطرحی ارائه نگردیده اند.
در حال حاضر استاد آریان حیدری در موسسه آموزش مجازی و کلاس های آنلاین کلاسینو فعالیت می نماید و درس هایی از قبیل ریاضیات، هندسه، حسابان و دیفرانسیل را تدریس می کند.

ویژگی های تدریس استاد آریان حیدری

 • پرداختن به مطالب تشریحی به اندازه مطالب و مباحث تستی
 • حل تست فراوان از روش های مختلف
 • ارائه جزوات آموزشی مناسب و کارآمد به دانش آموزان حاضر در کلاس آنلاین
 • امکان ارتباط و صحبت با استاد حیدری در حین تدریس وجود دارد.
 • ارائه تکالیف به دانش آموزان
 • فعالیت بیشتر نسبت به دی وی دی های آموزشی و به چالش کشیدن دانش آموزان

منابع سوالات آریان حیدری چیست؟

آریان حیدری سوالات انتخابی خود را از منابع مختلفی از جمله آزمون های آزمایشی قلم چی، موج آزمون، گزینه دو و بعضا هم گاج برمی گزیند و کمتر شاهد حل تست های تالیفی وی هستیم.

نکته مثبت: استاد آریان حیدری در حین تدریس خود از روش های سریع و کنکوری برای حل تست ها استفاده می کند و تمرکز زیادی بر روی این امر دارد، اما در جزواتی که به دانش آموزان ارائه می کند به همان سوالات با روش های تشریحی و به شکل مرحله به مرحله نیز پاسخ داده است تا دانش آموزان علاقه مند به یادگیری روش های تشریحی و آنهایی که قصد گرفتن نمره بالا در امتحانات نهایی را دارند نیز بتوانند از آن استفاده نمایند.

بهترین اساتید ریاضی کنکور با آریان

معایب تدریس استاد آریان حیدری

 • گاهی از اوقات ممکن است دانش آموزان بخش های در حال تدریس را بلد باشند و بخواهند از آن گذر کنند و به مسائل و مباحث بعدی بروند، اما این امکان در کلاس های آنلاین وجود ندارد و دانش آموز باید تمام مطالب بیان شده در کلاس را بشنود و امکان مکث، به عقب و یا به جلو بردن جریان تدریس وجود ندارد
 • تعداد جلسات کلاس ها و ساعات آموزشی زیاد است و زمان قابل توجهی را از دانش آموزان می گیرد
 • در کلاس های آنلاین استاد آریان حیدری زمان زیادی صرف خواندن کامنت های دانش آموزان می شود و کلاس از جریان تدریس خارج می گردد
 • برای شرکت در کلاس ها به اینترنت پرسرعت نیاز است در حالی که این موضوع در رابطه با بسته های کمک آموزشی و دی وی دی ها وجود ندارد.
 • بیشتر جنبه مالی را در نظر می گیرد و هر چند سال یکبار با یک موسسه و آموزشگاه همکاری می کند.

عدم رعایت اصل پیش نیاز در برخی از مباحث

آریان حیدری در برخی از مباحث آموزشی صرفا به گفتن و معرفی برخی توضیحات و کلیات اکتفا می کند و سریعا به سراغ حل تست های آن بخش می رود. در نتیجه:

 • دانش آموز آمادگی و اطلاعات لازم در رابطه با حل سوالات را ندارد.
 • به واسطه عدم توانایی در حل سوال، اعتماد به نفس و انگیزه وی کاهش پیدا می کند.

 استاد امیر مسعودی

امیر مسعودی از آن دست اساتیدی است که در زمینه های مختلف آموزشی از جمله برگزاری همایش ها و سمینارها، کلاس های آنلاین، کلاس های حضوری و همین طور تهیه دی وی دی های آموزشی فعالیت دارد و هر یک از دانش آموزان می توانند بر اساس شرایط خود یکی از منابع گفته شده را انتخاب و استفاده کنند.

تحلیل و بررسی کیفیت تدریس استاد امیر مسعودی

نکات مثبت نکات منفی
بیان ساده زمانبر بودن و حجم بالای دی وی دی های آموزشی
پرداختن به مطالب تشریحی استفاده از تکنیک برای حل سوالات (تکنیک ها تنها برای دسته خاصی از سوالات کاربردی هستند نه همه آنها)
تطابق کمتر نسبت به سایر اساتید

بهترین اساتید ریاضی کنکور با امیر مسعودی

استاد عبدالرضا منتظری

استاد عبدالرضا منتظری به نوعی مشهورترین و شناخته شده ترین استاد در بین تمام دانش آموزان کنکوری است که موسس موسسه آموزشی حرف آخر نیز می باشد.

مهم ترین ویژگی های تدریس استاد منتظری

 • استفاده از پویانمایی و پاورپوینت های آموزشی متحرک که تمام مباحث و مطالب را به شکل جزء به جزء مشخص می کنند.
 • شهودی سازی و پرهیز از بیان و آموزش کلیشه های درسی
 • ارائه محصولاتی با وضوع بالای تصویر و کیفیت ممتاز صدا
 • وجود فردی به عنوان استادیار در جریان تدریس به منظور افزایش فعالیت کلاس و بیان سوالات و ارائه توضیحات بیشتر
 • ضمانت محصولات عرضه شده توسط موسسه
 • ارائه بسته آزمون های شبیه سازی شده استاندارد مطابق با بودجه بندی های کنکور سراسری
 • پرهیز از آموزش تست زنی و اصول پاسخگویی به سوالات با روش های قدیمی و تکنیک ها
 • ارائه برنامه ریزی های درسی و خدمات مشاوره ای مطلوب به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته

ایرادهای وارده به تدریس استاد منتظری

 • دی وی دی های آموزشی استاد منتظری رمزدار هستند و بر روی یک سیستم اجرا می شوند و امکان تماشای آنها بر روی دیگر پردازنده ها وجود ندارد.

بهترین اساتید ریاضی کنکور با عبدالرضا منتظری

مقایسه اساتید منتظری، حیدری و مسعودی

موضوعات لازم برای بهترین اساتید ریاضی کنکور
 رتبه عبدالرضا منتظری رتبه آریان حیدری رتبه امیر مسعودی
ارائه محتوای درسی باکیفیت و کاربردی ۱ ۱ ۲
آموزش مطالب تشریحی ۲ ۱ ۲
انطباق آموزش ها با سوالات کنکور ۲ ۱ ۳
نوآوری و استفاده از شیوه های جدید ۱ ۲ ۳
پرسش و پاسخ و تعامل با دانش آموز ۲ ۱ ۳
زمانبندی و حجم آموزش ها ۱ ۲ ۳
امکان مشاهده مجدد آموزش ها ۱ ۱ ۲
ضمانت محتوای آموزشی ۱ ۲ ۲
امکان پرداخت اقساطی هزینه ها اساتید در این مورد شرایط یکسانی دارند.
تدریس مفهومی و ترکیبی ۱ ۱ ۳
ارئه خدمات مشاوره ای و پشتیبانی ۱ ۳ ۲

نکته: اولویت بندی و رتبه های اساتید در هر عامل از ۱ تا ۳ مشخص شده اند.

نحوه طراحی سوالات ریاضی در کنکور سراسری

درس ریاضی ضریب و اهمیت بالایی دارد و در همه رشته های تحصیلی از جمله رشته ریاضی و فیزیک نقشی بسیار تاثیرگذار بر روی قبولی و یا عدم قبولی افراد دارد؛ هرساله طراحان کنکور برای جلوگیری از پیش بینی سوالات توسط اساتید و دانش آموزان، دست به تغییرهایی می زنند که بعضا بسیار غیراستاندارد و غیرمنصفانه هستند.
در گذشته سوالات ریاضی کنکور به گونه ای بود با یک راه حل مشخص پاسخ داده می شد و دانش آموزان می دانستند با مطالعه کدام بخش ها و تست زنی می توانند به درصدهای خوبی برسنند.
چند دوره ای است که روند طراحی سوالات دچار تغییر شده است و طراحان به سمت ارائه سوالات مفهومی نموده اند، به همین خاطر است که عموم دانش آموزان ریاضی را درسی سخت می دانند.

ترکیبی بودن سوالات سوالات ریاضی کنکور

مسئله حائز اهمیت دیگر ترکیبی بودن سوالات است، یعنی در یک تست دو بخش مجزا مورد سوال قرار گرفته اند و دانش آموز باید با دانستن هر دو آنها و برقراری ارتباط بین آنها به پاسخ سوال برسد؛ این بدین معناست که اگر دانش آموزی یک بخش از سوال را بداند و بخش دیگر را خوب یاد نگرفته باشد نمی تواند به پاسخ برسد.
نکته: عدم توان در پاسخگویی به سوالات ترکیبی می تواند ریشه در عدم رعایت اصل پیش نیاز دروس داشته باشد.

استادی بهتر است که:

 • به تدریس مفهومی بپردازد.
 • سوالاتی را ارائه دهد که مطابق با کنکور سراسری است و شباهت زیادی با آنها دارد.
 • توان پیش بینی طرز فکر طراحان سوال را داشته باشد.
 • راه حل های کاربردی و درستی را برای رسیدن به پاسخ سوالات ارائه نمایند.
 • تست های ترکیبی را ارائه کند و به تحلیل و بررسی کامل آنها بپردازد.

آیا استاد امیر مسعودی انتخاب مناسبی است؟

انتخاب استاد برای یک درس امری سلیقه ای است، پس به طور قطع نظر دانش آموزان با یکدیگر متفاوت است؛ امیر مسعودی آموزش های پرحجم و زمانبری دارد و برای مطالعه و مشاهده آنها دانش آموزان باید مدت زمان و انرژی زیادی را صرف نمایند.
بزرگترین ضعف این استاد استفاده از تکنیک برای پاسخگویی به سوالات کنکور است؛ تکنیک ها راه حل هایی هستند که برای همه سوالات مناسب نیستند و فقط دسته خاصی از تست های کنکوری را پوشش می دهند. این مسئله موجب می شود تا دانش آموزان سر جلسه کنکور و هنگام مواجه شدن با سوالات، خود را در شرایط بدی ببینند و نتوانند از تکنیک هایی که بارها و ساعت ها تمرین کرده اند به جواب برسند.

تدریس استاد عبدالرضا منتظری مناسب است؟

آمارها و بازخوردهای دانش آموزان کنکوری این گونه نشان می دهد که استاد عبدالرضا منتظری محبوبترین مدرس در درس ریاضی است و روش ها و تدریس های وی برای پاسخگویی به سوالات کنکور مناسب و کارآمد هستند؛ عبدالرضا منتظری از روش های چند روش و الگو را برای پاسخگویی به سوالات استفاده می کند و بر روی آنها تمرکز و تمرین می کند تا بتواند آنها را ملکه ذهن دانش آموزان سازد.

استفاده از الگوهای ثابت، روش های شهودی و همینطور ماشین های حل سوال باعث شده است تا امکان حذف فرمول ها فراهم آورده شود و حل سوالات کیفیت و سرعت بیشتری پیدا کند.

تدریس استاد آریان حیدری برای کنکور مناسب است؟

محبوبیت بالای آریان حیدری ریشه در تاثیرگذاری این دبیر در کنکور دارد؛ همه ساله تعداد زیادی از دانش آموزان کنکوری متقاضی شرکت در کلاس های حضوری و یا آنلاین استاد آریان حیدری هستند، زیرا این استاد کیفیت تدریس بالایی دارد و راهکارهای کاربردی را نیز برای رسیدن به جواب سوالات ارائه می کند.

آریان حیدری گاهی از تیکنیک ها برای حل سوالات استفاده می کند که همانطور که گفته شد کاربرد زیادی ندارند و فقط برای دسته خاصی از سوالات مناسب هستند.

مثال:

یکی از تکینک های رایج که توسط استاد آریان حیدری استفاده می شود این است که اگر در صورت سوالی سه مولفه A، B و C وجود داشته باشد و از این سه مولفه در گزینه ها مطلبی به میان نیامده باشد، می توان از آنها صرف نظر کرد و آنها را در تحلیل و فهم سوال استفاده نکرد.

استفاده از گزینه ها برای رسیدن به پاسخ ها، روشی است که در معدود سوالاتی به پاسخ می رسد، در نتیجه هنگامی که دانش آموز با دیگر سوالات و تیپ تست ها مواجه می شود، نمی تواند به آنها پاسخ دهد و نتیجه مطلوبی را کسب نمی کند.

موضوع مرتبط: نظرسنجی جامع دی وی دی های آموزشی و کنکوری

سوالات رایج دانش آموزان در مورد ریاضی کنکور

آیا می توان از درس ریاضی صرف نظر کرد و وقت آن را به دیگر دروس مثل شیمی و زیست شناسی اختصاص داد؟

بسیاری از دانش آموزان چنین کاری را انجام می دهند و بطور کلی درس ریاضی را کنار می گذارند، این یکی از دلایلی است که موجب کاهش میانگین درصدهای ریاضی در کنکور گردیده است؛ با این تفاسیر فرصتی به وجود می آید تا دانش آموزان قوی در درس ریاضی رقبای خود را پشت سر بگذارند و نتایج درخشانی را به دست آورند، حال پرسش من از شما این است که آیا می توانید این فرصت استثنایی را از دست بدهید؟؟

اولویت این سه استاد بر اساس تمام مولفه ها و ویژگی های آموزشی چیست؟ کدام یک انتخاب بهتری برای کنکور سراسری هستند؟

همانطور که قبل از این نیز اشاره کردیم، انتخاب استاد و منابع درسی به سلایق و شرایط دانش آموزان بستگی دارد، اما با در نظر گرفتن تمامی عوامل و فاکتورهای آموزشی، رتبه بندی این سه استاد به شرح زیر است: بهترین اساتید ریاضی کنکور

۱.   استاد آریان حیدری
۲.   استاد عبدالرضا منتظزی
۳.   استاد امیر مسعودی

با توجه به سخت بودن سطح سوالات در کنکور سراسری سال ۱۴۰۰، پیش بینی شما برای کنکور ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و…چیست؟

در کنکور ۱۴۰۰ سوالات غیراستاندارد و خارج از کتاب زیادی دیده شد که بعضا حتی مناسب کنکور دکتری بودند نه کنکور سراسری و مقطع کارشناسی؛ پس از کنکور اعتراضات به سوالات قوت گرفت، به همین دلیل تست های درس ریاضی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفتند. با سخت گیری های صورت گرفته و تخلف های فاحشی که توسط طراحان سوالات اتفاق افتاده است، احتمال کمی برای طرح مجدد این گونه سوالات در کنکور ۱۴۰۱ وجود دارد، اما به طور قطع این اتفاق غیرممکن نیست.

توجه داشته باشید که سوالات در هر حالت مفهومی و برخی ترکیبی خواهند بود.

این یعنی ریاضی کنکورهای آینده آسان خواهد بود؟

خیر، این چنین نیست؛ به واسطه اشتباهات انجام شده در طراحی سوالات کنکور ۱۴۰۰، نظارت ها بر روی طراحی سوال و بررسی آنها بیشتر شده است، به همین خاطر به طور قطع در سال آینده شاهد سوالات مفهومی و نسبتا سختی خواهیم بود، با این تفاوت که همگی از کتاب طراحی شده اند و هیچ مطلب غیرمرتبط و خراج از چارچوبی وجود نخواهد داشت.

تغییر روند برگزاری کنکور از سال ۱۴۰۲، تغییری در انتخاب منابع و اساتید ایجاد می کند؟

از سال ۱۴۰۲ کنکور دو مرحله برگزار می شود و تست های مطرح شده در آن نیز از دروس اختصاصی هستند؛ ریاضی درسی اختصاصی است، در نتیجه تغییری در منابع و اساتید آن به وجود نمی آید و در هر صورت دانش آموزان باید برای رسیدن به درصدهای بالا در آن، تلاش و ممارست زیادی را به خرج دهند.

نظرات دانش آموزان درباره سه استاد

کمیل: سال گذشته در کنکور ریاضی شرکت کردم و برای درس ریاضی نیز از تدریس های بسیار خوب و مفید استاد آریان حیدری استفاده کرده بودم و از این کار رضایت دارم؛ استاد حیدری تست های زیادی برایمان حل کردند که عموما مخصوص رشته تجربی بودند، اما بسیار بهتر می شد اگر سوالاتی که توسط ایشان در طول کلاس حل می شوند مخصوص رشته ریاضی بودند تا جزئیات و برخی نکات که مخصوص به داوطلبان این رشته است نیز از قلم نیافتد.

گلاره: از تدریس استاد عبدالرضا منتظری استفاده کردم و بسیار برایم مفید و کاربردی بودند، اما در پخش کردن دی وی دی ها سختی هایی داشتم و آن هم بخاطر قفل بودن دی وی دی ها بود و نمی شود آنها را بر روی دستگاه های دیگری به غیر از کامپیوتر و لپ تاپ مشاهده نمود.

سیمین: تدریس استاد مسعودی مناسب و رضایت بخش بود، البته نتوانستم از طریق این منبع به نتایج خوبی در کنکور دست پیدا کنم، اما در امتحانات تشریحی پایان سال کمک زیادی به من کرد؛ اگر برنامه ریزی های تخصصی تر و ساعات کمتری داشت می توانستم با تمرکز بیشتری به مطالعه بپردازم. امیدوارم که این موضوع در آینده توسط ایشان بررسی و حل شود.

پیشنهاد خیلی ویژه به دانش آموزان (در راستای عدالت آموزشی)

 • درخواست مشاوره رایگان از مشاوران با تجربه سایت مشاور
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

moshaver

سایت مشاور: مشاور تحصیلی و آموزشی تمامی مقاطع و کنکور

نوشته های مشابه

۲۳ دیدگاه

 1. سلام بهترین استاد در کرج مهندس فراهانی هستن با مشاوره خوب ودرس دادن خوب میتونید بهترین شرایط واسه خودتون رقم بزنید .

 2. سلام خیلی عالی ممنون از مطالبتون میشه برای عربی واعظی هم از این مقایسه ها بذارید و یک مطلب درباره شیوه خواندن عربی از روی dvd حرف اخر عربی

 3. بهترین استاد ریاضی استاد آریان حیدری هستن ، من ریاضیم زیر ۰ درصد بود ، ولی با دو جلسه کلاس ایشون به درصد ۷۰ رسید.

 4. استاد منتظری عالی هستن. خدا قوتش بده. من که نمیدونم چطور تشکر کنم
  ولی تو گروهشون استاد فیزیک جالبی ندارن

 5. سلام من تمام بسته های سه موسسه برتر رو گرفتم گیلنا و حرف اخر و قلم چی . دروس ریاضی و فیزیک و شیمی رو مقایسه کردم و متوجه شدم که نحوه تدریس استاد ریاضیشون ( استاد مسعودی) که فیزیکدان و ریاضی دان و اختر شناس هستش و عضو انجمن ملی نخبگان هستش خیلی بهتره چون مطمینی که دبیرت یک دانشمند هست و چون تا ته ریاضی فیزیک رفته روش هایی از خودش میگه که توی حل۹۹ درصد تست ها جواب میده و حالا که این سایت نوشته استاد مسعودی بدرد نمیخوره. کاملا اشتباهه و اگر روش هاش بدرد نمیخورد حرف اخر و بیشتر موسسات ایران ازش کپی نمیکردن . تدوین گر این سایت که همه مطالبش به نفع منتظری هستش من مطمعنم که تو ( تدوین گر سایت) نمیزاری این مطلب و این حقیقت پخش بشه

  1. دوست عزیز اینجا برای تبادل اطلاعات بین معلمان ایران و دانش آموزان ایران و همچنین راهنمای مشاوران کشورمون هست اگر تحلیلی و تجربه ای داری در اختیار همه دوستان بذار بدون این که بی احترامی کنید.
   تشکر

  2. من میخوام دی وی دی های امسال مسعودی که تازه گرفته شده رو از خود آقای مسعودی بگیرم واسه پایه دهم به نظرتون خوبه یا آریان حیدری

 6. من ریاضیات حرف اخر رو تهیه کردم.
  و میتونم بگم از کیفیتش به هیچ عنوان راضی نبودم.
  ریاضیات ریاضی رو بطور کامل نفرستاده بودند
  کیفیت بعضی ویدیو ها بسیار پایین بود
  تدریس منتظری خیلی ضعیف بود و توی کل دی وی دی شاید ۱۰ ۲۰ تا تست کنکور رو حل کردن
  اریان حیدری رو بشدت پیشنهاد میکنم

 7. من استاد منتظری رو برای مشتق و بیضی نگاه کردم سایر درسها هم خبری ندارم اما واقعا برای فصل مشتق و بیضی فوقالعاده عمل کرده

 8. استاد منتظری، استاد خوبی هستن
  ولی عالی نیستن
  من دانش آموز نظام جدیدم، ولی این ریاضی که دست منه نصفش تدریس نظام قدیمه😐 بعدش یه جاهاییش ضبط جدید هست.
  فقط این نیست مثلا زیست هم اینجوریه یا مفاهیم شیمی که کلا ضبطش برا نظام قدیمه
  یکی دیگه از ایراد هاش اینه که از لحاظ تستی اصلا تامین نمیشید و حتما باید یک کتاب تست تهیه کنید، اینجوری بگم که تو تدریس، تست های سخت و شناسنامه داری حل نمیکنه و تست ها به روز نیستن.
  ولی در کل استاد خوبی هستن
  بقیه اساتید رو ندیدم برا همین قضاوت نمیکنم

 9. سلام به نظر من بهترین استاد ریاضی استادیه که بتونه ریاضی رو به بهترین روش تدریس کنه . من بهتون پیمان فراهانی رو توصیه میکنم که به روش داستانی تدریس میکنن . من به شخصه واقعا ازشون راضی بودم

  1. بگین پول گرفتیم تا تدریس آقای منتظری و تبلیغ کنیم دیگه! اصلا منصفانه و صادقانه مقایسه نکردید و این مورد از نظرات داده شده هم کاملا معلومه. به عنوان کسی که هم Dvd های آقای منتظری و دیده هم سر کلاس آریان حیدری نشسته میگم که بیشتر حرفاتون درست نیست!
   اول اینکه کجا تدریس های آ.منتظری هر سال بروز میشه؟!؟! اتفاقا بعضی از مباحث فیلماش واسه سال ها قبله و این خودش با توجه به اینکه ریاضی سال به سال جدی تر میشه تو کنکور یه ضعفه! ولی آ.حیدری کاملا تدریس ها مطابق با درجه سختی کنکوره.
   دوم اینکه اتفاقا برعکس! آ.حیدری تدریسش از صفره صفره و شما چیزی هم از ریاضی ندونی به کلاسش میرسی.
   سوم اینکه آ.منتظری واسه هر تیپ سوالی تکنیکاش جواب نمیده و خیلی جا داره. ولی آ.حیدری واقعا از همه جنبه ها بررسی می کنه سوالو
   بی انصاف نباشیم. آقای حیدری خیلی بهتر از چیزیه که اینجا نوشتین. یه سری حرفاتونم راجع به آقای منتظری راست نیست.(منکر تدریس خوبشون نیستم. خیلیم معلم خوبین ولی الکی تعریف نکنین دیگه!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا