کلاسینوماز

ماز یا کلاسینو؟ مقایسه اساتید و کلاس

مقایسه اساتید دروس زیست، شیمی، ریاضی، فیزیک، هندسه، علم و فنون و... + مقایسه دبیران نهایی

خیلی از دانش آموزان بارها از ما سوال پرسیدند، آیا ماز یا کلاسینو را انتخاب بکنیم؟ این سوال خیلی کلی هست و باید به صورت جدا و تک تک همه کلاس ها و دبیران را بررسی کنیم تا به جواب صحیحی برسیم.

کلاسینو اولین موسسه ای هست که کلاس آنلاین را با بهترین اساتید کشور راه اندازی کرد، ماز اولین موسسه ای هست که در اوایل راه اندازی موسسه به صورت تخصصی فقط روی درس زیست آزمون آزمایشی کار می کردند ولی الان این موسسه به موسسه ای خیلی بزرگ دارای آزمون آزمایشی در همه دروس و رشته ها با جامعه آماری زیاد و همچنین یکی از بهترین کلاس های آنلاین نیز تبدیل شده است.

تحلیل توسط بهروز اسدی مشاور ارشد مجموعه اورجینال مشاور با سابقه ۱۰ سال تخصص مشاوره و برنامه ریزی موسسات کنکور نوشته شده است.

اساتید ماز یا کلاسینو بهتر است؟

هر دو موسسه از اساتید خوبی برخودار هستند، در جدول زیر بهترین اساتید کلاسینو و ماز را نوشتیم.

بهترین اساتید کلاسینو بهترین اساتید ماز
آریان حیدری فرزام فرهمندنیا
امید مصلایی معین کرمی
محمد مرادی امیر میرحسینی
پارسا فراهانی حامد اسماعیلی
مهدی براتی مهدی عزیزی
علی محمد عمارلو

در بالا گفتیم که باید به صورت میکروسکوپی تمامی درس های این دو موسسه را بررسی و تحلیل کنیم. پس با ما برای انتخاب ماز یا کلاسینو همراه باشید، همچنین پاسخ سوال رایج دیگر شما تاملند یا کلاسینو داده شده است.

ماز یا کلاسینو تحلیل بهروز اسدی

زیست ماز یا کلاسینو؟

بدون شک زیست ماز با اختلاف بهتر هست. وجود اساتیدی مانند فرزام فرهمندنیا و پوریا خیراندیش کلاس کاری زیست ماز را خیلی بالا برده است و همچنین پشتوانه زیست آزمون ماز نیز در این فرایند بی تاثیر نبوده است.

زیست فرهمندنیا یا همدانی؟

محمد همدانی در کلاسینو برای دانش آموزان ضعیف مناسب می باشد و دبیر با کیفیتی هست ولی از نظر کیفیت و رزومه تدریس، همچنین تحلیل مفاهیم زیست نسبت به فرزام فرهمندنیا تا حدودی پایین تر هست.

فرزام فرهمندنیا خط به خط کتاب درسی زیست را بررسی می کنند و به همراه تحلیل متن، سوال نیز حل می کنند و به شدت دیدگاه طراحانه دارند.
محمد همدانی طبق جزوه خودش تدریس می کند، درسته جزوه طبق کتاب هست ولی کنکور جدید تسلط کامل بر فعل و متن کتاب را می خواهد. تدریس همدانی برای دانش آموزانی که هیچی از زیست نمی دانند مناسب است، چون از صفر و پایه ای ترین مطالب تدریس می کنند.

زیست عمارلو یا خیراندیش؟

این دو دبیر تقریبا از نظر آموزشی در یک سطح می باشند ولی از نظر انرژی و به روز بودن خیراندیش چند گامی جلوتر است.

ریاضی ماز یا کلاسینو؟

قبلا اگر دیدگاه اسدی می خواستید مطمئنا می گفتند ریاضی کلاسینو بهتره!!! ولی حضور معین کرمی در موسسه ماز برتری مطلق کلاسینو را بهم زده!!!
همچنین وجود دبیری مانند آریان حیدری که باعث شده است کلاس کاری دبیران ریاضی کنکور بالا برود و همیشه آپدیت عمل بکنند، با اینکه انتقاد های به خود آریان حیدری وارد هست ولی باز هم این دبیر کیفیت کار بالایی دارد. آریان حیدری، بابک سادات و معین کرمی در لیست بهترین اساتید ریاضی کنکور همین سایت می باشند.

ریاضی آریان حیدری یا عزیزی؟

آریان حیدری سبک آموزشی و سبک تکنیکی را باهم دارند و طبق جزوه آپدیت، سوالات با کیفیتی را حل می کنند، آریان حیدری تخصص بالایی در مباحث توابع ریاضی دارند و معمولا بیس ریاضی دانش آموزان را خوب آموزش می دهد. عزیزی دبیر ریاضی ماز را می توانیم بگوییم مشابهت تدریس با آریان دارد با این تفاوت حل سوالاتش و حجم کلاساش پایین تر می باشد. در کل جذابیت تدریسی حیدری بیشتر از عزیزی می باشد و این به خود دانش آموز بستگی دارد برای ارتباط گیری بهتر خودش کدام را انتخاب بکند!

سبک آریان حیدری مفهومی و روش های تکنیکی هست و مطمئنا برای دانش آموزان زیادی کاربردی می باشد. نقط قوت آریان تابع ریاضی هست و به خوبی تدریس می کنند.
سبک عزیزی در ریاضی ارائه روش های سرعتی مانند روش های نموداری در دایره مثلثاتی بدون حفظ فرمول های مختلف هست، کلاس های نوبل و جمع بندی این دبیر مناسب تکرار و تمرین بیشتر می باشد.

ریاضی سادات یا عزیزی؟

پیشنهاد ما این هست اگر سطح پایین تر و ضعیفی دارید و هضم ریاضی حتی در مباحث ساده تر براتون سخت می باشد با بابک سادات پیش بروید. ولی اگ صفر نیستید کلاس های نوبل و جمع بندی در درس ریاضی براتون مفید می باشد.

سبک بابک سادات در ریاضی کند پیش رفتن و توضیح مفاهیم ریاضی حتی از صفر و استارت خوبی برای بچه های صفر و ضعیف می باشد.
در پست تحلیل معین کرمی، سوال آریان حیدری یا معین کرمی را پاسخ داده ایم.

شیمی ماز یا کلاسینو؟

تعداد دبیران شیمی هر دو موسسه زیاد می باشد و شاید انتخاب برای بچه ها سخت تر بکنند. در کل اگر بخواهیم برتری ماز یا کلاسینو را در درس شیمی اعلام کنیم، شیمی کلاسینو بهتره! شاید دلیلش هم بخاطر امید مصلایی و محمد مرادی باشد ولی از نظر کیفیت و مفهوم آموزشی و تسلط، دبیران ماز هم مانند فرشاد هادیان فرد و محمد علی مومن زاده کم ندارند‌.

شیمی مرادی یا هادیان فرد؟

مرادی برای دانش آموزان ضعیف کم کار، خیلی مناسب می باشد، مرادی مباحث را به زبان ساده تدریس می کند و بعد وارد تست می شود از بس تست حل می کند تا دانش آموز راه بیفتتد (ترتیب تست هم از خیلی ساده به سخت می باشد)، مرادی به سوالات و مفاهیم غیر کنکوری توجه ای نمی کند. هادیان فرد ماز در کلاس های نوبل و جمع بندی ماز خوب عمل می کند و تست های با کیفتی حل می کند و مولف خوبی نیز می باشد.

سبک شیمی محمد مرادی یک سبک ساده به اسم آموزش روان به زبان ساده + حل سوال زیاد + تکرار و تمرین می باشد. این دبیر تعامل خیلی زیادی با دانش آموزان سر کلاس دارد و بالای ۹۰ درصد سوالات را پاسخ می دهد.
تخصص هادیان فرد در سبک آموزش طبق کتاب کنکور می باشد و به نسبت مرادی به حفظیات شیمی توجه ای خاصی ندارد.
برای تحلیل دقیق پارسا فراهانی بر اساس سطحتون با ما تماس بگیرید.

شیمی امید مصلایی یا مومن زاده؟

امید مصلایی بیشتر کلاس هایش با رضا مصلایی پدرش می باشد و باهم کلاس های مختلف را پیش می برند. استاد امید مصلایی تسلط خیلی خوبی در مسایل شیمی دارند و سوالات زیادی را هم سبک مسایل شیمی کنکور سر کلاس حل می کنند و یجورایی کلاس نکته و تست امید مصلایی از بهترین کلاس های شیمی می باشد. مومن زاده در مسایل شیمی بخصوص سال ۱۲ ام تخصص خوبی دارد و در کل نسبت به امید مصلایی سوالات کمتری را حل می کنند.

امید مصلایی متخصص در مسایل شیمی هستند. حل سوالات با کیفیت و جون دار مانند سوالات کنکور در جزوه اش همیشه وجود دارد.
پارسا فراهانی شیمی را از صفر تدریس می کنند، روی تمامی مفاهیم و مسایل، دبیر به خوبی وقت میذاره و از همه مهم تر پر انرژی هستند و دوست دارد، دانش آموزانش بهترین نتیجه را بگیرند.
حضور حامد اسماعیلی در ماز تا حدودی سطح شیمی ماز را بالا برده و همچنین با دبیران شیمی کلاسینو از نظر آموزشی و تدریس تفاوت دارند، در پست های تحلیل اساتید، تفاوت ها دقیق بررسی شده اند.

دبیران بالا که بررسی کردیم می توانیم بگوییم در لیست بهترین اساتید شیمی کنکور جایگاه خوبی دارند.

فیزیک ماز یا کلاسینو؟

فیزیک هر دو موسسه تقریبا کیفیتی در یک سطح می باشند. محمد نوکنده و مهدی براتی از کلاسینو + امیر میرحسینی و ارسلان رحمانی از ماز.

فیزیک نوکنده یا میرحسینی؟

تدریس این دو دبیر را با یک مثال توضیح دهیم:

 • چگالی را نوکنده طبق تعریف فرمول، سوال ها را حل می کند و بیشتر سوالات را با یک نسبت حل می کند.
 • چگالی را میرحسینی طبق فرمول و مفهوم آن بدون فرمول و راه حل اضافی حل می کند.
تدریس میرحسینی کاملا مفهومی می باشد. مثلا در مبحث فشار تمام قوانین لازم و بیس را تدریس می کند و دیگر شما را درگیر حفظ و فرمول اضافی نمی کند و سعی می کند بفهمید بعد سراغ حل تست می رود.
سبک نوکنده هم مفهومی می باشد و تقریبا مانند میرحسینی می باشد با این تفاوت تدریس نوکنده نظم ابتدا و انتهای خاصی ندارد.

فیزیک براتی یا رحمانی؟

براتی و رحمانی در یک سطح آموشی می باشند و در تدریس سوالات زیادی حل می کنند. برای انتخاب این دو دبیر ارتباط گیری شما اولویت دارد.

نوکنده و میرحسینی در لیست بهترین اساتید فیزیک کنکور جایگاه خیلی خوبی دارند.

دبیران ماز یا کلاسینو
برترین دبیران کلاسینو و ماز

علم و فنون کلاسینو یا ماز؟

ادبیات تخصصی انسانی در کلاسینو توسط فراز توکلی و رضا یکتا تدریس می شوند و هر دو دبیر خیلی خوب تدریس می کنند و توانایی بالایی در مباحث ادبیات دارند.

فراز توکلی در دستور زبان فارسی و یکتا در قرابت و آرایه تخصص بالایی دارند.

حمیدرضا تاجیک دبیر ادبیات تخصصی یا همان علم و فنون ماز از صفر تدریس می کنند و جدیدا رضایت خوبی را گرفتند و اگر شما ارتباط خوبی باهاش بگیرید، هیچ مانعی ندارد که با آن پیش بروید.

آزمون ماز یا آزمون فورتیک کلاسینو؟

آزمون ماز ماهیت کنکوری به خودش گرفته و قابل رقابت با آزمون های قلمچی و سنجش می باشد و استانداردهای یک آزمون خوب را دارد. ولی آزمون فورتیک در حال حاضر به عنوان آزمون کمکی و سوالات کمکی برای دانش آموزان حساب می شود و فعلا پختگی خوبی را ندارد با این که دبیران خوبی نیز سوالات آن را طراحی می کنند. شما عزیزان می توانید مقایسه آزمون ماز یا قلمچی را مشاهده کنید و مطالعه بکنید.

اورجینال مشاور

اورجینال مشاور: انتخاب بهترین دبیر از موسسات + مشاور تحصیلی + انتخاب منابع کنکوری

‫۳۶ دیدگاه ها

 1. من دانش اموز انسانی ماز هستم
  برام خیلی جالب بود بین این معلم عربیا که اتسم بردین و من کلاس تک تکشون و اول سال دیدم و بعد استاد ترابی و انتخاب کردم
  شما هیچ اسمی ازش نیاوردین
  حس میکنم به طرز مشخصی جهت دار تبلیغات میکنین
  یا حتی کلاسهای ایشون و اصلا ندیدید که بتونید نظر بدید

 2. بنظر من سطح اساتید ماز از کنکور استاندارد تا حدودی فاصله داره من زیست دبیران زیادی را شرکت کردم ولی زیست ماز حواشی غیرکنکوری زیادی داره هرچند مفیده برای کنکور ولی جامع نیست
  در نهایت زیست رو با دکتر تقوایی گرفتم که جامع و عالی بود و ۸۷ زدم کنکور

 3. فنون‌ماز‌آقای‌‌علیرضا‌بدیع ‌هستند‌که‌از‌شاعران‌جوان‌معاصر‌هستند‌ پیشنهاد‌میکنم‌شرکت‌کنین‌کلاساشونو

 4. سلام من انسانیم واقعا در این رشته فقط کلاسینو را عالی میدونم چون یازدهمم با تاملند بودم اصلااا راضی نبودم استادای ماز آنچنان قوی نیستن اما کلاسینو علوم فنون اونم با یکتا ادبیات تخصصی رو با پوست استخون احساس می‌کنید واقعا خودتون نمونه کلیپ ببین که چطور آدم تست ها را راحت حل میکنه عربی عمار که واقعا با روش خودشون دیگه هیچی کم نگذاشتن ریاضی استاد محمد زاده خیلیی خوب مسلط ریاضی انسانی تدریس می‌کنند عالیه ولی آزمون های ماز فقط خوله کلاساش قبول ندارم مشاوران کلاسینو هم عالیه

  1. یکتا تموم تستا رو غلط حل میکنه. کنکور گرفته یک اون میگیره سه. نه یه بار دو بار تقریبا نصف تستا رو. بعد حالیش نیست چون سنش بالا رفته. تست قرابت رو داشت تقطیع هجایی میکرد. رسید به یه جواب غلط. دانش اموزش گفت بابا این اصلا تست عروض نیست داری چیکار میکنی؟

 5. سلاممم واقعااا کلاسینو عالیه واقعا من خودم از تبلیغ بدم میاد نمونه تدریس ها رو ببینید واقعا خودتون می‌فهمید ولی من استاد های کلاسینو تو تجربی زیست عمارلو که جزوه کامل عالی داره و همدانی که واقعا موشکافی میکنه فیزیک نوکنده که چقدر پختگی و کامل شده ست همه چیز براتی هم عالیه شیمی مصلایی مفهومی تست همه چی واقعا کامله ریاضی که با بابک سادات که واقعا با چه تکنیک های با چه انرژی و عشقی تدریس می‌کنند آریان حیدری ریاضی هم با تکنیک میان بر تدریس میکنه اونم خوبه اون چیز که تو تجربیاتم بود گفتم من مدیون کلاسیند ام

 6. سلام بین استاد مهدی عیزیزی و معین کرمی موندم بنظر شما کدوم را بردارم ۳ هفته است از کلاس هاشون گذشته و هنوز انتخاب نکردم

 7. با همه ی احترام به بقیه ی دبیران
  ولی به نظر من استاد علیرضا توکلی دبیر زیست شیمی یکی از برترین اساتید ایران هست
  ایشون یکی از مدیران واساتید آموزشگاه نخبگان با مدیریت خانم دکتر خلیلی هستن

 8. تحلیل خوبی بود و باهاش موافقم به جز شیمی که با حضور استایدی مثل اسماعیلی و هادیان فرد شیمی ماز خیلی بهتره.
  استاد اسماعیلی رو که خودتون تحلیل کردید استاد هادیان هم که طراح و نویسنده n کتاب مطرح از جمله نردبام و آیکیو تک پایه و… هست
  پ.ن استاد اسماعیلی تازه وارد ماز شده

 9. یکم خودتونو آپدیت کنین
  شما یک قسمت از کلاس های سالیانه هادیان رو دیدین؟ حتی نمیدونین کلاس سالیانه داره و حتی نمیدونین کلاس سالیانه ایشون امسال جزو شلوغ ترین کلاس های کل کنکور بوده
  ایشون عملکرد به مراتب بهتری از سایر اساتید داره ولی اینجا حتی مومن زاده که یکی از بی کیفیت ترین دبیران کنکوره امتیار بیشتری گرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا